+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bu devirde mümkünmü günaha girmemek? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sevde_
  Devamlı Üye
  Reklam

  Bu devirde mümkünmü günaha girmemek?

  Reklam

  Bu devirde mümkünmü günaha girmemek? Mumsema Selamun aleyküm kardeşlerim. Çok soru soruyorum farkındayım o yüzden hakkınızı helal edin.
  Yıllardır bunu düşünüyorum. İnsaların içinde yaşayarak günaha girmemek imkansız. Ben elimden geldiğince günahlardan sakınmaya çalışıyorum, Allah'tan çok korkuyorum. Başarılı olabiliyormuyum ,büyük çoğunlukla olamıyorum. Knedimi hep cehennemlik gibi hissediyorum. Dini konuları okudukça gitgide artık aklımdan şüphe etmeye başladım... Her şey beni bunalıma sokuyor, kendimi bunaltıyorum, birde karşımdaki insanlarıda bunaltıyorum. Bu günah diyorum yapma diyorum, dinlemeyip yaparsa göüme düşman gibi geliyor, din düşmanı gibi.
  Bütün bunlardan kurtulmak günaha girmemek için en iyisi tamamen yanlız başına yaşamak lazım. Ben hep öyle düşünüyorum. En büyük hayalim bir mağarada fesattan fitneden uzak bir şekilde yaşamak. Rabb2imle başbaşa kalmak. Ama buda imkansız. Peki nasıl başarıcaz biz bunu?
  Asrı saadeti arıyorum...Bu dünya çok pis haksızlıklar almış başını gidiyor,- adalet yok, insanlar bencil, merhamet yok, merhametli olana saf gözüyle bakıyorlar. Sesini çıkarıyorsun, bu sefer vicdansız oluyorsun. Artık nasıl davranacağını bilemiyorsun. Bilmiyorum bana bu dünya çok zor geliyor, aldığım nefesler eziyet veriyor...

 2. >gülüm<
  Üye

  --->: Bu devirde mümkünmü günaha girmemek?


  Reklam


  kaınatın yaratıcısı herseytı en iyi bilen ve görendır..
  siz en mukemmelı istedıgınız için böyle dusunuyorsunuz kı dınımıze en mukemmel yakışır zaten.
  ancak bizler musluman olarak teblıg görevımızı yerınme getırmelıyız ilim paylaşıldıkca mukemmelleşir.
  bildigmizi bıkmadan usanmadan anlatmalı bılmedıgmızı de ögrenmek için caba sarf etmelıyız.rabbın rızasını aramalı ulaşmak içinde elımızden gelenı yapmalıyız.
  asrı saadet zamanında rabbım korusun munafık olanlarda vardı efendımızı gördukleri halde onu tanımayanlar turlu turlu hadıselerle efendımızın kalbını acıtanlarda vardı..
  bizim devrımız kötü devır hayasızlık on planda bız dua ve tevekkul etmelıyız.sabırın sonu selamettır gercxek mumın ve mumıne olmak için elimizden gelenı yapmalıyız bilerek yaptıgımız gunahlardan tovbe edıp uzaklaşmalı bilmeyerek yaptıkalrımızdan hakka sıgınmalıyız.
  gonlunuzu ferah tutun sınav ne kadar cetın olursa olsun kalbınızı hak askıyla yakıp
  seytan vevsvessınden uzak tutun.
  uzun tuttum yazıyı hakkınızı helal edın..
  selam ve dua ile.

 3. _karaca_
  Devamlı Üye
  sevde_ kardeşim bence önemli olan bir mağaraya çekilmektense insanların içinde rabbimizle başbaşa kalmaktır.kimsenin olmadığı bi ortamda bağlanmak daha kolaydır ama bu ortamda bu kadar günahın fitnenin içinde Allah yolunda olmayı başarabiliyorsak o zaman kazananlardan oluruz inşallah.Allaha emanet ol gönlünü ferah tut.

 4. iliman
  ilim+iman
  sevde kardesim aynen ben gibi dusunmussun valla bende arkadas çevremden tamamen çekildim maksat kimseye uymiyim ama nolursa olsun yine kendimi kôtû hissediyorum ve biriyle konusunca ona su gunah diyince direk hoca oluyorsun ve saire

+ Yorum Gönder
günaha girmemek için ne yapmalı