+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kıble yönü: Kıble tayin hatası ve kıble nasıl tayin edilir? Takvimlerde bulunan kıble Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Guray
  Karadeniz
  Reklam

  Kıble yönü: Kıble tayin hatası ve kıble nasıl tayin edilir? Takvimlerde bulunan kıble

  Reklam

  Kıble yönü: Kıble tayin hatası ve kıble nasıl tayin edilir? Takvimlerde bulunan kıble Mumsema arkadaşlar namaz kılmaya yeni başladım daha önceden kıldığım cenaze ve bayram namazlarından gördüğm kadarıyla kıble yönünü öyle ayarladım ama gördüğüm bi kaç kişi farklı şekillerde kılıyo ve aklıma takıldı bi yardım ederseniz sevinirim

 2. Guray
  Karadeniz

  Reklam


  Ben yine pek anlamadım camiye bakarak nasıl kıble yönünü bulabiliriz ayrıca cenaze namazı kıbleye doğru kılındığına göre bende aynı yönde kılıyorum fakat gördüğüm bir kaç kişi biraz sola meğilli kılıyo yazılarda bunun sakıncası yoktur deniyor .

  Allah ikinizdende razı olsun çok sağolun

 3. BirTürk
  Üye
  Arkadasim artik tekneloji cok yüksek google eard bile gösteriyor kble ne tarafta diye bencede ilk önce cevrendedi camilere bakmak sonra internet ve daha sonrasida Namaz vakitlerini gösteren Takvim yapragini almak ve orada yazan kible saatine bakmak yani günesli bir havada mesela bu gün saat 9:14 kible yazar bu demektirki sen günesi görecegin bir yere gidersin ve tam 9:14 günese dogru dönersin senin bulundugun noktanin kiblesini bulmus olursun.
  Kolay gelsin Müslüman kolayliklar doludur yasamasi bildikten sonra kolayliklar seninle olsun.

 4. mrtcvk
  Devamlı Üye
  Kardeşim iyiki bu soruyu sormuşsun Allah razı olsun yardım edenlerden..

+ Yorum Gönder
kabe hangi yöndedir,  Kabe hangi yönde,  kabe ne tarafta,  kıble nasıl tespit edilir,  kıble nasıl tayin edilir,  kıble hangi yöndedir,  kible nasil tespit edilir