+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Soru: Abdestte vesvese Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sevgiii
  Devamlı Üye
  Reklam

  Soru: Abdestte vesvese

  Reklam

  Soru: Abdestte vesvese Mumsema s.a.ben her an kuran okumak ve namaz kılmak istiyorum ama bazaen abdest almaya üşeniyorum.şeytan aldıyor işde.bide abdest aldığımda çok vesvese oluyor açaba abdestim bozuldumu kolumu üçkez yıkadımmı boğazımı yıkadımmıböyle şeyler bide yellenme oluyormuş gibi geliyor bana.böyle oluncada biişey yapmak gelmiyor içimden kendikendime günayha girmekdense yapmim daha iyi diyorum.aynı şekilde güsül abdestimi alırken yüzkez ağzıma burnuma su veriyorum artık midem bulanmaya başlıyor.acaba kabul oldumu olmadımı diye düşünüyorum.bu düşünceleri hiç sevmiyorum.bide herzaman mutlaka bayanlar pamuk yada bez bırakmak zorundalarmı iççamaşırlarına.ve taharetten sonra silinmemiz şartmı.bana bu konudalarda yardımcı olurmusunuz.

 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  --->: abdestte vesvese


  Reklam


  s.a.ben her an kuran okumak ve namaz kılmak istiyorum ama bazaen abdest almaya üşeniyorum.şeytan aldıyor işde.bide abdest aldığımda çok vesvese oluyor açaba abdestim bozuldumu kolumu üçkez yıkadımmı boğazımı yıkadımmıböyle şeyler bide yellenme oluyormuş gibi geliyor bana.böyle oluncada biişey yapmak gelmiyor içimden kendikendime günayha girmekdense yapmim daha iyi diyorum.aynı şekilde güsül abdestimi alırken yüzkez ağzıma burnuma su veriyorum artık midem bulanmaya başlıyor.acaba kabul oldumu olmadımı diye düşünüyorum.bu düşünceleri hiç sevmiyorum.bide herzaman mutlaka bayanlar pamuk yada bez bırakmak zorundalarmı iççamaşırlarına.ve taharetten sonra silinmemiz şartmı.bana bu konudalarda yardımcı olurmusunuz.

  ve aleykumusselam ve rahmetullah.
  • Vesvese aşeytandandır. öyle şeytana uyup yapılması gereken salih ameli terketmmeliyiz. istediği kadar vesvee verin hiç takmamalıın kardeş. zamanla geçer inşallah.
  • Kesin bilgi olmadığı sürece vesvesey ile hareket etme. abdesti bozan şeyler bellidir. bunlar meydana gelmediği sürece abdetslisin.
  • günaha girmektense deyip salih ameli terketmek, şeytanı sevindirmek olur. çünkü şeytanın vesvese vermesinden amaç, mü'minleri yaptıkları güzel amelerden vaz geçirmektir.
  • bir ibadetin kabul olup olmadığını yalnızca Allah cc bilir. biz üzerimize düşeni yapmalı ve kabul konusunu Allaha bırakmalıyız.
  • bir kadın hasta olmadığı sürece bez veya pamuk bırakmak zorunda değildir. ama erkek veya kadın düzenli akıntısı var ise her abdestten sonra bir bez veya pamuk kullanmaları gerek. hastalık olmadığı halde kullanmak ise güzeldir ama mecburi değildir.
  • Teharetten sonra silinmek de güzel bir huydur ama mecburi değildir.. mecbur olduğumuz/bize emredilen güzelce/kayganlık gidinceye kadar / kalp mutmain oluncaya kadar yıkamaktır.
  Allaha emanet ol.

 3. sevgiii
  Devamlı Üye
  Allah razı olsun ..Hayırlı kandiller.

 4. imam
  Üye
  Vesveseden kurtulmanın yolları (video)
+ Yorum Gönder
abdest almaya üşenmek,  abdestte vesvese,  abdest almaya üşeniyorum