+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namaz arasinda bir isle mesgul olmak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. asooo
  Kıdemli Üye
  Reklam

  Namaz arasinda bir isle mesgul olmak

  Reklam

  Namaz arasinda bir isle mesgul olmak Mumsema selamün aleyküm,benim sorum 3 aylik bebegim var.namaz kilarken arada mecbur kaliyorum bebegimle ilgileniyorum,bi 5 dk.mi bebegime ayiriyorum,sonra kaldigim yerden namazima devam ediyorum acaba yalnismi bu hareket?namaza ara verilebilirmi?simdiden tesekkürler cevaplariniz icin.

 2. Leyli Rana
  Devamlı Üye

  --->: namaz arasinda bir isle mesgul olmak


  Reklam


  Alıntı asooo Nickli Üyeden Alıntı
  selamün aleyküm,benim sorum 3 aylik bebegim var.namaz kilarken arada mecbur kaliyorum bebegimle ilgileniyorum,bi 5 dk.mi bebegime ayiriyorum,sonra kaldigim yerden namazima devam ediyorum acaba yalnismi bu hareket?namaza ara verilebilirmi?simdiden tesekkürler cevaplariniz icin.
  ve aleykumusselam ve rahmetullah,

  Resûlullah Efendimiz namaz kıldırırken ağlayan bir çocuk sesi duyduğu zaman, annesinin câmide namaz kıldığını ve yavrusunun ağlamasından dolayı huzursuz olacağını düşünerek namazı çabucak kıldırırdı (Buhârî, Ezân 65).

  İşte O, hemen her meselede böyle bir şefkat âbidesiydi.
  Namaz gibi huşû gerektiren bir ibadet sırasında bile, peygamberimizin çocuklara karşı duyduğu bu şefkat anlayışında bütün insanlık için örnek alınması gereken yönler vardır.

  kişi namaza durmuş ise böylesi bir halde Rasulümüzün yapmış olduğu gibi ya namaz kısa tutulur yahut çok acil durumlarda selam verip namazı bozmak gerekir. Fakat kişi namazı diyelim 2.rekatta bozmuş ise geldiği vakit 3.cü rekattan başlayamaz. Namazın bütününden yani tekrar iftitah tekbiri getirerek başlaması gerekir.
  ayrıca diyelim kişi farz olan 2 yahut 4 rekatı kılıp ağlayan çocuğuna bakmak adına kalkıp gider,tekrar geldiğinde ise farzı yeniden eda etmesine gerek yok.  (Rabbim evlatlarinizi size bagislasin cok tatlilar masAllah ama bence su sanal aleminde resimlerini eklemeyin nazar felan deger )

 3. asooo
  Kıdemli Üye
  cevabin icin Allah razi olsun leyli rana kardesim.resim icinde haklisin...

+ Yorum Gönder