+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tanrı nedir? Tanrı Kim? Allaha tanrı demek günah mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Tanrı nedir? Tanrı Kim? Allaha tanrı demek günah mıdır?

  Reklam  Cevap: Tanrı nedir? Tanrı Kim? Allaha tanrı demek günah mıdır? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Tanrı nedir? Tanrı Kim? Allaha tanrı demek günah mıdır?
  Tanrı insanların inandıkları tüm İlahlara denmektedir. Allah birdir ve Tüm kainatın efendisidir.

 2. Misafir

  Cevap: Tanrı nedir? Tanrı Kim? Allaha tanrı demek günah mıdır?


  Reklam


  Tanri Turkcedir. Kur'an Arapcadir o yuzden icinde Tanri gecmemesi normaldir.

 3. Misafir
  Allah'ı nasıl kullanırsın? o eşya mı?

 4. Misafir
  Bakın kardeşlerim bana net bilgi verin siz sürekli ilmi yönüyle bakıyorsunuz Tanrı Türkçe bir kelime Allah ise arapça bunda ne mahsur olabilir

  İyi Düşünün bilinen şeylerin aksine gerçekten mantığınızı kullanarak cevap verin ve şuana kadar hiç bir ikna edici cümle göremedim bakın gök tanrı deil gök tengri o Türkçenin karşılığı açıkçası modern Türkçenin karşılığı Tanrı demek aynı şekilde mısır tanrısı ve yunan tanrısı bakın Tanrı kelimesi Türkçe Bana gerçekten mantıklı cümleler verin ki hee tamam diyip Allah denmek zorunda kalıyım

 5. Misafir
  O'na ister rahman deyin isterseniz rahim!...
  O'na ister tanrı deyin isterseniz de zühre!...
  O'na isterseniz lat deyin isterseniz de menat!...

  Bunları derken kalbinizdeki niyet tek olan yaratıcı, yani; Allah ise mahsuru yok!...

  Yok siz Allah derken bir dek çok ilahı kastediyorsanız şayet bu sefer de şirk koşmuş olursunuz!...

  Hayır da şer de O'ndandır...

  Azze ve celle!...

  Adıyaman / Kahta / Menzil

  Muhabbetle vesselam...

 6. Misafir
  yer tanrı gök tanrı güneş tanrısı ateş tanrısı bunların hepsi İngilizce çeviridir gençler. İzlediğiniz oynatmalar da Türkçe çeviri yapıldığından ötürü god derler. tanrı demezler. Tanrı da tektir. Siz tanrıyı kimlerin kullandığını bile bilmiyorsunuz. tanrı türklerin yaratana seslenişte seçtiği isimdir. ve inançta tanrı tektir. tanrılar ve tanrıça kelimeleri ise tamamen uydurmadır. 9 10. sınıf edebiyattamı görmediniz. tanrılar yoktur. yer tanrı gök tanrı yoktur. bunlar yunan mitolojisidir ve o kavimer bunlara tanrı dememiştir tanrı tükrçedir allah arpçadır god İngilizcedir. anladınızmı arap hayranı türk düşmanları. islam diyerek arap yayılımcılığınız bir yere kadar. tanrı turanı korusun turan eller var olsun.

 7. Misafir
  tanrı denmez kardeşim iddia etmeyin,türkçüler herkezi türk yapıyorlar geçende moğollar türktür diyen var :D cengizhan türktür diyende vardı bir kere adamın babasının adı yesügey bahadır annesinin adı ongirat boyunun olkunat kabilesinden höelin ujin dir annesi ölünce moğol olan ulun hatun bakar,yani moğoldur,türkçüler herkezi türk yaparlar böyle bir komiklikleri vardır :D,ve bu arada tanrı kelimesi türkçe değildir kökeni Tengri diyenler var... Tengri nin ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız eğer gidip bir göktürk kağanlığına bakın,biraz araştırma yapın,tanrı türkçe değildir,araplaşmayın diyenlerde kendileri bir masal okumuş konuşuyorlar işte :D,ve bu arada xwede de kürtçe değildir,şunuda söyleyeyim ki,türkler zaten müslümandı göktanrı diye bir inanç sistemi yok,ve bu arada türk olan kardeşlerimiz:uz,avar,azeri,balkar,başkurt,çiğil,ç ulım,halaç,hamedan,hazar,horasan,karaçay,karakalpa k,karluk,kaşkay,kazak,kırgız,kıpçak,kırımçak,kimek ,kuman,kumuk,nogay,bulgar,özbek,peçenek,sabir,sala r,tatar,türgiş,türk,türkmen,tuva,yakut,yugur lar türktür,ancak diğerleri türk değildir.
  milattan önceki türkler ALLAH a hangi adlarla dua ediyordu diye sorarsan,Mabud(arapça),Mengü,Gözeten,Bilen,Esirgey en,Huday,Kuday,Bengü,Baki,Vahid,İrade Sahibi,Kainatın Efendisi,Kudret Sahibi,Kadim,Tek,Hayy,Diri,Yaradan,Yaşayan,Ulu,Var ,Bağışlayan,Acıyan,Yargılayan işte bunlar türkçedir,mesela örneğin günah kelimesi arapçadır,türkçesi yazuktur,cehennem arapçadır,türkçesi kızıl tamudur,namaz arapçadır türkçesi yükunçtur,kıyamet arapçadır türkçesi uluğ gündür.

 8. Misafir
  Yukarıda yapılan açıklamalar bilimsellikten uzaktır. Tanrı, Allah kelimesinin Türkçesidir. Türkler Tanrı adlıbir puta da tapmamışlardır. İnandıkları bu tanrı/tengri, göklerin ilahıdır. La ilâhe illallah demek, Allah'tan başka ilah/tanrı yok, yani tek ilah/tek tanrı Allah'tır demektir. O zaman Tanrı=Allah olkmaktadır. Zaten Allah kelimesi el-İlah veya el-Lah kelimesinin bu şekle gelmiş halidir.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
tanrı ne demek,  tanrı demek neden günah,  tanrı nedir,  tanrı ne demektir,  xude ne demek,  tanri nedir,  tanri ne demek