+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Her gün yapmış gibi yazıp mühürleyin Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. almanyali67
  Devamlı Üye
  Reklam

  Her gün yapmış gibi yazıp mühürleyin

  Reklam

  Her gün yapmış gibi yazıp mühürleyin Mumsema Her günün eylemleri, mutlaka mühürlenir. Mü’min hastalandığı zaman, melekler şöyle derler: Ey Rabbimiz, Falanca kulunu hastalandırarak iyi eylemlerden sen alı koydun. Yüce Allah şöyle buyurur: İyileşinceye veya ölünceye kadar, daha önce yaptığı eylemlerin aynısını (her gün yapmış gibi) yazıp mühürleyin.
  Hadis

  bu bir (alintidir) internetten...

 2. Abdussamet
  Devamlı Üye

  --->: bunu .. aciklarmisiniz?


  Reklam


  inş ne şekilde vede ne hakkında açıklamamızı istiyorsan onuda yazarmısın kardeşim

 3. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  Alıntı almanyali67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Her günün eylemleri, mutlaka mühürlenir. Mü’min hastalandığı zaman, melekler şöyle derler: Ey Rabbimiz, Falanca kulunu hastalandırarak iyi eylemlerden sen alı koydun. Yüce Allah şöyle buyurur: İyileşinceye veya ölünceye kadar, daha önce yaptığı eylemlerin aynısını (her gün yapmış gibi) yazıp mühürleyin.
  Hadis

  bu bir (alintidir) internetten...
  kaynağınıda yazarsan sevinirim kardeşim. hadisin tam metni nasıl? varsa arapçası?


  Her günün eylemleri, mutlaka mühürlenir. Mü’min hastalandığı zaman, melekler şöyle derler: Ey Rabbimiz, Falanca kulunu hastalandırarak iyi eylemlerden sen alı koydun. Yüce Allah şöyle buyurur: İyileşinceye veya ölünceye kadar, daha önce yaptığı eylemlerin aynısını (her gün yapmış gibi) yazıp mühürleyin. Hadis-i Şerif ( Taberani )

  hergün ikindi (bazı rivayetlerde fecir vakti) ameller arzedilir/defter kapatılır/mühürlenir. Hasta olan kişi eğer sabrederse Alalh cc hasta kişiye, sağlıklı olsaydı yapacağı şeylerin kat kat fazlasını verir.

 4. almanyali67
  Devamlı Üye
  mumsema abi ve diger kardesim.. bende bunu önceden kopyalamistim ve benim pc de kayitli ve bu kadari sadece hadis yazmislar yani böyle hadis varmi? varsa ne anlam tam manada aciklamasini istemistim ama sizleride zora sokmiyayim ins... yani tam bende simdi ne hadisi bilmniyorum zaten bende onun icin soruyorum ins... Allah cc razi olsun simdiden aciklasanizda.. olmassa arastiririm ama inan nereden kopyaladim tam sayfayi da bilmiyorum yani ... vesselam
  abicim.. bunu burada 61 siraya bakiniz ins.. burada..

  http://www.huzurkapisi.de/hadis.html

 5. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  Alıntı almanyali67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  mumsema abi ve diger kardesim.. bende bunu önceden kopyalamistim ve benim pc de kayitli ve bu kadari sadece haids yazmislar yani böyle hadis varmi? varsa ne anlam tam manada aciklamasini istemistim ama sizleride zora sokmiyayim ins... yani tam bende simdi ne hadisi bilmniyorum zaten bende onun icin soruyorum ins... Allah cc razi olsun simdiden aciklasanizda.. olmassa arastiririm ama inan nereden kopyaladim tam sayfayi da bilmiyorum yani ... vesselam
  buldum ve cevapladım hasan kardeşim tatmin olmadığında yazarsın

 6. almanyali67
  Devamlı Üye
  http://www.huzurkapisi.de/hadis.html
  hadisler arasinda 61 siraya bakiniz ins...

+ Yorum Gönder