+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Arafa kimler gider Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. deniz1985
  Üye
  Reklam

  Arafa kimler gider

  Reklam

  Arafa kimler gider Mumsema slm aleyküm araf a kimler gider bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

  ya aslında arkadaşımla bir tartışmada araf konusu açıldı arkadaşım, veledi-zina, olarak tabir edilen zina çocuklarının a'raf a gideceğini, bende hiçbir kul geçmişlerinden dolayı hesaba çekilmeyeceğini anlatım ama o hala bu konuda ısrar edince fikir almak istedim A'raf, tefsirlerde Cennet ile Cehennem arasında kurulu olan sur olarak zikredilmektedir.

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Arafa kimler gider


  Reklam


  Aleykum selam kardeşim. Zinadan dünyaya gelen çocukların hiç bir günahları yoktur. Onları toplumdan dışlamak ve kötü bir muamelede bulunmak caiz değildir. Onların arafta olacaklarına dair bir bilgi yoktur. Onlarda her amel sahibi kimse gibi karşılığını alacaklardır. Bu konuyu izah eden hadisi şerifte şöyle buyrulmaktadır:

  Nitekim İbn Merdûye'nin Câbir b. Abdullah'dan merfu olarak rivayet ettiği bir hadis'te: "Peygamberimiz'e (asm) iyilikleriyle kötülükleri denk gelenlerin durumu sorulduğu zaman, Hz. Peygamber, "Onlar Arâf'ta bulunacaklardır. Onlar oraya isteyerek girmemişlerdir." buyurmuştur. Daha sonra bunlar Allah'ın lûtfuyla Cennet'e gireceklerdir. (Muhtasaru Tefsîr)

 3. deniz1985
  Üye
  A'raf, arfın çoğulu ve yüksek bir yer demektir.

  A'raf, tefsirlerde Cennet ile Cehennem arasında kurulu olan sur olarak zikredilmektedir. Zaten bu kelime bir sûreye de ad olmuştur. A'raf suresi, A'raftan bahsettiği için bu ismi almıştır.

  A'raf esasen orta menzil, orta yer demektir. Âyetten anlaşılan manâsıyla Cennetle Cehennem arasındadır; fakat keyfiyeti hakkında hiç bir malumata sahip değiliz.

 4. cüveyre
  Üye
  araf cennet ile cehennem arasında deliler ile müşriklerin çocuklarının kaldığı yere denir.

+ Yorum Gönder
arafa kimler gider,  arafa kimler gidecek,  arafta kimler olacak,  araf kimler gider,  araf a kimler gider,  kimler arafa gider