+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kömür ve benzeri yarıdmda bulunana oy vermek zorundamıyız? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. arbekbey
  Devamlı Üye
  Reklam

  Kömür ve benzeri yarıdmda bulunana oy vermek zorundamıyız?

  Reklam

  Kömür ve benzeri yarıdmda bulunana oy vermek zorundamıyız? Mumsema Arkadaşlar bulunduğum şehirdeki belediye başkan adaylarından birisinin mal varlığı oldukça fazla ve bu başkan adayı bazı mahallelere kömür yardımında bulundu.Şimdi bu kömürleri alan kardeşlerimiz başka bir partiye oy verirse vebal altında kalırmı?.Veya kömür karşılığı oy verilir mi?
  Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.ama lütfen şahsi fikirlerinizi değil,dinimizin bu konuya bakış açısını yazalım.

 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  --->: kömür yardımları


  Reklam


  Eğer hiç kimse biz kömüre karşılık oy vereceğiz dememişse istediği kişye oyunu kullanır ve vebal altında kalmaz. Ama kömür dağıtan aday kömürü verdiği insanlardan oy sözü aldıysa o zaman kömür yardımını alan insanlar başka bir adaya oy verirlerse vebl altında olurlar. Daha doğrusu sözlerinde durmamış olurlar. Sözünde durmamak da münafıklığın alametlerindendir.


  Buyur Tıkla ...>>> http://www.mumsema.com/hadisler-bolu...-getirmek.html

 3. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  Arkadaşlar bulunduğum şehirdeki belediye başkan adaylarından birisinin mal varlığı oldukça fazla ve bu başkan adayı bazı mahallelere kömür yardımında bulundu.Şimdi bu kömürleri alan kardeşlerimiz başka bir partiye oy verirse vebal altında kalırmı?.Veya kömür karşılığı oy verilir mi?
  Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.ama lütfen şahsi fikirlerinizi değil,dinimizin bu konuya bakış açısını yazalım.
  maalesef şu seçim arafesinde her yerde dağıtılıyor. bulunduğum mahallede dün akşam 100 $ dolar dağıtılmış ama mutlaka bana oyunuzu verin dememiş.

  Biz Mü'minler, "menfaaat nerde bizde orda" anlayışında değiliz. bu anlayış dini para olanların anlayışıdır. biz oy vereceksek, kim hakka daha yakın, kim daha iyi hizmet eder, kim o makama daha layık ona veririz.

  bir maddiyat dağıtılacaksa alın ama oy almaya layık değilse asla oy sözü vermeyin.

  Rabbim layık olanları yönetici yapsın, bizi de sebep kılsın.

 4. arbekbey
  Devamlı Üye
  Allah (cc) razı olsun ,mesele anlaşılmıştır.


 5. gimsangoksel
  Üye
  sevgili kardeşimiz oy verme dünya işi denilen ve adı siyaset koyduğumuz bire durumdur,o kimse fakirlere yardım amacıyla bulunduğu makamın gereği bunu yapmaktadır.Dağıttığı şey yine halkın verdiğini ihtiyacı olana vermektir.Dolayısıyla kömür alırken ben bu insana oy vereceğim çünkü o insan bunu veriyor deyip oy vermezseniz elbette başında kendinizin verdiği sözü yerine getirmemiş olursunuz,o yüzden siyasetten ve bu tip şeylerden uzak kalmayı tercih etmek en doğru olandır,zaten o kimse de bunu bana oy versinler diye yapıyorsa karşısında bu tür şeyleri hep görecektir.

+ Yorum Gönder