+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Erkeklerin arka avret mahalini traş etmesi gerekir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hoca
  erimeye devam...
  Reklam

  Erkeklerin arka avret mahalini traş etmesi gerekir mi?

  Reklam

  Erkeklerin arka avret mahalini traş etmesi gerekir mi? Mumsema Bu gibi konular mahrem olduğu için isim verileden mailleri paylaşıma sunulur ki, soran kişi de mahcup olmasın ve herkes bu bilgilerden istifade etsin


  Bu Mesaj Size Mumsema islam Arsivi araciligi ile, Sayin --------- tarafindan gönderilmistir.
  --------------------------------
  erkeklerin arka avret mahalini traş etmesi gerekirmi
  --------------------------------

  cevabımız:
  ne kadın ne erkek mak'adını/dübür çevresini tarş etmesi gerekmez.

  Nitekim İmam Nevevî, bu konuda şu bilgiyi vermektedir: "Tıraş edilmesi sünnet olan etek bölgesi: Her iki cins için, bilinen avret yerlerinin çevresi ve üst kısmıdır.

  İbn Sureyc'e nispet edilen "kiştabu'l-Vedâi'" adlı eserde-ki bu kitabın İbn Sureyc'e ait olduğunu zannetmiyorum- dübürün çevresindeki kılların tıraş edilmesinin de sünnet olduğuna dair bir bilgi gördüm. Bu doğru değildir. İtimada şayan hiçbir kaynakta böyle bir şeye rastlamadım. Şayet kirlenmeye sebep olduğu düşünülerek tıraş edilirse, bunda da bir sakınca yoktur." (Nevevî, el-Mecmu, I/289).


 2. keskin40
  Üye

  --->: erkeklerin arka avret mahalini traş etmesi gerekir mi?


  Reklam


  Allah razı olsun

 3. cennetguluu
  Devamlı Üye
  ''temizlik imandandır.'' hadisi mucibince taharetlenirken daha rahat temizlenmeden dolayı daha dogru bir hareket olacaktır.

 4. Yetim
  Hadimul Müslimin
  ''temizlik imandandır.'' hadisi mucibince taharetlenirken daha rahat temizlenmeden dolayı daha dogru bir hareket olacaktır.
  burda traş edin mi demek istedin yoksa? anlamadım.

 5. Misafir
  temizlik imandandir sozune tirasda geliyor cunki killari heleki avret bolgesinde uzayan killar insanin terledikce kokmasina neden olur ve bacak bolgesinede cogu zama kizartiya sebeb olmakdadir ustelik dinsizler kadin erkek olmaksizin kesmezler avret yerlerini koltuk altlarini peygamberimiz bize bildirdigi gibi onlara benzemeyin demisdir hatta tirnak kesme sekli bile bi dinsizin cocugu peygamberimize gelip babamda senin gibi kesiyor tirnagini dediginde peygamberimiz o anda degistirmisdir demekki dinsizlerle ayni olmucazz onlar kesmeyi temizligi bilmezler bence kesmek hem sunnet hem daha guzeldir....

+ Yorum Gönder
erkeklerin tıraş etmesi gereken yerler,  erkeklerin arka avret mahallini traş etmesi gerekir mi,  avret mahali temizliği,  erkekler arka etek bölge kıllarını alır mı,  erkeklerde traş edilmesi gereken yerler,  erkeğin traş etmesi