+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sandalyede oturarak namaz kılmak caiz midir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. asooo
  Kıdemli Üye
  Reklam

  Sandalyede oturarak namaz kılmak caiz midir?

  Reklam

  Sandalyede oturarak namaz kılmak caiz midir? Mumsema ben 9 aylik hamileyim,hamileligimin 7.ayindan itibaren oturdugum yerden namazimi kiliyordum,ama simdi su son ayda secde yapmak cok zor oluyor,bende namazimi sandalyede kiliyorum icime gitmiyor ama egilemiyorum,cevremden zorlada olsa yerde oturup kilmam gerektigini söylüyorlar,acaba sandalyede ´kilmamin bir sakincasi varmi

 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  --->: sandalyede oturarak namaz kilmak caizmidir?


  Reklam


  Alıntı asooo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ben 9 aylik hamileyim,hamileligimin 7.ayindan itibaren oturdugum yerden namazimi kiliyordum,ama simdi su son ayda secde yapmak cok zor oluyor,bende namazimi sandalyede kiliyorum icime gitmiyor ama egilemiyorum,cevremden zorlada olsa yerde oturup kilmam gerektigini söylüyorlar,acaba sandalyede ´kilmamin bir sakincasi varmi
  İmakanı olan ayakta kılar, ayakta kılamayan yere oturur, oturamayan ise yatarak kılar.

  oturamıyorsan tek çare sandalye ise oturabilirsin. gönlün rahat olsun. ama sana söyleyenlerin dediği gibi, oturmaya imkanı olduğu halde sandalyede oturanın namazı olmaz. bu konuda diyenetin fetvası var.

  Allah sıhhatli ve salih/saliha bir çocuk nasip etsin

 3. maria
  Devamlı Üye
  eğer yere oturamıyorsa sandalyede caizdir ama yere oturabiliyorsa sandalye olmaz.

 4. Rayyan Emir
  Devamlı Üye
  sandalyede oturup koltuk veya diger bir sandalye uzerine egilebileceginiz kadar yukseltilmis yastik koyarak kilabilirsiniz. bazen sandalye yuksek gelebiliyor gobekten egilemeyebiliyor insan. namazinizi hic birakmamaniz dilegiyle..

+ Yorum Gönder
oturarak namaz kılmak