+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Babanın çocuğunun gözlüğünü kendi hakkıyla yaptırması caizmi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. tilmiz
  Üye
  Reklam

  Babanın çocuğunun gözlüğünü kendi hakkıyla yaptırması caizmi?

  Reklam

  Babanın çocuğunun gözlüğünü kendi hakkıyla yaptırması caizmi? Mumsema S.a kardeşler bağkur sanırım 2 yılda bir gözlük yenileme hakkı veriyor yani ödüyor peki çocuğun bu hakkı daha dolmamış olsa ve baba çocuğunun gözlüğünü kendi hakkıyla yaptırsa caiz olurmu?Sonuçta iki şekildede babanın üstünden ödenecek para???aile borçları olan bir aile onun için böyle bir yola başvuruyorlar? Ne Dersiniz?Cevabınızı bekliyorum inşALLAH.ALLAH c.c razı olsun...

 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  --->: Babanın çocuğunun gözlüğünü kendi hakkıyla yaptırması caizmi?


  Reklam


  S.a kardeşler bağkur sanırım 2 yılda bir gözlük yenileme hakkı veriyor yani ödüyor peki çocuğun bu hakkı daha dolmamış olsa ve baba çocuğunun gözlüğünü kendi hakkıyla yaptırsa caiz olurmu?Sonuçta iki şekildede babanın üstünden ödenecek para???aile borçları olan bir aile onun için böyle bir yola başvuruyorlar? Ne Dersiniz?Cevabınızı bekliyorum inşALLAH.ALLAH c.c razı olsun...
  ve aleykumusselam ve rahmetullah.
  Sigorta sözleşmelesini imzalarken şartlar ne ise uymak zorundasınız. Mü'minler, kim ile olursa olsun yaptıkları sözleşmelere sadık kalırlar.

  Ey iman edenler! Akitleri(n gereğini) yerine getiriniz..... (Maide 1)

 3. tilmiz
  Üye
  baba çocuğa doktor sırası al diyor gözlük için onu alması gereken mercii o çocuk peki çocuk bu durumda ne yapmalı,eğer gözlük alınmazsada sağlık konusunda bir mahrumiyet yaşayacak???

 4. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  baba çocuğa doktor sırası al diyor gözlük için onu alması gereken mercii o çocuk peki çocuk bu durumda ne yapmalı,eğer gözlük alınmazsada sağlık konusunda bir mahrumiyet yaşayacak???

  sözleşmede 2 yılda bir gözlük veririz dedikleri halde sizde imzalamışsınız/ bu şartları kabul etmişsiniz..
  yapacak tek şey var kendi cebinizden bir gözlük almaktır. yada eczacı ile anlaşıp süre doluncaya kadar borca almaktır.
  Dinimizde anlaşmaya bağlı kalmak farzdır/Allah'ın emridir. benim diyeceğim sadece dinimizdeki hükmü size bildirmektir.


  "Andlaşma yaptığınız zaman Allah'ın ahdini yerine getirin ve yeminleri sağlama bağladıktan sonra onları bozmayın Allah'ı üzerinize şahit tuttuğunuz halde nasıl olur bozarsınız Şüphe yok ki Allah yaptığınız herşeyi bilir" ( Nahl, 91)

  ahidlerini yerine getiren! Ahde vefa gösterin - Mumsema islam Arsivi

+ Yorum Gönder