+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bunalımdayım intiharı düşünüyorum yardım edin yaşamak için sebebim kalmadı. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ezgi06
  Üye
  Reklam

  Bunalımdayım intiharı düşünüyorum yardım edin yaşamak için sebebim kalmadı.

  Reklam

  Bunalımdayım intiharı düşünüyorum yardım edin yaşamak için sebebim kalmadı. Mumsema daha düne kadar nişanlıydım.o çok güvendiğim hayatımı ellerine verdiğim insan olan nişanlım ablasıyla üstüme yürüyüp beni dövdü hakaretler aşağalamalar hiçbir suçum yokken nişanlımın bana kötü davranmasına ağlıyorum üzülüyorum diye bana bunu yaptılar onları kıskandığımı söylediler nişanı attımve gittim içim yanıyo ben yaşayamıcam çok çaresizim nolur bana bişeyler söyleyin ben hayata nasıl dönücem nasıl başarıcam ben ölmeyi düşünüyorum o kötü insanların yaptığı kalırmı yanına ağlamaktan gözümde yaş kalmadı.beddua ettim onlara Rabbim benim hakkımı alırmı onlardan beni bu sıkıntıdan kurtarırmı?

  dualarınıza ihtiyacım var yalvarıyorum banada dualarınızda yer ayırın ölmekten başka çarem kalmadı.durumum çok kötü

 2. Gülehasret
  Kıdemli Üye

  --->: bunalımdayım intiharı düşünüyorum yardım edin yaşamak için sebebim kalmadı.


  Reklam


  kardeşim bukadar kendini üzme intiharı düşünmen büyük bir hata dualarımız seninle rahat ol

  http://www.mumsema.com/vaaz-ve-sohbe...e-intihar.html

  bu konuyu okumanı tavsiye ederim

 3. duygu seli
  Üye
  ya evlenseydin de boyle olsaydı daha mı iyi olurdu bak nişnlıyken anlamıssın iç yüzünü..bence dua etmelisin Rabbim yol yakınken yardım etmıs sana ..intiharı seytan vesvese eder düşünmeni saglar ama kulak verme ona..Allah'ı düşün ..imansız gitmek ne demek yaradanının karsına oyle nasıl çıkarsın ahiretini bi ölümlü için yakamzsın..UNUTMA HER HAYRIN İÇİNDE BİR ŞER,HER ŞERRİN İÇİNDE Bİ HAYIR VARDIR kardesim..

  Allah c.c ya emanet ol

 4. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm
  Sana tavsiyem Tevbe suresi 51. Ayet-i Kerime ile kendini teselli et.

 5. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  daha düne kadar nişanlıydım.o çok güvendiğim hayatımı ellerine verdiğim insan olan nişanlım ablasıyla üstüme yürüyüp beni dövdü hakaretler aşağalamalar hiçbir suçum yokken nişanlımın bana kötü davranmasına ağlıyorum üzülüyorum diye bana bunu yaptılar onları kıskandığımı söylediler nişanı attımve gittim içim yanıyo ben yaşayamıcam çok çaresizim nolur bana bişeyler söyleyin ben hayata nasıl dönücem nasıl başarıcam ben ölmeyi düşünüyorum o kötü insanların yaptığı kalırmı yanına ağlamaktan gözümde yaş kalmadı.beddua ettim onlara Rabbim benim hakkımı alırmı onlardan beni bu sıkıntıdan kurtarırmı?

  dualarınıza ihtiyacım var yalvarıyorum banada dualarınızda yer ayırın ölmekten başka çarem kalmadı.durumum çok kötü

  Allah cc yardımcın olsun zor bir dönemden geçiyor olabilirsin ama bunun senin hakkında hayır mı şer mi bilemezsin.
  İstermiydin ki evlendikten ve çocuk olduktan sonra bu durum ortaya çıksın/ahlakları belli olsun. (Allah cc korusun)
  Bu durumun erken yaşanması senin hakkında hayırlı olduğunu düşünüyorum. Yoksa evlendikten sonra olsa sizinle birlikte çocuklarınız/ailenizde perişan olacaktı.

  Yaşadığımız bütün durumlar imtihandır / Allah cc tarafından deneniyoruz. Başımıza gelen her olayın Allah tarafından başımıza geldiğini biliyoruz, madem bela ve musibetler O'ndan geliyor sevinmeliyiz ve acılarına da göğüs germeliyiz.

  sonuç olarak intihar bir çare değil aksine daha büyük bir musibettir. Allaha hesap vermek bir nişanlıdan ayrılmaktan çok çok daha ağırdır.

  İNTİHAR KONUSU


  içindeki sıkıntıyı def' edecek ayet, hadis ve güzel sözlerle seni Allaha emanet ediyorum ezgi06
  kardeşim:"... Sizin hoş görmediğiniz bir şey hakkınızda hayırlı ve sevdiğiniz bir şey de hakkınızda fena olabilir. (Fayda ve zararı) Allah bilir, siz bilemezsiniz."
  (Bakara; 216)
  De ki: Allah'ın bizim için yazdığından başkası bize asla erişmez.. Onun için müminler yalnız Allah'a dayanıp güvensinler O bizim mevlâmızdır.
  (Tevbe Süresi 51)Buharî'nin Enes'ten rivayetle:
  "Sabır ancak ilk sadme esnasında (felaket ve musibetin çöktüğü ilk anda) olandır."

  Ömer b. el-Hattab (r.a) der ki:
  "Bana isabet eden her bir musibette mutla-ka şu üç nimeti buldum: Evvela bu musibet benim dinimde olmuyordu. İkincisi bu musibet daha önce olanlardan daha büyük değildi. Üçüncüsü ALLAH o musi-bete karşı büyük bir mükâfat verir." Daha sonra Yüce ALLAH'ın şu ayet-i keri-mesini okudu: "İşte rablerinden mağfiret ve rahmet hep onların üzerindedir ve onlar hidayete erenlerin ta kendileridir."

  Görelim mevla neyler, neylerse güzel eyler. (Yunus emre)

  Allahım! Herkes seni nimetlerini sever ama ben bana verdiğin belalardan daha çok seviyorum. (Abdulkadiri geylani (rah.a.))


 6. eylül_05
  Devamlı Üye
  ezgi kardeşim zor bir durum ama bence şükretmelisin. diğer arkadaşlara katılıyorum. henüz nişanlıyken bunca üzüntü yaşamana neden oluyorlarsa evlendikten sonra kim bilir neler olurdu.. Rabbim belki de seni çok kötü şeyler yaşamaktan kurtarmış.
  ayrıldığın kişiyi seviyorsan ve çok sevdiğin için şimdi intiharı düşünüyorsan sana şu kadarını söylemek istiyorum. evlenseydiniz ve sorunlar aynı şekilde devam etseydi her gün içindeki sevgi acıtarak ölecekti. ve bir süre sonra şimdi sevdiğin, ayrıldığın için ölmek istediğin kişi var ya belki en nefret ettiğin kişi olacaktı.
  Allaha sığın derim. Hakkında böylesinin hayırlı olduğuna inan ve dualar ile Allaha sığın. Bundan sonra senin için hayırlısı ne ise onu iste Allahtan... Mumsema hocam çok güzel şeyler yazmış tekrar tekrar oku bence... Allah yardımcın olsun. Hatadan erken dönmüşsün, bir çocukla dönmek zoruna kalsaydın bunun acısı seni senden ederdi. Şükret ve bundan sonra aydınlık günlerin seninle olmasını diliyorum...

 7. yabgu_212
  Üye
  BİSMİLLAHİRRAHMANİRAHİM ALLAH ın adıyla başlıyalım kardeşim intihar eden sonsuza kadar cehennemde kalır sence değermi ebedi acı çekmeye zaman her şeyin ilacıdır sabret ki huzura eresin her şeyde bi hayır vardır ALLAH ın rahmeti bereketi ve koruyuculuğu üzerinde olsun kardeşim ufak bir şeyde intiharı düşünmek bir mümine yakışmaz peygamber efendimiz(s.a.v) hayatını oku o ki ALLAH (c.c) ın elçisi ne kadar sıkıntılara katlandığını öğren bizler ise ufak bir sıkıntıda hemen en kötü olanı intiharı düşünüyoruz.intihar asla ve asla çözüm değil saygılarımla

 8. hoca hanım
  Devamlı Üye
  canım kardeşim:bazen başımıza öyle şeyler gelir ki biz onu istemeyiz.Çok kötü diye düşünürüz ;Ama bilmeyiz ki onda hayır vardır.tıpkı senin yaşadığın gibi....Bazen çok güzel şeyler gelir başımıza:Ama bilmeyiz ki onda şer vardır senin nişan bozulmasaydı yaşayacakların gibi....evet üzülüyor olabilirsin ama bence o kadar dua etmişsin ki C.H sana büyük bir fırsat vermiş.bu fırsatı intihar ederek değerlendirme.Allah CC.den kopma O'na asi olma.O bir kapı kapatır ama ona mukabil 1000 kapı açar.Allah yardımcın olsun.

 9. ELİZAN
  AciZ BiR KuL
  güzel kardeşim!!! kendini seni üzen kötü davranan hakaret eden insanlar için üzüp ağlamaya sızlamaya değmez ...evet bu bir imtihan, herşey insanlar için..her hayırda bir şer olabileceği gibi her şerdede bir hayır vardır ..biz bilemeyiz en doğrusunu Yüce Allah bilir ..sen üzülme sevin sana layık görmemiş Yaratan bessbelli o kişiyi .daha iyiler ile inşallah karşılaşır ve yaralarını en kısa zamanda sararsın.. en kısa zamand bu buhrandan kurtulmanı dilerim ..mazlum olanın hakkını rabbimiz savunur unutma sen sadece rabbimizin sana ne kadar yakın olduğunu hisset bunu şu anda yap...dualarımdasın Rabbim yar ve yardımcın olsun...unutmadan intihar inancı zayıf kimselerin sığınacağı bir gemidir bence...selametle kal.

 10. BiLaL HaTTaB
  DeLi MoLLa
  ezgi06 kardeşim, ben de maydanoz olmak istedim konuya. İnşAllah bir hayra vesile olur burada yazılanlar ve yazdığım...

  Evvela; bu başlığı görüyorum birkaç saattir, ama dedim biri canı sıkılmıştır, yeni üye olup geyik yapıyordur diye düşündüm. Konuya girdiğimde ezgi06 ismini görünce şaşırdım birazcık. zira seni az çok tanıyoruz, biliyoruz. İnanıyorum ki, sen aklı başında ve dininin emirlerinin az-çok bilincinde olan bir kardeşimizsin. Bu bakımdan "intihar" söylemin, sadece içerisinde bulunduğun kötü psikolojinin bir sonucu. Yani asla uygulamaya geçecek birşey değil.


  Sevgili kardeşim; insanın her anı güzel olsa idi, dünyanın "imtihan" olmasının ve insanın dünyaya göz açmasının hiçbir anlamı olmazdı. Rabbimiz kimimizi kimimizle, kimimizi fakirlikle, kimimizi şan/şöhret/para ile imtihan etmekte. Ve bizden görmek istediği tek şey var bu imtihanın neticesinde: SAMİMİYET... Fakirliği verir ki; görmek ister kulum bana isyan edip nankörlük mü edecek, hamdedip kulluk mu edecek? Zenginliği verir ki; görmek ister, kulum şımarıp azgınlaşarak hadsizlik mi edecek, şükredip muhtaca, yetim ve fukara ile mi paylaşacak? Ve bir de bizi birbirimiz ile dener ki; Hz. İbrahim'i oğlu Hz. İsmail ile denemesi misali... Rabbimiz ne İbrahim(as)'den oğlunu, ne de İsmail(as)'dan canını ya da kanını istiyordu. Buna ihtiyacı da yoktu zaten... Ama; görmek istedi ki, İbrahim kulum Peygamber oldu ama "kul" olabildi mi tam manasıyla. Ben ondan "en değerlisini" istesem verebilecek mi bana? Evet, Hz. İbrahim'in en değerlisi oğlu, Hz. İsmail'in en değerlisi de canı idi. Ve ikisi de tüm samimiyetleriyle bunları feda etmeye namzet olduklarını ispatladılar. Ve ne İbrahim(as) oğlundan, ne de İsmail(as) canından oldu bu samimiyet ispatından sonra...

  Şimdi ezgi06 kardeşim. Senden de en değerlini aldı belki de Rabbim. Bu bir imtihan, biliyosun, farkındasın. Şimdi samimiyet ispatlama zamanı; intihar düşünme zamanı değil...

  Uzatıyorum ama son bir de kendimden örnek vereyim: Geçen sene mayıs ayında, düğünüme 1 ay kala, gelinlik ve davetiyeler dahil herşey hazır olmasına rağmen, 1.5 senelik nişanlımdan ayrıldım ben de. Bak hala yaşıyorum... Ve gevezeliğimden hiçbir şey kaybetmedim.

  ezgi06 kardeşim; Rabbine sığın, O'nu hamd ile tesbih et. O(cc), samimiyetini ispatladığında, sana mükafatını verecektir fazlasıyla... Şüphen olmasın...

  O'na emanetsin...

  vesselam, veddua... 11. iliman
  ilim+iman
  adam seninle evlenmeden ônce sana dayak atabiliyor ve sôyledigini bakarsan bi hiç ugruna,,bumu senin hayatim karardi dedigin sey bence sukret ne oldugunu simdiden gormussun

 12. aslı34
  sade kul

  Reklam


  kardeşim hiç üzülme insanın başından okadar ağır imtihanlar geçiyorki arkadaşlara katılıyorum evlenmeden kurtulmuşsun sabret bir bakmışsın çoktan unutmuşsun bir arkadaşımda sözlüsünden ayrıldığında çok üzülmüştü şimdi ise başkasıyla evlendi çok daha hayırlı biriyle.sende inş.senin kıymetini bilen hayırlı biriyle evlenir mutlu olursun

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
bunalımdayım,  bunalimdayim,  bunalimdayim yardim edin,  bunalımdayım yardım edin,  bunalımdayım yardım,  bunalımdayım ne yapmalıyım,  sizin hayır zannettiklerinizde şer şer zannettiklerinizde ise hayır vardır