+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 2456 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yaşar nuri öztürk hakkında Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥
  Reklam

  --->: s.a yaşar nuri öztürk hakkında

  Reklam  --->: s.a yaşar nuri öztürk hakkında ile alakalı yazı mumsema.com --->: s.a yaşar nuri öztürk hakkında
  Ümmi annesinden nasıl doğmuşsa öyle kalmış okuma yazma bilmeyen demektir.
  Okuma bilmeksizin bütün ilimleri, ilahi hakikatleri, iç dünya ile ilgili gerçeklerileri bildiği için, peygamberimiz Hz.Muhammed (SAV) 'in sıfatı olmuştur.
  Ümmî olması hikmettendir elbette..O'nun geldiği dönemde edebiyat ve özellikle de şiir çok önde idi..ilk ayetleri okuduğu zaman şiirsel bir ifade söz konusu olduğu için kendisinin yazmış olabileceğini söyliyeceklerdi ancak ümmî olması hasebiyle bu tezleri en baştan çürütülmüştü.

  Rasûlüllah (s.a.s)'in okuma-yazma bilmediği tüm âlimler tarafından kabul edilmektedir.


  Bu durum şu âyette de açıkça ifade edilmektedir:

  "Ey Resulüm! Sen vahyimizden önce kitap okuyan veya yazı yazan bir insan değildin; eğer böyle olsaydı, batıl iddia peşinde olanlar şüphe edebilirlerdi. (Ankebut, 29/48).


 2. esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥

  --->: s.a yaşar nuri öztürk hakkında


  Reklam


  Allah bu insanı hidayete erdirsin.Acınacak bir halde.Allah'ın ayetini yalanlamak korkunç birşey.

 3. Ufkuaçık
  Devamlı Üye
  Yaşar Nuri Öztürk'ün görüşlerine göre hareket edenlerin akibetine acıyorum.

  Yahu bre gafiller!.Bu adamın meal ve tefsirinden başka hiç mi başka tefsir ve mealle karşılaştırmadınız.Bu yaman bir çelişki değil midir?...Sadece aşağıdaki sapık görüşünü çürütecek işte delil...

  25- Kadın hayz halinde, namaz kılar, oruç tutar, Kur'an okur, tavaf eder. (s. 429)


 4. Ufkuaçık
  Devamlı Üye
  Ayete dikkat ediniz..
  ÖMER NASUHİ BİLMEN:KUR'AN-I KERİM MEAİLİ VE TEFSİRİ

  BAKARA SURESİ, AYET:222.
  MEALİ:

  "Ve sana hayz halinden soruyorlar. De ki: O bir pis şeydir. Artık hayz zamanında kadınlarınızdan çekiliniz. Ve onlara temizleninceye kadar yaklaşmayınız. Fakat iyice temizlendikleri vakit, onlara Allah'ın size emrettiği yerden varın. Şüphe yok ki Allah T eâlâ çok tövbe edenleri sever ve çok temizlenenleri de sever.
  "


 5. Ufkuaçık
  Devamlı Üye
  TEFSİRİ

  222. Bu âyeti kerime, hayz halindeki karıkocalık vazifesini bildirmektedir. Rivayete göre cahiliye Arapları hayz halindeki eşleri ile beraber bir yerde durmaz onlar ile beraber yemek yemezlerdi. Yahudiler ile mecusilerin âdetleri de böyle imiş. Hıristiyanlar ise bu halde de karıylarıyla cinsî münasebette bulunurlarmış Bunların bu halleri ise ifrat ve tefritten ibarettir. Bu âyeti kerime ise müslümanlara makul ve orta bir yol gösteriyor. Şöyle ki: Resulüm (Sana hayz halinden soruyorlar.) Bu âdet halinde kadınlar ile ne yapılabilir diye senden bilgi almak istiyorlar. Onlara (de ki: O) hayz veya onun mahalli (bir pis) temiz olmayan nefreti çeken, kötü kokulu (şeydir.) Bu tabiatiyle böyledir. (Artık hayz zamanında kadınlarınızdan çekiliniz.) Yani onlar ile cimada bulunmayınız. Bu uzaklaşma, bu çekilme cima etmekten kinayedir. Bu muameleyi böyle kinaye tarzı ile açıklamak, Kur'ân'ın nezaketi gereğidir. Yoksa bu halde başka yerlerde bulunmak lâzım değildir. Bunu, Rasûli Ekrem Hazretleri bir sorana karşı açıklamıştır. (Ve onlara temizleninceye kadar yaklaşmayınız.) Yani onlar ile cimayı bu müddet içinde terk ediniz. Bu da bir tekit makamında bulunmuştur. (Fakat iyice temizlendikleri vakit) yani âdet hali tamam olup yıkanılınca (onlara) zevcelerinize (Allah'ın size emrettiği yerden) yani size helâl kılmış olduğu tenasül organından (varın). Başka tarafa meyi etmeyiniz. İnsanlık icabı günahkâr olmuş bulunur iseniz hemen tövbe ederek Cenâb-ı Haktan aflar niyaz ediniz. (Şüphe yok ki Allah Teâlâ çok tövbe edenleri sever.) Onlara af ve keremde bulunur. (Ve çok temizlenenleri de sever) Kötü olan şeylerden çirkin nesnelerden beri olan, kaçınan kullarını lütuf larına ulaştırır. İşte adetli iken yaklaşmak veya aksi taraftan cinsel ilişkide bulunmak de bu kötü şeylerden sayıldığından bunlardan kaçınmanın Allah'ın sevgisine kavuşmaya bir vesile olacağına işaret buyrulmuş oluyor.


 6. ©ﻕΞתς яΞiš
  Devamlı Üye
  Yaşar Nuriyi bırakta kendine bak herkes kendinden sorumludur ne ya herkes Yaşar Nuriye laf atıyor Allah sorgular rahat olun

 7. Ufkuaçık
  Devamlı Üye
  Yaşar Nuriyi bırakta kendine bak herkes kendinden sorumludur ne ya herkes Yaşar Nuriye laf atıyor Allah sorgular rahat olun
  Herkes kendinden sorumlu ama Yaşar Nuri Öztürk kimden sorumlu..Onun görüşlerine göre hareket edersek biz yandık demektir.Bu adam İslam'da reform yapıp neredeyse Kur'an'ı muharrefleştirmeye çalışıyor..Allah'a hamdolsun ki sayısız gerçek alimler olduğu müddetçe bunda başarılı olamayacak...Yaşar Nuri Öztürk bid'at ehlidir..Görüşlerine itibar edilmez.Sen onun görüşlerini kabulleniyorsan yolun açık olsun.Kıyamet günü nasıl olsa buluşacağız sizin gibilerle..İtikadı bozuk olanın ameli de bozuktur..


 8. ©ﻕΞתς яΞiš
  Devamlı Üye
  ya kardeşim benle polemiğe girme fena olur en iyisi ben forumu terkedeyim ben kimsenin yolunda değilim ne yaşar hocanın ne fettullah hocanın BEN ALLAHI BİLİRİM ALLAHA KULLUK YAPARIM KİŞİLERE DEĞİL
  hemende müslümanlıktan bahsedip bir andada nasıl kibirlenebiliyorsunuz burada tezat yokmu hemende dışladın bak ahirette görüşürüz dedin neyse sen admin muma dua et zamanında söz vermiştim....

 9. esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥
  ya kardeşim benle polemiğe girme fena olur en iyisi ben forumu terkedeyim ben kimsenin yolunda değilim ne yaşar hocanın ne fettullah hocanın BEN ALLAHI BİLİRİM ALLAHA KULLUK YAPARIM KİŞİLERE DEĞİL
  hemende müslümanlıktan bahsedip bir andada nasıl kibirlenebiliyorsunuz burada tezat yokmu hemende dışladın bak ahirette görüşürüz dedin neyse sen admin muma dua et zamanında söz vermiştim....
  Siz de haklısınız tabiki.Ama bu adam bir din adamı(sözde)Biliyorsunuz ki bir üniversitede hoca.Bu adamın eğittiği insanlar ne olacak.Bunları da düşünelim değil mi?Bizler bu konuda insanları eğitmiyoruz ama bildiğimiz ölçüde de yardımcı oluyoruz.Ama o adam koskoca üni.'de hoca.Bunları da düşünelim.Allah'a emanet olun..Ve şunu da söyleyim.Birincisi Fethullah Gülenle Yaşar Nuri asla karşılaştırılamaz.İkincisi Bizler Gerçekten Allah(c.c.)ın yolunda olanlara saygı duyar ve onlardan bilgiler öğreniriz.Benim nazarımda bunlar çok değerli insanlardır , birbirleiyle de kıyaslanamazlar!
  (Birde lütfen tehdit etmeyin!)

 10. esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥
  Alıntı:

  Yaşar Nuri Öztürk "KUR'ANDA Kİ İSLAM" isimli kitabında diyor ki:
  1- Ebrehe'nin ordusunu helak eden siccin taşları, veba mikroplarıdır. (s. 45)
  2- Mirac ruhani bir olaydır. (s. 58)
  3- Ayın ikiye ayrılma mucizesi, fiili değildir. Resulullah, böyle görüntü meydana getirdi. (s. 90)
  4- Kur'anda kadere iman diye bir şey yoktur. (s. 93,95)
  5- Davud Peygamber günah işlemiştir. Peygamberler günahtan beri değildir. (s. 101)
  6- Kur'anı anlamadan okumak hatim sayılmaz. (s. 102)
  7- Yolculukta bakımsız mescitlerde namaz kılmamalı, namazları cem etmelidir. (s. 104)
  8- Cennette Allah görülmeyecektir. (s. 108)
  9- Hazret-i Peygamber, ümmî değildi. (s. 110,334)
  10- Cihazdan dinlemekle hatim olur. (s. 117)
  11- Ölüler için Kur'an okunmaz. (s. 118-317)
  12- Camilerdeki Muhammed v.s.nin ismi yazılı tablolar tevhid inancına ters düşer. (s. 120)
  13- Resulullah, tek bir hadisin bile yazılmasına izin vermemiştir. (s. 127)
  14- Hazret-i İbrahimin babası putperest idi. (s. 55)
  15- Kur'anın hiçbir âyeti nesh edilmemiştir. (s. 157)
  16- İslamiyette tenasüh (reenkarnasyon) vardır. (s. 161,249,257,283,312,320)
  17- Kur'ana abdestsiz, gusülsüz el sürülür ve okunur. (s. 162,163,288)
  18- Namazda her millet kendi lisanı ile okuyabilir. (s. 295)
  19- Allaha ve ahirete inanan ve barışa yönelik hizmetler sergileyen herkes, ister yahudi, ister hıristiyan olsun cennete girecektir. (s. 367,493,511)
  20- Namaz kılarken kıbleye yönelme şartı yoktur. (s. 580)
  21- Mezhebi dörtte sınırlamak, İslama yapılabilecek en büyük kötülüktür. (s. 399)
  22- Oruç kefareti diye bir şey yoktur. (s. 415)
  23- Dinden dönen, mürted olan öldürülmez. (s. 424)
  24- Müslüman kadın, kitap ehli kâfirlerle evlenebilir. (s. 425)
  25- Kadın hayz halinde, namaz kılar, oruç tutar, Kur'an okur, tavaf eder. (s. 429)
  26- Şahitlikte iki kadının bir erkeğe eşitliği yanlıştır. (s. 453,452)
  27- Kadınlara da cuma namazı farzdır. Cuma namazı iki rekattır, diğerleri bid’attir. (s. 515)
  28- Eskiden, köle kadınlardan ayırt edilmesi için, hür kadınlar örtünürdü. Bugün için böyle bir şeye ihtiyaç olmadığı için, kadınların örtünmesi farz değildir. (s. 529, 615)
  Sadece yukarıdaki 28 madde bile bu şahsın nasıl ve ne derece bozuk biri olduğunu ne kadar tehlikeli birisi olduğunu göstermesi bakımından yeter!


  Ezbere konuşuyorsun.Yukarıdaki maddelerin hangileri Kurana aykırıdır onları ortaya koyup sonra eleştirin.
  Sana Allah (c.c.)ın ayetiyle yanıt vereyim.Örneğin son maddeye karşılık NUR SURESİ'NDE YÜCE ALLAH ŞÖYLE BUYURUR:
  Gözlerini (harama çevirmekten) kaçındırsınlar ve ırzlarını korusunlar; süslerini açığa vurmasınlar, ancak kendiliğinden görüneni hariç. Baş örtülerini, yakalarının üstünü (kapatacak şekilde) koysunlar. Süslerini, kendi kocalarından ya da babalarından ya da oğullarından ya da kocalarının oğullarından ya da kendi kardeşlerinden ya da kardeşlerinin oğullarından ya da kız kardeşlerinin oğullarından ya da kendi kadınlarından ya da sağ ellerinin altında bulunanlardan ya da kadına ihtiyacı olmayan (arzusuz veya iktidarsız) hizmetçilerden ya da kadınların henüz mahrem yerlerini tanımayan çocuklardan başkasına göstermesinler. Gizledikleri süsleri bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Hep birlikte Allah'a tevbe edin ey mü'minler, umulur ki felah bulursunuz." (NUR SURESİ 31.AYET )
  Lütfen kendinizi Allah'ın ayetini yalanlayıp kendini ateşe atanlara kaptırmayın.Sonra kendinizi de yakarsınız.


 11. furkanscrty
  Üye
  bana göre yaşar nuri ALLAH ın tabiri ile kitap yüklü merkeplerdendir... ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz... fazla söze hacet yok

 12. Şema
  el-âsa limen âsa

  Reklam


  bana göre yaşar nuri ALLAH ın tabiri ile kitap yüklü merkeplerdendir ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz fazla söze hacet yok
  cuma süresi 5. ayet.

+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 2456 SonuncuSonuncu
yaşar nuri öztürk hakkında yorumlar,  yaşar nuri öztürk hakkında,  yasar nuri ozturk hakkinda yorumlar,  sor yaşar nuri öztürk kaderle ilgili konuşması,  yaşar nuri öztürk eleştiriler,  yaşar nuri öztürk hakkındaki yorumlar