+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kabe resmi olan seccadelerin kullanılmasında sakınca varmıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ceren_99
  Devamlı Üye
  Reklam

  Kabe resmi olan seccadelerin kullanılmasında sakınca varmıdır?

  Reklam

  Kabe resmi olan seccadelerin kullanılmasında sakınca varmıdır? Mumsema ben birşeyi çok merak ediyorum Kabe resmi olan seccadelerin kullanılmasında bir sakınca varmıdır? herkesten değişik cevaplar aldım birde size sormak istedim...cevaplarsanız çok sevinirim kafam haftalardır karışık bu konuyla...

 2. Hoca
  erimeye devam...

  --->: Kabe resmi olan seccadelerin kullanılmasında sakınca varmıdır?


  Reklam


  Alıntı ceren_99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ben birşeyi çok merak ediyorum Kabe resmi olan seccadelerin kullanılmasında bir sakınca varmıdır? herkesten değişik cevaplar aldım birde size sormak istedim...cevaplarsanız çok sevinirim kafam haftalardır karışık bu konuyla...
  Seccade/Namazlık alırken, üzerinde resim bulunan seccadeleri tercih etmeyelim.

  ___________________________________________

  Üzerinde Kâbe-i Muazzama, Mescid-i Nebevî, Mescid i Aksâ ve diğer câmi resimlerinin bulunduğu seccadelerin üstünde namaz kılınabilir mi?

  Üzerinde Kâbe-i Muazzama, Mescid-i Nebevî, Mescid i Aksâ ve diğer câmi resimlerinin bulunduğu seccadelerin üstünde namaz kılınabilir. Zâten resmin bulunduğu kısım secde mahalline gelmektedir. Fakat, bir tâzim ve hürmet olarak mescidin üzerine basmamak iyi olur.

  Üzerinde âyet yazılı bulunan seccadeleri yere sermek ve üstünde namaz kılmak uygun düşmez. Çünkü, bir âyet dahi olsa Kur’ân-ı Kerimden bir parçayı göbekten aşağı bir mahalle koymak, yere sermek Kur’ân’a olan hürmetimize ters düşer. Bunun için bu çeşit seccadelerin üzerinde namaz kılmak mahzurludur. Âyet ve hadisin dışında, üzerinde Kur’ân harfleriyle başka bir söz yazılı bulunan seccadeleri yere serip üzerinde namaz kılmanın bir mahzuru yoktur.
  Mehmed Paksu Aileye Özel Fetvalar


 3. ceren_99
  Devamlı Üye
  Allah cc razı olsun mum hocam...aydınlattığınız için sağolun..

 4. kevasor47
  Nur Yolcu
  Allah razı olsun sorandan cevaplayandan

+ Yorum Gönder