+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Eşler arasında oral ( ağız yoluyla) seksin hükmü nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sahinn41
  Üye
  Reklam

  Cevap: Eşler arasında oral ( ağız yoluyla) seksin hükmü nedir?

  Reklam  Cevap: Eşler arasında oral ( ağız yoluyla) seksin hükmü nedir? isimli konu Mumsema.com Cevap: Eşler arasında oral ( ağız yoluyla) seksin hükmü nedir?
  konu baslıgı değiştirebilir fakat bu konuları tartısmak ve sonuca varmak önemlidir, ben mesela gunaha yakın oldugunu bilmiyodum burda ogrenmıs oldum, belkide sırf bu yüzden aazaba ugrayacaktım.. bu mevzuları bilmeyenlere iletirsek oda belki yaptıgı yanlısdan vazgeçer..
  neyse konuya doneyim
  ben bir söz hatırlıyorum bu konuyla alakalı
  sahih hadismi tam bilmiyorum ama eşler zevklenme amacıyla avret yerlerine bakabilir diye birşey duymustum,
  Peygamber efendimiz buyuruyor ki:
  (Cima esnasında ferce [avret yerine] bakmayın, körlüğe sebep olur) [Deylemi, İ Adiy] Bakmak men edilince, ağza almak, yalamak elbette caiz olmaz)

  aklıma gelmişken acaba her hadisi şerifin dogrulugu kesin mi?

 2. merhaba
  Devamlı Üye

  Cevap: Eşler arasında oral ( ağız yoluyla) seksin hükmü nedir?


  Reklam


  Vajina yalamak caiz mi?

  Oral yolla eşe yaklaşmak kesinlikle haramdir ve çok çirkin bir seydir

 3. Misafir
  Peki kadın degilde erkek isterse bunu sürekli zorla kadının ne yapması gerek?

 4. Misafir
  Sizler bu dini ne saniyorsunuz insanları cinsellikten sogutuyorsunuz ben cevabı vereyim sizde öğrenin oral sex haram değil ama dogruda değil sadece eşler arasina kalmış birsey sadece aksi yönüyle bakarsaniz olmaz neden diğer görüşlere yer vermiyorsunuz mesala bir hadisi şerif yazayım sizler hayvanlar gibi sevişmeden ve aranıza muhafızlar olmadan iliskiye girmeyin muhafızlar kim diye sorulunca o aşk fısıltısı ve öpüşmedir buyurdu

 5. Misafir
  Mesela bunları niye yazmıyorsunuz Şafii fukahası oral sex hususunda Hanefilerin aksine daha geniş ve açık biçimde izahatta bulunmaktadırlar:

  *Şafii fukahasından Abdulaziz el malibari (rahmetullahi aleyh)* kendi kitabı ‘’ Kurratul ayn bi mühimmatiddin’’ isimli eserine yapmış olduğu ‘’ fethu’l muin’’ isimli şerhinde:

  ( تتمة ) يجوز للزوج كل تمتع منها بما سوى حلقة دبرها ولو بمص بظرها أو استمناء بيدها لا بيده وإن خاف الزنا خلافا لأحمد ولا افتضاض بأصبع

  *‘’ Anüs (dübür) haricinde erkeğin hanımından her türlü faydalanması caizdir. Buna kadının* klitorisini emmek ve hanımın eliyle istimna yaptırmak da dahildir. Ancak kendi eliyle istimna yapamaz şayet zina’ya düşme ihtimali olsa dahi* Ahmed’in hilafına. Kadının kızlığınıda parmaklarıyla bozamaz.’’(19) derken,

  Yine*Şafii fukahasından Ebu Bekr ed-dimyadi (rahmetullahi aleyh) ‘’ Fethu’l muin’’e yaptığı haşiye’de El- Malibari’nin (rahmetullahi aleyh) sözlerini* izah kabilinden:

  *

 6. Misafir
  Mesala bunu neden yazmiyorsunuz وله التلذذ بين الاليتين من غير إيلاج وليس لها استدخال ذكره وهو نائم بلا إذنه ولها لمسه وتقبيله بشهوة وقال القاضي “يجوز تقبيل فرج المرأة قبل الجماع ويكره بعده”

  *

  *

  *‘’ Kişi zekerini anal deliğe dâhil etmeden kadının arka yanaklarından faydalanıp lezzet alabilir. Kişi yatarken onun izni olmadan kadın onun uzvunu içine alamaz. Ancak onu şehvetle öpüp okşayabilir. Kadı (Ebu ya’la rahmetullahi aleyh) şöyle dedi: ‘’ Cinsi ilişkiden önce kadının vajinasının öpülmesi caizdir. Cinsi ilişkiden sonra öpülmesi ise mekruhtur.’’ (22)* *

 7. Misafir
  Esimize haram bişey yedirmek veya icirmek gunahmidir bunu evliligimizin iyi olmasi icinde yapiyosam

 8. Kaan Aykas
  Üye
  Oral seks eşler arasında olmayıp da hayat kadını ile olursa zina ile eşitmi olur yoksa zinadan daha mı az olur.

 9. Şema
  el-âsa limen âsa
  Esimize haram bişey yedirmek veya icirmek gunahmidir
  Günahların en büyüklerindendir ve kul hakkıdır.
  hayat kadını ile olursa zina ile eşitmi olur
  Zinanın en yakın kardeşi sayılır

 10. saim
  Üye
  Ben fantazi haram diye duydum

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
ağıza vermek,  eşler arasında haram olan şeyler,  sperm yutmak günah mı,  ağza vermek günahmı,  sperm yutmak caiz mi,  ağız yoluyla ilişki günahmı,  ağıza vermek günah mı