+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kardeşim kapalı ama açılmak istiyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ELİZAN
  AciZ BiR KuL
  Reklam

  Kardeşim kapalı ama açılmak istiyor

  Reklam

  Kardeşim kapalı ama açılmak istiyor Mumsema selamün aleyküm kardeşlerim
  benim sorum kız kardeşimle ilgili:eşinin isteği üzerine kapandı ancak her fırsatta açılmak istediğini gündeme getiriyor konuşmalar fazla etkili olmuyor üzerinde çevremizde o kadar açık akraba varki .. .ibadet yapmıyorumki sadece kapalıyım oda içimden gelmiyor diyor açılmak istiyorum diye sürekli bizi üzüyor .konuştuk çözüm olmuyor bana ne önerirsiniz.Mumsemayı anlattım ve tavsiye ettim inş.siteye bakar. selam ve dua ile...

 2. ELİZAN
  AciZ BiR KuL

  --->: kardeşim kapalı ama açılmak istiyor


  Reklam


  Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun

 3. BiLaL HaTTaB
  DeLi MoLLa
  Evvela sizlere sabır, kardeşinize de göz aydınlığı diliyorum. Belki haddime değil böyle bir konuda söz söylemek. Hatalarımdan ötürü şimdiden af diliyorum Rabbimden.

  Biliyorsunuz; örtünmenin farziyeti hususunda ayet-i kerimeler gayet açık ve ulemanın da doğal olarak bu konuda herhangi bir fikir ayrılığı bulunmamakta. Asr-ı saadet eğitim metodolojisinde, Rabbimiz ümmeti eğitmesi ve kafirleri/müşrikleri korkutması açısından, Rasulüne şu tavsiyede bulunuyordu:

  "Rablerinin huzurunda toplanacaklarından korkanları onunla (Kur'an ile) uyar. Onlar için Rablerinden başka ne bir dost, ne de bir aracı vardır; belki sakınırlar." (6/51)

  Kur'an'dan, yani vahiyden daha latif ve etkili sözü kim söyleyebilir? O halde size tek tavsiyem şu olacaktır ki, kardeşinizi Kur'an ile uyarın! Sakınmazsa da;

  "...sen cehennemin halkından sorumlu tutulmayacaksın." (2/119)

  Rabbimiz Rasulüne dahi şöyle ikazda bulunuyordu:

  "Eğer onların yüz çevirmesi sana ağır geldi ise, yapabilirsen yerin içine inebileceğin bir tünel ya da göğe çıkabileceğin bir merdiven ara ki onlara bir mucize getiresin! Allah dileseydi, elbette onları hidayet üzerinde toplayıp birleştirirdi, o halde sakın cahillerden olma!" (6/35)

  Biz bir şeye inandık, iman ettik ki:

  "Bu (Kur'an), bütün insanlığa bir açıklamadır; takvâ sahipleri için de bir hidayet ve bir öğüttür. "(3/138)

  Bu bakımdan, her ayetine kendimizi muhatab görmeli ve dersler çıkarıp, öğütler almalıyız.

  "Allah kullarını esenlik yurduna çağırıyor ve O, dilediğini doğru yola iletir." (10/25)


  Fazla sıkmayın, bunaltmayın kardeşinizi. Zira daha uçuruma sürüklenmesine sebep olabilirsiniz hafazanAllah... Siz sadece anlatmak ve uyarmakla mükellefsiniz. Anlatmanız gerekenleri anlatın ve herşeyi oluruna bırakın. O'nun ve hepimizin Rabbi, -niyet ve amellerine- göre kimi hidayete erdireceğini bilir. Kuşkunuz olmasın...


  "Ey Rabbimiz! Gerçek şu ki biz, 'Rabbinize inanın!' diye imana çağıran bir davetçiyi (Peygamberi, Kur'an'ı) işittik, hemen iman ettik. Artık bizim günahlarımızı bağışla, kötülüklerimizi ört, ruhumuzu iyilerle beraber al, ey Rabbimiz!
  Rabbimiz! Bize, peygamberlerin vasıtasıyla vâdettiklerini de ikram et ve kıyamet gününde bizi rezil-rüsvay etme; şüphesiz sen vâdinden caymazsın!" (3/193-194)

  Allahumme âmîn...

  vesselam, veddua...


 4. ELİZAN
  AciZ BiR KuL
  BİLaL HaTTaB kardeşim çok güzel özetlemişsin Yüreğine sağlık Allah razı olsun.

 5. mostar38
  Üye
  kapanması çok guzel olur tabiki ama bence içinden gelmiyorsa zorlamamak gerekir.bu baskı belki ters bir tepki yapıp nefret boyutuna gelebilir.bir arkadaşımda böyle oldu ailesi zorladı kapansın diye ama kız şimdi iyice nefret eder hale geldi kapanmadığı gibi oruç felanda tutmuyor.

 6. nimet
  Devamlı Üye
  anlaşılan açılmayı kafaya koymuş bu durumda ikna etmek oldukça zor.fakat açılmasına izin verin.zamanla vicdanı rahatsız olursa kapanır.tekrar kapanmazsa da zorlamayın fakat inceden tebliğde bulunun derim.hoşgörü ve rikkatle olur inşallah

 7. ercanyetim
  Emekli
  S.A. Kardeslerim,

  Bir insan sacini aciyor herkez o kisiyi elestiriyor,

  Ben gecen hafta Turkiyeye gittim aman alalhim ya insanlik tamamen bitmis denecek derece,

  istanbulda mecidiye koyune arkadasimla gorusmeye gittiyimde aman Allahim dedim ya
  orda bir rock partisi varmis o insan demeye utaniyorum, igrenclik heleki Turk diye demeye utandigim kadinlarimiz nerdeyse ciplak geziyorlar sozde modaya uyuyorlar.
  resmen kendi vucudunu pazarlayacak sekilde giyinmisler ve yalan dolan ve en buyukde saygisizlik insanlar icerisinde. biz boyle bir ecdattanmi geldik.

 8. ßaran
  T.T.O.R.H.S.S.
  Alıntı ercanyetim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  S.A. Kardeslerim,

  Bir insan sacini aciyor herkez o kisiyi elestiriyor,

  Ben gecen hafta Turkiyeye gittim aman alalhim ya insanlik tamamen bitmis denecek derece,

  istanbulda mecidiye koyune arkadasimla gorusmeye gittiyimde aman Allahim dedim ya
  orda bir rock partisi varmis o insan demeye utaniyorum, igrenclik heleki Turk diye demeye utandigim kadinlarimiz nerdeyse ciplak geziyorlar sozde modaya uyuyorlar.
  resmen kendi vucudunu pazarlayacak sekilde giyinmisler ve yalan dolan ve en buyukde saygisizlik insanlar icerisinde. biz boyle bir ecdattanmi geldik.

  ''Medeniyet Açmaksa ßedeni Hayvanlar ßizden Daha Medeni''

 9. fatihlim
  Devamlı Üye
  Bu medeniyet düşkünleri hayvanları da geçmişler.Yazıklar olsun bizlere,ne biçim ümmetiz.ALLAH yardım etsin bizlere.Birde;"Allah kalplerimize bakar. o temiz olduktan sonra bir sorun yok"deyip her bir taraflarını açanlara hepten üzülüyorum.Allah'ım Sen bizlere yardım et ve üzerlerimize sonsuz hidayet kapılarını arala (Amin)...

 10. BiLaL HaTTaB
  DeLi MoLLa
  Yargılayıcı olmaktansa, sorgulayıcı olmalıyız evvela kanaatindeyim. Peki kimi sorgulamalı? Tabi ki nefsimizi...

  Öyle buyurmuyor mu Rabbimiz:

  "...Bir toplum nefislerinde olanı değiştirmedikçe, Allah da o toplum üzerindeki hükmünü değiştirmez!..." (Rad/11)

  Bu iş bir anda gökten mucizevi olaylarla gerçekleşecek olsaydı, Allah, Habibine(sas) o kadar eziyeti çektirmezdi. Rabbimiz Rasulünü eğitti, Rasulü de "en yakınlarından" başlayarak, bu eğitimi ve daveti söz ve fiillerine aktararak bu çemberi genişletti. Kimseyi yargılayıp idama mahkum etme lüksümüz yok; evvela kendimiz, sonra o insanlar için ne yaptığımızdır önemli olan. Evet, şimdi soralım kendimize:

  Ne yaptık gerçekten? Ya da ne yapıyoruz? Ya da ne yapmayı düşünüyoruz bundan sonrası için? Evvela kendimiz, sonra en yakınlarımız, sonra komşularımız, sonra tüm insanlık için...

  vesselam, veddua... 11. Bed_ra_ka
  Üye
  Hayırlısı Olsun.....
  Vicdan Meselesidir....

  Başımızı Kesseler Açılmayız Evelallah...

 12. toprak_178
  Üye

  Reklam


  Uzun uzadıya anlatmaya gerek yok tek kelime :

  '' Kainatın, Dünyanın, ve Herşeyin sahibi olan Rabbimiz senin kapalı olmanı emrediyor. ''

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
kapalıyım açılmak istiyorum,  açılmak istiyorum,  kapalıyken açılmak,  kapalıyım ama açılmak istiyorum,  kapalı birinin açılması,  başı kapalıyken açılmak,  kapalı kızın açılması