+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İsraile beddua etmek caiz mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. şanlıurfalı
  Üye
  Reklam

  İsraile beddua etmek caiz mi?

  Reklam

  İsraile beddua etmek caiz mi? Mumsema selamun aleyküm arkadaşlar. size bir sorum olacak günümüzde malümünüz israil filistinli din kardeşlerimize zulmediyorlar tabi bizim elimizdende dua etmekten başka birşey gelmiyor. sorum şu olacak israile beddua etmek caiz midir? cevaplarınızı merakla bekliyorum bakalım arkadaşlarda benim gibi düşünüyor mu? Allaha emanet olun.

 2. merve
  Kıdemli Üye

  --->: israile beddua etmek caiz mi?


  Reklam


  Mazlûmun bedduâsından sakınmalıdır. Zulüm ateşi ile karşı karşıya gelen kimsenin içi yanar, bedduâ yapmak zorunda kalır. Duâsı kabûl mahallinde olur.

  Ebüdderdâ hazretleri buyurdu ki: Mazlûmun bedduâsından,âhından ve yetîmin gözyaşlarından sakının. Çünkü insanlar rahat uykuda iken onlar dert, sıkıntı, üzüntü içindeler.


  Bir müslümanın kâfir olması için duâ edenin kendisi kâfir olur. Zâlimden başkasına bedduâ etmek harâmdır. Zâlime, zulmü kadar bedduâ etmek câiz olur. Câiz olan birşeyin miktarı, özrün miktarı kadar olur.  Binlerce top ve tüfek, yapamaz aslâ,


  Gözyaşının seher vakti yaptığını,

  Düşman kaçıran süngüleri, çok def’a,

  Toz gibi yapar, bir mü’minin duâsı.


 3. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  selamun aleyküm arkadaşlar. size bir sorum olacak günümüzde malümünüz israil filistinli din kardeşlerimize zulmediyorlar tabi bizim elimizdende dua etmekten başka birşey gelmiyor. sorum şu olacak israile beddua etmek caiz midir? cevaplarınızı merakla bekliyorum bakalım arkadaşlarda benim gibi düşünüyor mu? Allaha emanet olun.
  ve aleykumusselam ve rahmetullah..evet caizdir hiç şüpheniz olmasın. Peygamberimiz (sav) namazı engeleleyne bile beddua etmişken, müslümanları küçük büyük demeden katliam/soykırım yapan israil ve yandaşlarına lanet de caizdir beddua da.
  bir örnek vereyim:
  Namazı engelleyenlere beddua - Mumsema islam Arsivi

 4. ezdli cündep
  Devamlı Üye
  ve aleykumusselam ve rahmetullah..evet caizdir hiç şüpheniz olmasın. Peygamberimiz (sav) namazı engeleleyne bile beddua etmişken, müslümanları küçük büyük demeden katliam/soykırım yapan israil ve yandaşlarına lanet de caizdir beddua da.
  bir örnek vereyim:
  Evet aynen caizdir edebildiğiniz kadar edin ALLAH(cc) onları rezil ve zelil etsin inş.

 5. uSTa
  Devamlı Üye
  zaten lanetli bi kavim bedduanın alasıda cazidir bizinillah

 6. konyalıali
  Üye
  bencede caizdir kuranı kerimde lanetlenen bir kavim olarak belirilen bu dinsizlere beddua etmekten başka birşey elimizden gelmiyor allah kahhar ismiyle kahretsin. Müslümanlara birlik beraberlik ihsan etsin

 7. naqshi
  Devamlı Üye
  (Yahudiler peygamberlerle alay ederek) "Kalplerimiz perdelidir" dediler. Hayır; küfür ve isyanları sebebiyle Allah onlara lânet etmiştir. O yüzden çok az inanırlar.(bakara-88) Allah c.c. bile onlara lanet etmişken bizim etmememiz allah karsı gelmek olur gibi geliyor bana sanki


 8. şaf_ak
  ...MüPteLaNıM...
  yahudiler Allahın lanetini almış bi topluluk.bu lanet onlara yeterde artar bile ama safımız bellidir.

  Allahın laneti gazabı yahudilerin ve tüm zalimlerin üstüne olsun...

 9. kevasor47
  Nur Yolcu
  allah razı olsun bende bu soruyu soracaktım sizlere soruyu soran kardeşimezede teşekürler

+ Yorum Gönder
yahudilere beddua etmek,  zalimlere beddua ısraile