+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bakara 14: Bu ayette ki “şeytanlarıyla baş başa kalmak” derken ne kastedilmiştir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. pckoloji
  Üye
  Reklam

  Bakara 14: Bu ayette ki “şeytanlarıyla baş başa kalmak” derken ne kastedilmiştir?

  Reklam

  Bakara 14: Bu ayette ki “şeytanlarıyla baş başa kalmak” derken ne kastedilmiştir? Mumsema Bakara 14: (Bu münafıklar) müminlerle karşılaştıkları vakit "(Biz de) iman ettik" derler. (Kendilerini saptıran) şeytanları ile baş başa kaldıklarında ise: Biz sizinle beraberiz, biz onlarla (müminlerle) sadece alay ediyoruz, derler.
  Bu ayette ki “şeytanlarıyla baş başa kalmak” derken ne kastedilmiştir?

 2. pckoloji
  Üye

  --->: bakara 14 ??


  Reklam


  sağolasın hayal kardeşim,ALLAH razı olsun

 3. naqshi
  Devamlı Üye
  akara 14: (Bu münafıklar) müminlerle karşılaştıkları vakit "(Biz de) iman ettik" derler. (Kendilerini saptıran) şeytanları ile baş başa kaldıklarında ise: Biz sizinle beraberiz, biz onlarla (müminlerle) sadece alay ediyoruz, derler.
  Bu ayette ki “şeytanlarıyla baş başa kalmak” derken ne kastedilmiştir?
  Kastedilen şeytanlar kendi yandaşları yani kendi gibi düşünenler veya müşriklerdir. o zamanlar efendimizin yakınlarında bulunup daha sonra o cemaatte konusulanları müşriklere anlatan münafıklar vardı ayetin nuzül sebebi o idi yanlıs değilsem...gününmüze uyarlıyacak olursak Arkadaş ortamına girip sohbetlere katılıp daha sonra kendi yandaşlarıın yanında her türlü haramı yapanlar olarak düşünebiliriz..
  "31. İşte o, (Peygamber'in getirdiğini) doğru kabul etmemiş, namaz da kılmamıştı. 32. Aksine yalan saymış ve yüz çevirmişti.
  33. Sonra da çalım sata sata yürüyerek kendi ehline (taraftarlarına) gitmişti. KIYAMET"


 4. pckoloji
  Üye
  çok sağolun arkadaşlar

 5. naqshi
  Devamlı Üye
  çok sağolun arkadaşlar
  sen çok sağol

+ Yorum Gönder