+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sabır ve dilenci Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. almanyali67
  Devamlı Üye
  Reklam

  Sabır ve dilenci

  Reklam

  Sabır ve dilenci Mumsema SELAMUN ALEYKUM

  iki sorum olacak ins..

  1.sabir müslüman cok sabirlidir ve olmasi gerekir
  2.cömertlik müslüman cok cömerttir ve olmasi gerekir>>

  buna ragmen müslümanlari sabirli ve cömert diye madden,ve manen kullanmak isteyenler de olmustur? burada aklima takilan su soru olmustur.bazi insanlar müslümanlarin bu sabir,ve cömert ´liginden istifade etmek isterler.. ama su düsünceyle devamli müslümanlar cok cömert ve sabirli deyip´te biz müslümanlar nerede ve nezaman karsimizdaki bu kimselere nasil?davranis tarzi uygulamak tavsiyeniz olabilir..buna bir örnek verilebilirmi?

  tabiiki ..cömert ve sabir illa ve illa olacak, burada kastim bunlari kullanmak derken, onlarin görüsüyle enayi gözüyle bakanlar varsa zaten müslümanlar mükafat ins.. alacak ümidindeyiz ,ama onlarin bu tarzina karsi tavrimiz ne olabilir..saygilar hata olduysa önce ALLAH c.c.´ dan af ,ve sizlerden´de özür dileriz selamun aleykum v.v. hasan67.. sadece örnek.. yani ne yapabiliriz? bu düsünenlere ,ama icini de bilmiyoruz ..ama süphe edersem. bunun gibi sahislar cok olabilir yine´de bunlara nasil muamele etmek olabilir?

 2. BiLaL HaTTaB
  DeLi MoLLa

  --->: sabir?dilenci?


  Reklam


  Ümmü Seleme(ra) şöyle diyor:

  Ben Rasulullahı(sas) şöyle derken işittim:

  "Herhangi bir Müslümanın başına bir musibet gelir de Allah'ın buyurduğu gibi; 'Biz Allah'tan geldik ve ancak O'na dönücüleriz. Allah'ım musibetim hususunda bana mükafat ver ve bana bunun arkasından hayırlısını ihsan et' derse, mutlaka Cenabı-ı Hak ona daha hayırlısını ihsan eder."


 3. almanyali67
  Devamlı Üye
  Allah razi olsun selamun aleykum

+ Yorum Gönder