+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dua ettim ve işim oldu. Dua ettiğim için mi kabul oldu yoksa olacağımı vardı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. HAFIZZZ
  Devamlı Üye
  Reklam

  Dua ettim ve işim oldu. Dua ettiğim için mi kabul oldu yoksa olacağımı vardı?

  Reklam

  Dua ettim ve işim oldu. Dua ettiğim için mi kabul oldu yoksa olacağımı vardı? Mumsema rabbimden bi işimin olması için dua etsem ve duam kabul olsa ve sonra ben öğrensem ki ben o işimin olması için dua ederken o işim zaten olmuş sadece benim haberim yokmş şimdi ben isteyeceğim içinmi o işim olmuş yoksa o iş olacağı içinmi bende isteme duygsu oldu umarım anlatabildm ne demek istedğimi

 2. mumsema
  Administrator

  --->: bir sorum olacak


  Reklam


  Alıntı HAFIZZZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  rabbimden bi işimin olması için dua etsem ve duam kabul olsa ve sonra ben öğrensem ki ben o işimin olması için dua ederken o işim zaten olmuş sadece benim haberim yokmş şimdi ben isteyeceğim içinmi o işim olmuş yoksa o iş olacağı içinmi bende isteme duygsu oldu umarım anlatabildm ne demek istedğimi
  Allah cc biliyorduki dua edeceksin ve kabul etti daha düşünüp kafa yoracağına şükür secdesine git ve teşekkür et.

  Şükür secdesi - Mumsema islam Arsivi

  Dua ettiğiğn için veya değil farkeden bir şey yok. Allah'ın cevap vermediği samimi hiçbir istek/dua yok kardeşim.

  Peygamberimiz (s.a.v.) buyuruyor: "Allah Teâlâ yeryüzünde dua eden hiçbir müslümanın isteğini boş çevirmez, muhakkak bir karşılık verir. Ya kulun istediği şeyi ona verir, ya onun yerine o kulundan bir kötülüğü kaldırır ya da istediğinin karşılığını âhirete saklar” . Tirmizî, “Dua”, 15.

 3. HAFIZZZ
  Devamlı Üye
  Allah razı olsun

 4. mumsema
  Administrator
  Alıntı HAFIZZZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Allah razı olsun
  amin cümlemizden.

  Duan kabul olduğu için, Mel'un Şeytan da Duandan dolayı değildir diye vezvese verir ve duadan soğutur. sana gelen düşünce olumlu değildir ve vesvesedir ona pirim verme kardeşim.

  Biz dua ederiz ve işin sonucunu Allaha havale ederiz. kabul olursa (senin misalin) şükür secdesine gider ve Allaha şükrederiz. yok işimiz olmaz ise, Rabbimizin hakkımızda, bizden daha çok bildiği var ve benim için hayırlı değilmiş der ve rıza gösteririz.

  Rıza - Mumsema islam Arsivi

  Allaha emanet ol

 5. HAFIZZZ
  Devamlı Üye
  elhamdülillah şükür secdesini çok yapıyorm ama dediğiniz gibi şeytandan olsa gerek bilgilendirdiğin için sağol dua ile

 6. BirTürk
  Üye
  Kadere inaniyorsan bunun cevabi zaten icindedir kaderinde olacakmis ve Allahim sana o isinin olacagini zaten biliyordur ve senin kaderinde olmasi gerekiyordur ve olmustur yani kaderin degismiyecegini hepimiz biliriz her Müslümanin kadere inanmasi gerekir degilmi bencede sükür et ve derinlere gitme yüce Allahim tüm müslümanlarin yaninda olsun.
  saygilar.

 7. HAFIZZZ
  Devamlı Üye
  insanın bazen gafil anları olurya ondan ols gerek yani şeytanın vesvesesiyd herald üveys kardeş

 8. master_ier
  Üye
  1976 yılında bir kaza sonrası boğulmak üzere olan Cat Stevens, Allah`a kurtarması için yalvarmaya başladı.

  Yıllar sonra VH1 kanalında o anı şöyle anlattı: "Bir anda kendimi tuttum ve "Oh Allah'ım, eğer beni kurtarırsan senin için çalışacağım, dedim". Bu ölüme yakın deneyim onun ruh halini değiştirdi.

  Kardeşi David, kudüste bir camide görüp ve içimi rahatlatı diyerek aldığı Kur'an-i Kerim'i Cat Stevens'a hediye etti ve Stevens`ın İslamiyet`e geçişi başlamış oldu.

  1977 yılında Müslüman olarak Yusuf İslam adını aldı.

 9. halk yolcusu
  Devamlı Üye
  kardeşim allaha herzaman dua edelim işlerimiz hep rast gitsin inş.rabbim dualarımıza karsılık verir.yarabbim bizlere yardım etsin hidayete erdirsin inş.senin adına sevindim duanın kabul olmasına inş.bizlerede dua edersin

+ Yorum Gönder
işinin olması için dua,  işim rast gitsin diye dua,  işimin olması için dua ,  işin rast gitsin duası,  işim olacak mı,  işin olması için dua,  isimrasgitsindiyeduva