+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Durup duruken sağ ele kendiliğinden kına yakılması ne anlama gelir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 13
  VanLi*
  Devamlı Üye
  Reklam

  --->: durup duruken sağ ele kendiliğinden kına yakılması ne anlama gelir

  Reklam  --->: durup duruken sağ ele kendiliğinden kına yakılması ne anlama gelir isimli yazı www.Mumsema.com--->: durup duruken sağ ele kendiliğinden kına yakılması ne anlama gelir
  Flood (Arka arkaya mesaj atmak) yapmayınız arkadaşım yasaktır.

  Aradan 24 saat geçsin eğer cevap gelmediyse daha sonra yazarsınız bir mesaj daha


  ayrıca zaten hocalarımız ve diğerleri sorularla islamiyet editörü bunlar zaten bilmiyorlarmış yorumları oku

 2. 14
  ftş4185
  Üye

  Yanıt: durup duruken sağ ele kendiliğinden kına yakılması ne anlama gelir


  Reklam


  arkadaslar benımde basıma bu sabah böylebısey geldı sabah uyandığımda sol elimde kına vardı cok sasırdım lutfen cıddı bı sekılde bılen varsa cevap yazsın nette arastırken bu formu buldum.Bilen arkadasla lutfen cevaplarmısın gece yatmadan mutlaka duamı okurum besmelemıgetırım neden böyle bısey olmusolablır.

 3. 15
  Osmanlı Torunu
  Allah yar
  Benim Bildigim BuKina Anlasilamiyor Parmaklar ve avuc ortasinda cikiyor normalde
  bir diger takma adi Ölü Kınası yada Cennet Kınası
  eger yabancı brınde gorursenız Aıle DIsında bırının oldugunu duyarsınız ama kesın duyarsınız eger
  yakın bırınde gorursenız Ev Icnıden Aıleden Bırı Olur
  yanı bu bır batıl ınan olabılır ama bızım hocalar boyle dıyor

 4. 16
  find
  Devamlı Üye
  kişinin uyurken eline kına yakılması...


  Belki başınıza gelmiştir , bir sabah uyandıklarında ellerinde ya da ayak parmaklarında kına şeklinde bir yanık , iz gören kişilerin sayısı çok fazladır..geçen bir sohbet esnasında gene bu konu gündeme geldi velhasıl bugunde aynı soruyu bir arkadaşımızın sorması üzerine böyle bir konu başlık olma anlamını taşımış bulunmaktadır.Şimdi olaya 2 türlü bakacak olursak birincisi şu şekilde olabilir; hepimizin bildiği gibi vücüt ve ruh bağımlıdır ancak belli bir zamana kadar, insan rüya alemine ruhuyla dalar,vucut sabıttır ancak aradaki bağ hiç bir zaman tam olarak kopmaz, örneğin rüyada yüksek bir binadan atladığınızda aynı hissi yataktada hissedersiniz ve zıplarsınız(arasıra başıma gelmiş bir şey) aynı şekilde istemsiz olarak kabus gördüğümüzde el kol hareketleri yapmamız yada ona bağlı olarak konuşmamız hareket etmemiz bunlara örnektir..insan çok az rüyasını hatırlar uyku esnasında binlerce onbinlerce rüyadan sadece bir kaçı hatırlanır; bazende öyle alemlere dalarki rüya esnasında tıpkı rüyada zıplamak gibi;korkmak gibi bir iz kanıt bırakır buda genelde kına şeklinde yansır vucuda ,bu aslında inanılmaz bir bağın olduğunu ve 2 aleminde adete iç içe olduğunu kanıtlar niteliktedir..diğer bir taraftan bakacak olursakta Rüyada kina görmek süsle yorumlanir. Rüyasinda eline kina yaktigini görmek, ziynete, süse düskün bir kisi olduguna isarettir. Rüyasinda baska birisinin eline kina yaktigini görmek, merhamet, sefkat ve müjde ile tabir olunur. Kirmani ye göre; kinayi bir kap içinde görmek, mal ve müjdedir. Ellerini veya ayaklarini kina ile boyadigini gören, Ailesini zengin eder. Bir rivayete göre de dinde fesattir. Diger bir rivayete göre, ailesine ait bazi isleri saklar. Sakalini kina ile boyamak, ibadeti gözleme, fakirligini halktan saklama, uzun ve hayirli ömür, Allah (cc) rizasi için çalismak seklinde yorumlanir. El ve ayaklarina kina koydugunu gören, kadin ise hileci olur. Bir rivayete göre kocasinin islerine hizmet eder. Eger boyamak seran mekruh ve kinadan baska bir seyle yapilirsa, gelinlerden gayrisi için hayirsizdir. Bir rivayete göre gelin için de iyi degildir. Kina yaktigini fakat tutmadigini görmek, halka göre meshur olan yani bilinen malini saklamaktir. Kinanin tuttugunu görmek, ayiplarinin gizli kalacagina delalet eder. Saç ve sakalini çamurla ve ona benzer seylerle boyadigini gören, halini olmayacak mazeretlerle örtmege çalisir, veya tiksindigi bir fenaliga ugrar. Vücudunun boyanmasi uygun olmayan yerlerini boyamak hayirli degildir. Ancak ilaç için boyuyorsa buna diyecek yok. Bir baska rivayete görede: Rüyada kina kisinin yapacagi isteki kabiliyetidir, Kina mal ve alideki zinetede isarettir.. Kına yakmakla alakalı Hadis-i Şerifler de vardır.:

  “Ebu Nuaym ve Bezzar’ın naklettiği hadis-i şerif de Efendimiz (a.s) :”Kına yakın.Zira güzelliğinizi,gençliğinizi ve nikah sevginizi arttırır.”

  “Deylemî’nin naklettiği bir hadis-i şerif de ise Resûl-ü Ekrem (s.a.v)) :”İlk kına yakan İbrahim Peygamber’dir.Siyahla ilk boyanan da Firavundur.”

  Müslim’in rivayet ettiği bir hadis-i şerif de ise yine Efendimiz (a.s):”Kocası öle kadın (iddeti bitine kadar) süslü elbise giymez.Ziynet de takmaz,kına sürmez ve sürme çekmez.”

  Deylemî’nin naklinde ki hadis de Efendimiz (s.a.v) :”Boyanmanın en iyisi kına ile olandır.”

  İbn-i Asakir’nin kaydettiği bir rivayette :”İhtiyarlığınızı kına ile giderin.Zira bu ,yüzleriniz için güzellik,ağızlarınız için hoşluk,kadın için kuvvettir.Kına cennet ehlinin kokusunun seyyididir ve kına küfürle imanı ayırır.”

  Deylemî’nin rivayet ettiği diğer bir hadis de;Resûl-ü Ekrem (s.a.v) ;”Şunlar lut kavminin kötü ahlakındandır.Erkeklerin sakız çiğnemesi yol üstünde misfak kullanmak ıslık çalmak ,güvercinle oynamak,erkeklerin parmaklarına kına yakması,bağrı açık gezmesi.”

  Hâkim’in müstedrek’inde Efendimiz (s.a.v):”Kına ile boyanın.Çünkü o güzel kokuludur ve korkuyu yatıştırır.

  İbn-i Adi'nin rivayetinde ise Resul-ü Ekrem (a.s) “Saçlarınızı kınalayın ve Yahudilere benzemeyin” buyuruyor.

  Tabâranî ise şöyle bir hadis-i şerif rivayet eder:”Peygamber Efendimiz,başından rahatsız olana “git hacamat ol”,ayağından rahatsız olana ,”git ayağına kına koy” derlerdi”.

  İbn-i Mace: Efendimiz’den:”Bedeninde bir yara olursa üzerine kına korlardı.”

  Beyhâkî ise şu hadis-i şerifi nakleder:”Kadının elinde kına eseri olmasını hoş görürlerdi.”

  görüldüğü gibi uykudan uyandığında elinde ayan-beyan kınalar görmek mutlak manasıyla hayra alamettir...

  selam ve dua ile inzar(muhammet kahraman)

 5. 17
  Şema
  Moderatör
  Uykudayken Ele-Ayağa Kına Yakılması

  Soru: Sabah kalktıgımda ellerimde karışık şekillerde koyu renklerde belirgin kınalar vardı, her iki elimde de Bunun nedenini söyler misiniz?

  Soru: Bu olay babaannemin başına gelen bi olay Akşam yatarken ayağında hiç bişey yokken sabah namazına abdest almak için uyandığında, sağ ayağınakına yakılmış olduğunu görmüş Kına kokusu bile varmış Bu neden olabilir?

  Değerli Kardeşimiz:
  Bunun nedenini bilmiyoruz Ancak korkulacak bir durum değildir Özellikle bu gibi durumları kötüye yormamalıyız

  Selam ve dua ile
  Sorularla İslamiyet Editör

 6. 18
  Misafir
  bı arkadasımın sol elıne kına yakılmıs ruyasında bunun sebebı nedır bı tur hastalıkmı yoksa duydugumuz gıbı bı tur batıl ınancmı benım duydugum aılenden cok sevdıgın bırının oluceyının ısaretı sol ele sag ele ıse 1 ay ıcınde cok sevdıgın bırını kaybedıceyının bı habercısıymıs bılen bırı mutlaka cevaplasın lutfen

 7. 19
  Misafir
  Bnde 7 yasndaydim yatiodum sabah kalktim elime kina surul mus yatigim yatagin icinde kina tordulari ev kinaya kokmustu annem kalki sasirdi babama sormustu sn mi surdun fln ddi bbamda ne ism var faln dedi snra annem hocaya flan sordu elimdeki kinayi gosterdi bide 1hafta elimde kalmisti hoca dedi ki o her kula nasip olmaz secili insanlara yapilir dedi bide kina cennetten cikmadir dedi bnde dha fazlasni bilmiorum herkez baska baska seyler soyluo

 8. 20
  Misafir
  Bendede oldu kina ama benim hêm sol hemde sağ elimde cikti nedir bunun anlami???

 9. 21
  Misafir
  az önce arkadasım gösterdi kendısınde sağ elınde turuncu cok belırgın olmayan renkler var kına gibi netten araştırdım bilimsel olarak bir mantar türü oldugu belirtiliyor ama meleklerınde kına yaktıgı soylentıler arasında neticede kendılıgınden silinen acısı agrısı olmayan bir durum telaşa gerek yok

 10. 22
  Misafir
  yoğun stres veya bezeri duygu patlamasında kılcal damarlarda deri altına yakın bölgelerde ufak kanamalar olur ve bunun neticesinde kan serumu kına benzeri görüntü alır

 11. 23
  Misafir
  sabah kalktığımda sağ elimde küçük parmağımda kına gördüm ne anlama gelir

 12. 24
  Misafir

  Reklam


  arkadaslar gece yattım sabah uyandıgımda sag avuc ıcıne kına yakılmıstı bunun ne anlama geldıgını bılen varmı
  teskr edrım

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

şeytan kınası

meleklerin kına yakması

şeytan kına yakması

meleklerin ele kına yakması

şeytan kınası neden olur

sabah uyandığında elinde kına görmek nihat hatipoğlu

kına hangi ele yakılır