+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ölü akrabalarimizin ruhlari bizi ve hayatlarimizi evlerimizde izliyor olabilirlermi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. midnitexpress
  Üye
  Reklam

  Ölü akrabalarimizin ruhlari bizi ve hayatlarimizi evlerimizde izliyor olabilirlermi?

  Reklam

  Ölü akrabalarimizin ruhlari bizi ve hayatlarimizi evlerimizde izliyor olabilirlermi? Mumsema surekli olarak sanki ana,babamin ruhu sanki beni izliyorlarmis gibi geliyor ve rahatsizlik duyuyorum bir seferinde evde yalnizdim ve aldigim porno dergiyi bir sey veya hayalet yere firlatti. o olaydan sonra surekli olarak tedirginlik icinde yasiyorum ustelik yalniz yasiyorum.

 2. Osmanlı Torunu
  Allah yar

  --->: olu akrabalarimizin ruhlari bizi ve hayatlarimizi evlerimizde izliyor olabilirl


  Reklam


  hayalet diye bisey yoktur kardes o melektir kesin iki dinimizde oyle seyler gunah Bide Ana Babamizin bizi izledigini izleyebilecegini yani istedilermi kurnda geciyor benim bildigim kadariiyla selam ve dua ilen

 3. mustafaocak61
  Kabristana Üye
  Kardeşim! Sana düşen görev sabretmek ve bu olaydan ibret almaktır. Ben de çok etkilendim. Tedirginlik duyduğun gibi Allah'a şükret! Çünkü o dergiyi fırlatan varlık(Ne olduğunu yalnız Allah bilir) seni kötü işlerden nahyetmek için Allah'tan emir almıştır. Yoksa Allah izin vermeden su boğmaz, bıçak kesmez, ateş yakmaz. Tıpkı Hz.İbrahim gibi, tıpkı Hz.Yunus gibi... Sana tavsiyem böyle şeylere malını harcama... Çünkü mallarını boş yere harcayanlar şeytanın kardeşi olmuşlardır. Bu gerçektir. Ama sana öyle demiyorum. Allah yar ve yardımcın olsun. İbret aldım ve Allah(C.C.) razı olsun.

 4. Sedanur
  Sedanur
  Eğer “hayalet” denilen muamma gerçekten bir hayal mahsulü değilse, şeytan ve cinlerin bir oyunu olarak değerlendirmek gerekir.

  - “Şahadet alemi ile berzah alemi arasında sıkışıp kalmış ruhlar” düşüncesi, İslam ruhuna tamamen aykırıdır. İslam’da böyle bir şey söz konusu değildir.

  - Bazen kişinin karanlıkta gördüğü küçük bir urgan-korkudan ötürü- hayalinde bir ejderha olabilir. Bu açıdan hayaletleri bu çeşit birer hayal mahsulü olabilir. Eğer duyum değil de, gerçekten görülmüş şeyler varsa, onlar –kanaatimizce- şeytanlık yaparak insanı korkutmaya çalışan cinlerdir.
  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet Editör

+ Yorum Gönder