+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İzinsiz namaz kilinca isverenin hakkina girermiyim? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. hasene
  Kıdemli Üye
  Reklam

  İzinsiz namaz kilinca isverenin hakkina girermiyim?

  Reklam

  İzinsiz namaz kilinca isverenin hakkina girermiyim? Mumsema hocam calisirken isverenden izin almadan namaz kilinmissa ve isveren bizim belli saat icin calisma ucreti odemisse o zaman biz isverenin hakkina girmis oluyormuyuz . ozlellikle isveren gayri muslimse yani namazi bilmiyosa biz namazi kazayami birakmaliyiz yoksa gzlide ols akilmalimiyiz ?

 2. ezdli cündep
  Devamlı Üye

  --->: izinsiz namaz kilinca isverenin hakkina girermiyim?


  Reklam


  Selamun aleykum

  arkadaşım sorun dikkatimi çektiği için cevap vermek istedim.

  Namaz kılmayla hiç bir şekilde başkasının hakkına girmiş olmassın
  tabi nerde olduğunu bilmesi için namaz kılacağını bildirmelisin

  namazi kazayami birakmaliyiz yoksa gzlide ols akilmalimiyiz ?
  kardeşim namaz kazaya brakılmaz hiç bir vakit namazı uyku untkanlık ve baygınlık dışında namaz ertelenmez rasulullaha ve sahabelere bakarsanız savaşta bile namazlarını iade ettiklerini görürsünüz

  işnizden olsanız dahi namazınızdan taviz vermeyiniz selametle

 3. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  hocam calisirken isverenden izin almadan namaz kilinmissa ve isveren bizim belli saat icin calisma ucreti odemisse o zaman biz isverenin hakkina girmis oluyormuyuz . ozlellikle isveren gayri muslimse yani namazi bilmiyosa biz namazi kazayami birakmaliyiz yoksa gzlide ols akilmalimiyiz ?

  bir mü'min asla namazından taviz veremez. Kılma imkanı olduğu halde namazı kazaya bırakamaz. (mazeretlerin ne olduğu fıkıh kitaplarında yazılıdır..)
  Bir işyerine girmeden evvel mutlaka namaz şartı koşulmalıdır. Şayet işe girilmiş ve daha sonra bir engel çıkmışsa yapılması gereken;
  • Patron uygun bir dille ikna edlmeli,
  • İkna olmazsa başka bir iş aranmalı ve en yakın bir zamanda o işyeri terkedilmelidir..


+ Yorum Gönder