+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hatemül Evliya diye biri var mıdır? Hatemul evliya ne demektir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Akıl
  Üye
  Reklam

  Cevap: Hatemül Evliya diye biri var mıdır? Hatemul evliya ne demektir?

  Reklam  Cevap: Hatemül Evliya diye biri var mıdır? Hatemul evliya ne demektir? ile ilgili yazı Yudumla.com
  Mesajı editleme olmadığı için ikinci mesajı atıyorum..
  Mesajımda hitap ettiğim kişi dr.mustafa nickli üyedir..

 2. Galus
  Özel Üye

  Cevap: Hatemül Evliya diye biri var mıdır? Hatemul evliya ne demektir?


  Reklam


  akıl forumda editleme yok diye ikinci bir mesajı atacam diye birşey yoktur,forum kurallarına uymalısın.

 3. Akıl2
  Üye
  O kadar foruma üyeliğim var.İlk defa böyle bir olay görüyorum.Editleme işi zor olmasa gerek.Neyse onu geçtim.Daha foruma yeni üye oldum.Edit olmadığı için mecburiyetten flood yapmak zorunda kaldım.Ama hemen anında infaz yapıyorsunuz.Adam bir uyarı verir hiç olmazsa.Aslında burda niyetinizi açıkca belli etmişsiniz.Bir kişiye hakaret içeren mesaj orda dururken ve ceza almaz iken bize hemen yargısız infazı yapmışsınız..Neyse önemli değil.Sonsuza kadar da banlayabilirsiniz zerre umrumda değil.Yeter ki yazdığım o mesaj orda dursun.Hadi eyvallah..

 4. yakuti
  Emekli
  Allah'ımızın bir insana bu dünyada vereceği en büyük belâlardan birisi de o insanın rabbimizin bir veli kuluna küfür ve bühtan etmesidir. Ömer Öngüt hakkında kulaktan dolma bilgilerle ya da nette forumalrda toplanmış zibidilerin sözlerine uyarak ona kuduz gibi saldıranlar zebanilerle tanılmak için gerekli olan amel-i kabihlerini ve cehennem azıklarını zaten hazırlamıştırlar.
  Şetanlar da şüphesiz bunalrı tebrik edenelrin başında gelmektedir.
  Veyl Olsun !


 5. cihad38
  Emekli
  vefat etmiş bir Allah dostu için hatemül evliyadır demek kıyamete kadar her yüzyılda bir müceddid geleceğini açıklayan hadisi şerife aykırı değilmidir.
  bir hadisi şerifi veya ayeti inkar etmek küfür değilmidir.
  hiçbir Allah dostu ben evliyayım,Allah'ın sevgili kuluyum veya veliyim demeyeceği için bunu bizim bilmemiz mümkün değildir diye düşünüyorum.
  kıyamet kopma vakti geldiğinde halen yaşamakta olan ve irşad vazifesini sürdüren Allah dostu hatemül evliya olacaktır diye düşünüyorum.Allah bilmeden konuştuğum için beni affetsin.

 6. ömerhattab
  Devamlı Üye
  Alıntı cihad38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  vefat etmiş bir Allah dostu için hatemül evliyadır demek kıyamete kadar her yüzyılda bir müceddid geleceğini açıklayan hadisi şerife aykırı değilmidir.bir hadisi şerifi veya ayeti inkar etmek küfür değilmidir.hiçbir Allah dostu ben evliyayım,Allah'ın sevgili kuluyum veya veliyim demeyeceği için bunu bizim bilmemiz mümkün değildir diye düşünüyorum.kıyamet kopma vakti geldiğinde halen yaşamakta olan ve irşad vazifesini sürdüren Allah dostu hatemül evliya olacaktır diye düşünüyorum.Allah bilmeden konuştuğum için beni affetsin.
  Kendini son evliya olarak gören kimdir?

 7. cihad38
  Emekli
  SÜLEYMAN HİLMİ TUNAHAN EFENDİ (KS) hazretlerinin bütün talebeleri üstazlarını hatemül evliya olarak anar,kendinden başka evliya gelmeyeceğini açıkca ifade ederler,. bende merak ettim hadisi şerifi inkar etmiş olmuyorlar mı,vesselam

 8. ömerhattab
  Devamlı Üye
  Alıntı cihad38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  SÜLEYMAN HİLMİ TUNAHAN EFENDİ (KS) hazretlerinin bütün talebeleri üstazlarını hatemül evliya olarak anar,kendinden başka evliya gelmeyeceğini açıkca ifade ederler,. bende merak ettim hadisi şerifi inkar etmiş olmuyorlar mı,vesselam
  Arkadaş ne anlamda söylendiğini bilmiyorum ama silselisini tamamlayan biri olduğunu biliyorum ....Eğer kendinden sonra bir varis bırakmadıysa kendi silsilesinin son evliyasıdır...

 9. cihad38
  Emekli
  silsilesinin son halkası olduğunu biliyorum,kendileri de biliyor tabiki.
  merak ettiğim yukardaki sorduğumdur.s.h.tunahan hazretleri son evliyadır ve ondan sonra evliya gelmeyecektir deniliyor ve böyle öğretiliyor.
  peygamberimiz'in (sav) son peygamber olduğu gibi evliyalığın da s.h. tunahan hazretleri ile son bulduğunu söylemeleri hadisi şerifi inkar etmek olmaz mı.

 10. islamyolu
  Emekli
  Ne hüseyin hilmi Tunahan , Ne Abdulhakim arvasi hazretleri , ne Hacı haydar efendi , Ne Mahmut efendi hazretleri , nede Abdulbaki hazretleri Hatemül evliya değildir. Ömerhattabın dedigi gibi belki kendi silsilesindeki Son evliyadır. Mehdi Aleyhisselam gelene kadar Mücedditler devam edecek. En büyük müceddit Mehdi Aleyhisselam dır. ondan sonra Zaten kıyamete hızlı bir şekilde yakşalılacaktır. İsa aleyhisselamın gelişi , yecüc mecüc, Dabbetül arz güneşin batıdan doğmasından itibaren zaten bırak evliyayı Allah diyen bile kalmayacak.

 11. ömerhattab
  Devamlı Üye
  Alıntı cihad38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  silsilesinin son halkası olduğunu biliyorum,kendileri de biliyor tabiki.merak ettiğim yukardaki sorduğumdur.s.h.tunahan hazretleri son evliyadır ve ondan sonra evliya gelmeyecektir deniliyor ve böyle öğretiliyor. peygamberimiz'in (sav) son peygamber olduğu gibi evliyalığın da s.h. tunahan hazretleri ile son bulduğunu söylemeleri hadisi şerifi inkar etmek olmaz mı.
  Kendinden sonra bir varis bırakmadığı için kendi halkasının son zinciridir

 12. @hmet
  Üye

  Reklam


  kalpte iman
  Allah seni sevdiğin ongut ile haşretsin

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 SonuncuSonuncu
hatemül evliya,  ömer öngüt cübbeli ahmet,  hatemül veli ,  cübbeli ahmet hoca ömer öngüt,  hatemül evliya ömer öngüt,  hatemul evliya,  cübbeli ahmet hoca ömer öngüt hakkında ne dedi