+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kur'an-ı Kerim'deki duraklarla ilgili bir sorum var benim Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mvy54
  Devamlı Üye
  Reklam

  Kur'an-ı Kerim'deki duraklarla ilgili bir sorum var benim

  Reklam

  Kur'an-ı Kerim'deki duraklarla ilgili bir sorum var benim Mumsema Biz ramazan dolayısıyla mukabele okuyoruz, herkes gibi. ben okuyorum, birkaç kişi takip ediyor, akşamları okuyacağım cüzlere çalışıyorum, kabe imamlarından takip edeyim dedim, yanlışlarım varsa düzeltirim diye. durak işareti olmayan yerlerde duruyorlar, bizim hiç durmadığımız lamelif durağında duruyorlar, geri almıyorlar veya tı durağında durmuyorlar, idğam-ı maalgunnelerde yok gibi. benim kafam karıştı. Bizim araplarla okuyuş kurallarımız farklı mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Allah razı olsun.

 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  --->: Kur'an-ı Kerim'deki duraklarla ilgili bir sorum var benim


  Reklam


  Alıntı mvy54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Biz ramazan dolayısıyla mukabele okuyoruz, herkes gibi. ben okuyorum, birkaç kişi takip ediyor, akşamları okuyacağım cüzlere çalışıyorum, kabe imamlarından takip edeyim dedim, yanlışlarım varsa düzeltirim diye. durak işareti olmayan yerlerde duruyorlar, bizim hiç durmadığımız lamelif durağında duruyorlar, geri almıyorlar veya tı durağında durmuyorlar, idğam-ı maalgunnelerde yok gibi. benim kafam karıştı. Bizim araplarla okuyuş kurallarımız farklı mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Allah razı olsun.
  Hayıor kareşim okuyuşlar aynı.
  Bazı işaretler/duraklama işaretleri tavsiye içindir, yapılmadığında bir sakıncası yok.
  ama idğamlar yapılıyor nerdeyse bütün hatimlerini dinledim.

  http://www.mumsema.com/kuran-ile-ilg...anlamlari.html

 3. mvy54
  Devamlı Üye
  Teşekkür ederim, bana öyle geldi demekki ekolardan dolayı.

+ Yorum Gönder