+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Babam, annemi dayımlara göndermiyor, ama gitmesi lazım, dinlemese ne olur? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hoca
  erimeye devam...
  Reklam

  Babam, annemi dayımlara göndermiyor, ama gitmesi lazım, dinlemese ne olur?

  Reklam

  Babam, annemi dayımlara göndermiyor, ama gitmesi lazım, dinlemese ne olur? Mumsema Gelen maili isim vermeden paylaşıyorum.


  Bu Mesaj Size Mumsema islam Arsivi araciligi ile, Sayin ..... tarafindan gönderilmistir.
  --------------------------------
  Babamla dayımın arası biraz bozuk, bana kalırsa her ikiside haksız en çokda babam, şuan annemi dayımlara göndermiyor, ama gitmesi lazım, dinlemese ne oılur?Eğer gidersen sana hakkımı helal etmem diyor babam çok acil lütfen. Şuan gitmesi lazım çünkü.
  --------------------------------

  acizane cevabım:

  Peygamber Efendimiz (S.A.V.) : «Hangi kadın, kocasının izni olmaksızın evinden çıkarsa, evine-dönünceye, yahut kocası kendisinden razı oluncaya kadar Allah Te-âlâ'nın gazabı içinde kalmış olur.» buyurmuşlardır. (Hatip, Muhtarul, S. : 50)

  îbni Ömer (R.A.)'den mervi bir Hadis-i Şerifte de : «Kocanın karısı üzerindeki hakkı : (Kocasından izinsiz evden çıkmamasıdır. Eğer çıkarsa, kocası zâlim ve âsi bir kimse olsa dahi, eve dönünceye yahut tevbe edinceye kadar Cenabı Allah ve gazap melekleri ona lanet ederler).» buyrulmuştur. (Tayalisî Müh. Ehadis, S. : 67)

 2. mustafaocak61
  Kabristana Üye

  --->: Babam, annemi dayımlara göndermiyor, ama gitmesi lazım, dinlemese ne olur?


  Reklam


  Allah Razı Olsun hocam!

+ Yorum Gönder