+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yatsıdan sonra tabareke (mülk) süresi okumak sünnettir. tebareke duası var mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Efdal
  Kıdemli Üye
  Reklam

  Yatsıdan sonra tabareke (mülk) süresi okumak sünnettir. tebareke duası var mı?

  Reklam

  Yatsıdan sonra tabareke (mülk) süresi okumak sünnettir. tebareke duası var mı? Mumsema Hocam Yatsı namazından sonra Tebareke okumak sünnettir,
  buna göre yatsı namazından sonra okunan mülk/tabareke süresi sonunda özel bir dua varmıdır? 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  --->: Yatsıdan sonra tabareke (mülk) süresi okumak sünnettir. tebareke duası var mı?


  Reklam


  Tabareke sürsi (30.) son ayette "De ki: Suyunuz çekiliverse, söyleyin bakalım, size kim bir akar su getirebilir? " sorusu üzerine "Allâh-u Tealâ Rabbül Alemin" denir. bu sünnettir.
  Anlamı: bize suyu verecek "Alemlerin Rabbi Allah"tır
  .
  _____________________

  birde bu okunuyor ama bir kaynağı var mı bilmiyorum.

  Şevâhidin Nübüvve Kitabında, Ebu Karsafe (ra)` dan rivayetle: Peygamber Efendimiz (sav) buyurdular ki; "Her kim yatağına yatmadan önce Tebâreke Sûresini okuyup, daha sonra dört defa bu salavatı söylerse, Hak Teâlâ (cc) iki melek gönderip bana ismi ile birlikte arz ederler. Ben de ona selam ve rahmet dilerim."

  "Allâhümme Rabbel hilli velharâm, Ve Rabbel beledil harâm, Ve Rabbel meş`aril harâm, Bikülli âyetin enzeltehâ fî şehr-i Ramazan, Belliğ rûha seyyidinâ Muhammedin, Minnî tahiyyeten ve selâmen."

 3. Şema
  el-âsa limen âsa
  Her yatsı namazından sonra tabareke süresini okurum ya da dinlerim.

 4. mum
  Administrator
  Mülk (tabareke) süresinin Fazileti


  Bu sûreye Vâkiye (koruyucu), Münciye (kurtarıcı) isimleri de verilir. Çünkü bu sûre, kendisini okuyanı kabir azabından korur. Rasulullah (s.a.v); "O, koruyucu ve kurtarıcıdır. Kişiyi kabir azabından kurtarır" buyurmuştur

 5. Misafir
  Mülk suresini okuduktan el fatiha diyp bitirmelimiyiz..yoksa ölülerimize bağislamalimiyiz

 6. arifselim
  Yönetici
  Mülk suresini veya başka bir sureyi okuduktan sonra el-fatiha demek şart değildir. İsterseniz diyebilirsiniz ve dilediğiniz kimsenin ruhuna da hediye edebilirsiniz.

+ Yorum Gönder
tabareke,  mülk suresi oku,  mülk suresinden sonra okunacak dua,  yatsı namazından sonra tebareke okumak,  mülk suresinin sonunda okunan dua,  yatsı namazından sonra tebareke,  yatsıdan sonra okunan sure