+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül abdesti hakkında. vesvese oluyorsa ne yapmam gerekir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Gusül abdesti hakkında. vesvese oluyorsa ne yapmam gerekir?

  Reklam  Cevap: Gusül abdesti hakkında. vesvese oluyorsa ne yapmam gerekir? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Gusül abdesti hakkında. vesvese oluyorsa ne yapmam gerekir?
  Selam aleykum
  Benim sorumda vesvese hakkinda gusul abdesti almak icin banyoya girdigimde bazen 1 saatten once cikamiyorum.
  Defalarca niyet ediyorum sonrada acaba her hangi bir yerimde kuru yer kaldimi diye supe duyuyorum acaba bu konuda yardimci olabilirmisiniz

 2. klav
  Özel Üye

  Cevap: Gusül abdesti hakkında. vesvese oluyorsa ne yapmam gerekir?


  Reklam


  Ve aleykümüsselam
  Banyoya girmen zaten niyettir. Bir defa et veya hiç söylemesende olur. 5 dakika yıkan ve çık acaba diye vesvese gelirse oralı olma ve kontrol etme guslün olmuştur.

 3. Misafir
  - Abi bn gusul aldiktan sonra yikamadigim bir yer sandim onu yikayim derken abdest bozuldu ama orayi yikamisim onceden gusul kabul olmismudir

  - Merhaba lutfen yardmci olun basima gelen bi olay.Yaklasik 2 hafta once gusul alirken agzimdan agir bir kufur kacti maaleaef ve guslm kabul olmaz diye cok korktum ve Allah'im bir daha kufur etmeyecegim lutfen beni affet dedim.Gel gelelimki arada agzmdan hafif de olsa kufur cikiyor ve guslum bozuldugunu hissediyorum bi daha aliyorm salak dedigim an (afedersiniz) diger guslum de bozuldu hissediyorm.Icim cok kotu huzursiz yardim edin lutfen.

 4. ACİLSERVİS
  Administrator
  - Bir yeri yıkayayım derken nasıl gusül bozulabilir. Gusül meni akması ile ilişkiye girmek ile vs. bozulur.

  - Senin guslün bozulduğunu hissetmenle gusül bozulmaz. Guslü bozan durumlar şartlar vardır. O şartların içinde salak demek küfretmek yoktur.

 5. Misafir
  Hocam Cevap İçin Teşekkür Ederim Ancak Şüphem Şundan:
  Ben de öğrendim küfürn guslü bozmadığını ancak o zaman bilmiyordum.
  ''Allah'ım Bir Daha Küfür Etmeyeceğim''Dediğim için edince guslüm bozuldu hissediyorum.Sonuçta bir söz verdim o anki durumda.
  Artık içimde huzur kalmadı nerdeyse her guslümden 1 gün sonra başlıyor şüpheler ne yapabilirm lütfen yardım.

 6. klav
  Özel Üye
  Dinin kuralları vardır ve bu kuralların içinde şüphe etmek güslü bozar diye bir şey yok.
  Bu kuralları sen değiştirmeye niyetlendiysen artık bilmiyorum.

 7. Misafir
  Hââşa hocam sadece "Allah'ım bir daha kufur etmeyecegim,lutfen guslumu kabul et " demem sknti yaratiyor bana.Cunku soz verdim hocam edince de insan kendini kotu hissediyor.

 8. Misafir
  Ben gulsul abdestine baslamadan istemeden sanki gaz cikti ama yine gulsule basladim kabul olmusmudur

 9. klav
  Özel Üye
  Gaz çıkarmanın gusül abdesti ile ilgisi yok. Guslü bozmaz.

 10. Misafir
  gusül alman gerekiyor o gün yemek yapman da gerekiyor ertesi gün gusül aldin bir gün önceki yaptığın yemeği yersen tekrar gusül gerekir mi

 11. emre
  Devamlı Üye
  Yerinde olsaydım böyle bir düşünceye girmekten ve sormaktan utanırdım. Cünup nasıl olunur bellidir. Cinsel ilişki veyahüt meninin akması ile olur. Geri kalan her türlü hayalleriniz sağlığınıza ve dininize zarardır.

 12. Misafir

  Reklam


  Merhabar banyoya girdimde veseve cok geliyorum abdeste baslamak ici besmele cekecem olmadi diyorum art arda besmele cekiyorum alamiyorum abdestimi ve bnde arkadasima soyledim banyonun kapisinin arkasinda sn dur bn soyleyim sn tam sıkinti yok soyledin dedinde bn hic muhappet bile etmeden aliyorum abdestimi kabul olurmu abdestim

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
gusül abdestinde vesvese,  gusül abdesti vesvese,  boy abdestinde vesvese ,  gusülde vesvese,  gusül abdesti aldıktan sonra gelen vesvese,  gusül abdestini yanlış almak,  gusül vesvese