+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 2456 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bunalımdayım intiharı düşünüyorum yardım edin yaşamak için sebebim kalmadı. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. oflukomando
  Emekli
  Reklam

  --->: bunalımdayım intiharı düşünüyorum yardım edin yaşamak için sebebim kalmadı.

  Reklam  --->: bunalımdayım intiharı düşünüyorum yardım edin yaşamak için sebebim kalmadı. ile alakalı yazı mumsema.com --->: bunalımdayım intiharı düşünüyorum yardım edin yaşamak için sebebim kalmadı.
  şiddetli kabir azabı ebedi cehnnem intihar etmmemk ve yaşamak için yeterli gerekçe degilmi

 2. sarvas
  Üye

  --->: bunalımdayım intiharı düşünüyorum yardım edin yaşamak için sebebim kalmadı.


  Reklam


  kardeşim her şeyde bir hayır vardır ya evlenseydin durum dahada kötü olurdu sen onları allaha havale et

 3. ibrahim_6321
  Üye
  Ablacım Allahın (cc) Büyüklüğüne Sığın Tövbe Et Intihar Etmek Olur Mu...allahın Emanetine Hıyanet Etmiş Olursun.o Can Sana Allahtan Hediye Istediğinde Yok Edemezsin.bizde Bu Tür şeyler Yaşıyoruz Ama Hamdolsun Intihar Etmek Düşünmüyoruz Allaha Emanet Ol

 4. asikar42
  Üye
  Kardeşim önce Allahın selamıyla selamlarım her kimsen bu kadar seni üzen biri için değermi intiharı düşünmeyi intihar ne kadar büyük bir günah hiç okumadinmı.Demekki seni hiç sevmemiş sevseydi zaten sana onu yapmazdı.

 5. hasret1
  Üye
  ben özür dileyerek gülümsüyorum şu senin çok büyük dediğin derde,,,

  ben size başkalarının hayatlarında daha büyük sorunlar var,şükretmelisin gene de desem de-önemsemeyebilirsin,sizi avuttuğumu düşünebilirsiniz ama inanın doğru bu...çok kötü bi evliliği olan ilk çocuğunu kaybetmiş, 2 çocuğuyla kendisini sevdiğini zannederek tekrar evlenmiş, çocuklarına yapılan eziyetten dolayı bir daha boşanmış,o kişiden kopmuş-ısınamamış-, ama çocukalrından da hayır göremeyen,çocuklarına değmeyen;;; ve üstüne üstlük altından kalkılmaz bir borcun içinde kalakalan, son çocuğundan ayrılmak zorunda kalan bir kişi olarak yazıyorum... belki çok karışık oldu,ama inanın çok küçük bir özeti bu ve artık tekrarlamak bile istemiyorum. intiharı günah diye isteyemeyen ama hakkımda ölüm hayırlısıysa ölümü için dua eden, yapayalnız yardımsız kimsesiz kalmış biri olarak yazıyorum... ama ben imanım kuvvetlendiği için şu her sıkıntı ve her gözyaşı için şükrediyorum rabbime, ümidimi yitirmek istemiyorum, kimsesizlerin kimsesine sığınıyorum ve beddua etmiyorum artık. allaha havale ediyorum hepsini...sabır-şükür ve duaya sığınıyorum , allahımın beni gördüğünü ve tüm bunların sınav olduğunu düşünüyorum, ona güveniyorum ve hayat o kadar zor gelmiyor, herşey güzel olacak diye ümit ediyorum. nasıl bilmiyorum ama rabbim biliyordur...şimdi bir daha düşün bakalım, sadece nişanlından ayrıldın diye ölmeye değer mi,,, onun için gelmedin ki hayata ... hadi sil gözlerini ve tüm bunları size yaşatan rabbinize şüküğr namazı kılın, dua edin ve asla isyan etmeyin...e hadi...

 6. osmansan
  Üye
  herkesin düşünceleri ne kadar güzel maşlallah. hasret1 Allah sevdiği kullara musebuet verirmiş ki ona oılan bağlılığı olçsun ve o kulu daha çok sevmek içn yaparmı.
  senın benım bütün insnaların dertleri acıları sonsuz değil sadece bu dunyalık acılara dayanarak ebedi bir yaşamı kazanacağız bu dunyalık acı çokmudur ki..
  Allah hepimizin yar ve yardmcısı olsun..dua ile kalın..

 7. senagülsema
  Devamlı Üye
  EZGİ06 kardeş aradan bir yıl geçmiş şimdi nasılsın durumun nedir ? inşaallah iyisindir

  seni tekrar burda görmek isteriz

  selametle kal

 8. Ferhat1991
  Emekli
  bu durumunun 10 15 katını yaşıyorum şu an senden daha beter haldeyim ALLAHıma bin şükürler olsunki intiharı düşünmedim alışcaksın böyle yaşamaya

 9. yusuf-_-
  Devamlı Üye
  Bir adam vardır fakirlikten çorap giyemez.Bir adam vardır ki çorap giyebileceği bir ayağı yoktur.Düşünüyorumda, kimbilir dünya üzerinde nice insanlar ki dini,dili,felsefesi,statüsü ne olursa olsun;nice sıkıntılar içinde yaşıyoruz.Ve her bir insanın bir diğerine göre şükredecek bir yanı var.Ama bunlar teselli etmez bizi sıkıntılı anlarımızda.Hep neden ben diye düşünürüz.Aklımıza gelmez oysa;ALLAH-ü teala dilerse dünyada ki yaşantımız baştan sona bir zindan olabilir.Çünkü adl-i ilahi dir o.Çünkü hikmet-i ilahidir o.Çünkü imtihandır dar-ı dünya.Ve unutuveririz bazen, dünyanın en çilekeş insanlarının peygemberler olduğunu.
  Kelam-ı ilahi buyuruyor ki ''ALLAH ı (c.c) dost edinenler için korku ve mahzuniyet yoktur.''
  Neden mi? Çünkü, ''O müminler ki gayba inanırlar.'', ''O müminler ki başlarına bir musibet geldiği zaman inna lillahi ve inna ileyhi raciüün derler.
  Bu bir teslimiyettir.Her sıkıntıyı göğüsleyip,adl-i ilahinin gerçekleşeceği günü beklemektir.
  ALLAH-ü tealanın o büyük vaadinin gerçekleşeceği günde,emaneti teslim etme gününde,sıkıntılara karşılık sonsuz saadete ereceğimiz günde,ak yüzlüler kervanında buluşmak ümidiyle...
  RAHMAN-ÜRRAHİM yar ve yardımcımız olsun.


 10. ezgi06
  Üye
  arkadaşlar merhaba.üzüntülü ve çok mutsuz olduğum bir anda hayattan vazgeçmek üzereyken siz kardeşlerimin teselli dolu yazılarıyla biraz olsun içimdeki yangını hafifletip hayata başka çerçeveden bakmayı denedim.aradan epey zaman geçti ve şuan okadar pişmanımki o zamanki yanlış düşüncelerim için.iinsan kendini yıkmak isteyenlere karşı inatla azimle yaşamalıymış bunu anladım.Rabbime sığındım ve sabırla bekledim.şu an evliyim ve bir çocuğum oldu.çok mutluyum.şu an eşim askerde,vatan borcunu yerine getiriyor ve biz oğlumla babamızı bekliyoruz.ilginiz,desyeğiniz beni okadar mutlu ettiki kardeşlerim Yüce Rabbim hepinizden razı olsun ve yüreğiniz neyin özlemini çekiyorsa size onu versin.

 11. uyku_tutmaz
  Devamlı Üye
  Ne güzel bir haber
  Allah hayırlısıyla sizi birbirinize kavuştursun.


 12. muhasebeci
  Emekli

  Reklam


  kardeşim son care ıntıharsa bence etme nısanlınla ablasını öldür

+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 2456 SonuncuSonuncu
bunalımdayım,  bunalimdayim,  bunalimdayim yardim edin,  bunalımdayım yardım edin,  bunalımdayım yardım,  bunalımdayım ne yapmalıyım,  sizin hayır zannettiklerinizde şer şer zannettiklerinizde ise hayır vardır