+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Erkeğin kalktığı koltuğa bir bayanın oturması caiz mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. hasene
  Kıdemli Üye
  Reklam

  Erkeğin kalktığı koltuğa bir bayanın oturması caiz mi?

  Reklam

  Erkeğin kalktığı koltuğa bir bayanın oturması caiz mi? Mumsema hocam bugun arkadasimla istasyonda karsilastim .durakta o oturmus tren beklerken yaninda olan beyfendi kalkti bana yer verdi bende oturdum .arkadasim dediki neden hemen oturdun 15 saniye gecmesi lazimdi zina yapmis kadar gunahmis .bana cok sacma geldi ne alakaa olabilir zinayla baya tartistik bu konuda beni aydinlatirmisiniz .ben hurafe oldugunu duusnuyorim yaniliyomuyum acaba?

 2. Hoca
  erimeye devam...

  --->: erkegin kalktigi koltuga bir bayanin oturmasi caiz mi?


  Reklam


  erkegin kalktigi koltuga bir bayanin oturmasi caiz mi?


  hocam bugun arkadasimla istasyonda karsilastim .durakta o oturmus tren beklerken yaninda olan beyfendi kalkti bana yer verdi bende oturdum .arkadasim dediki neden hemen oturdun 15 saniye gecmesi lazimdi zina yapmis kadar gunahmis .bana cok sacma geldi ne alakaa olabilir zinayla baya tartistik bu konuda beni aydinlatirmisiniz .ben hurafe oldugunu duusnuyorim yaniliyomuyum acaba?
  Diyanetin tespit ettiği uydurma hadislerden birisi bu.

  - Allah Resulü'nün (as) yanına bir ihtiyacını görüşmek için bir kadın geldi, yanında oturdu ve derdini anlattıktan sonra kalktı. Bu sırada bir adam onun kalktığı yere oturmak istedi. Allah Resulü (as), kadının oturduğu yer tam soğuyana kadar o adamı oraya oturmaktan men etti.

  sıhhat derecesini bilmiyorum.

  bu durumun islamda olup olmadığını hiç araştırmadım ama medresede hocalarımız bize, bir kadın koltuktan kalktığında bir süre bekleyin sıcaklık geçsin sonra oturun derlerdi. sebebi de o sıcaklıktan etkilenme olabilir derlerdi.

  araştıralım bakalım.

  birincisi arştıma: kadının oturduğu bir yeri ısıttığında yerine namahrem birisi oturupta sıcaklığını his
  ikinci araştırma: Kadınların Laikleşmesi

 3. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm
  Kadın ve erkeğin fıtraten kokusu farklıdır ve kadının kokusu erkeğin kokusundan daha baskındır. Bunun içindir ki kadının oturduğu yere bir süre oturmamak gereklidir. Ola ki bu sıcaklık ve kokudan bir şehvet ortamı oluşursa kişi günaha girmiş olur.

  En güzeli sünnet-i seniyyeye uyup şüpheli olan durumlardan kaçınmaktır.


+ Yorum Gönder
erkeğin kalktığı yere kadının oturması,  kadının oturduğu yere oturmak,  erkeğin oturduğu yere oturmak,  kadının kalktığı yere oturmak,  erkeğin kalktığı yere oturmak,  birinin kalktığı yere oturmak,  erkeğin sıcağına oturmak