+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Aşık Olmak Günah mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ßaran
  T.T.O.R.H.S.S.
  Reklam

  Aşık Olmak Günah mıdır?

  Reklam

  Aşık Olmak Günah mıdır? Mumsema Aşık olmak günah değildir. Bir hadiste, bir kadına aşık olup onu gizleyen ve kimseye söylemeden ölen birinin şehit olacağı ifade edilir. Bu nedenle aşık olmak insanın elinde olan bir şey değildir.

  Sizin de onu düşünmeniz elinizde olmadan aklınıza gelmesi caizdir. Ancak mukaddes şeyleri feda edecek kadar tapar gibi sevmek doğru değildir. Eğer evlenme imkanınız ve onu dini ölçüler dairesinde istedip almanız mümkünse hemen istetmenizi öneririz.

  Eğer bu mümkün değilse demekki hakkınızda hayırlı değilmiş deyip, Allah’tan helal süt emmiş iyi bir eşi nasip etmesini isteyip aramak gerekir.

  Hakkımızda neyin hayırlı olduğunu bilemeyiz. Belkide mutlaka olmasını istediğimiz bir şeyin sonradan keşke olmasydı deme ihtimali vardı. Bu nedenle isterken hayırlısını istemek olmazsa sabır ile beklemek en güzelidir.

  Hz. Meryemin annesi bir erkek evlat istemişti. Allah ona bir kız verdi. O çok üzülmüştü. Şimdi o annemize sorsak “sen erkeklerden onlarca ama kızlardan bir tane Meryem hangini istersin” elbette tek Meryem’i isteyecektir. Çünkü kızı peygamber annesi oldu.

  İşte biz de buna göre hareket etmeliyiz.

  Biz Allah’ın kullarıyız. O nasıl isterse öyle hareket etmek durumundayız. Nişanlı bile olsa nikahları yoksa kadın ve erkeğin beraber yalnız kalması haramdır. Çünkü nişan nikah değildir. Şahitler yanında nikahlanmalı ki oturup kalkmak helal olsun.

  Örneğin senin bir bahçendeki meyveyi birisi senden izin alsa yese ne güzeldir. Senden izin almadan yerse ve ne farkı var derse ne yaparsın?

  Allah bize izinsiz dolaşmayı yasaklamıştır. İzin almak da nikah kıymakla olur.


 2. iliman
  ilim+iman

  --->: Aşık Olmak Günah mıdır?


  Reklam


  Allah celle celaluhu razi olsun

 3. menzilzafer
  Devamlı Üye
  Aşık olmamak vebaldir...
  aşık olmak ise ....
  neyse...
  hüküm verici Allah azze ve celle...
  hani bir sıfatı da Aşk (cc) olan Yaratıcı...


  Teşekkürler....

 4. ßaran
  T.T.O.R.H.S.S.
  Amin Ecmain Rabbim Sizlerden de Razı Olsun iliman ve menzilzafer

 5. tae_enes
  Üye
  Allah hepimize ilahi aşk ı nasip etsin . . .

 6. XXTILSIMXX
  Üye
  Aşık olmak günahsa,desenize hepimiz günah içinde yüzüyoruz)

+ Yorum Gönder
sevgili olmak günah mı