+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namaz da kılık kıyafet Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. şahnur
  Devamlı Üye
  Reklam

  Namaz da kılık kıyafet

  Reklam

  Namaz da kılık kıyafet Mumsema Namaz kılarken kılık kıyafet nasıl olmalı ?Mesela bayanlar pantalonla namaz kılabilirmi ? Aydınlatırsanız çok sevinirim.

 2. rana
  Aciz Kul

  --->: namaz da kılık kıyafet


  Reklam


  Namaz kılarken kılık kıyafet nasıl olmalı ?

  Allahin huzurda (namazda) durduğumuz vakit; en güzel elbiseler, en hoş kokular, kılık kıyafet temiz, düzgün olacak şekilde olmalı ki huzur getirsin.
  Mesela bayanlar pantalonla namaz kılabilirmi ?

  Kadınlar sadece etek giyerek namaz kılsalar dahi namazları geçerlidir. Dikkat edilmesi gereken husus giydiği elbisenin kişinin bedenini göstermeyecek şekilde kalın olması gerekir.

  Namazın farzlarından birisi de setr-i avrettir, namazda örtülmesi gereken yerleri örtmektir. Kadının namaza durmadan önce örtmesi gereken yerleri; eli, yüzü ve ayaklarının dışında bütün bedenidir. Bazı müçtehitlere göre hanımın ayakları da avretten sayıldığından namaz kılarken ayaklarını kapatması gerekir.

  Ancak Hanefi mezhebinin "mutemed" görüşüne göre, namazda hanımın ayakları avretten sayılmaz. Bu nedenle kadınların çorapsız namaz kılması bazı alimlere göre mekruh ise de yine de namazları geçerlidir.

  Giyilen elbise bedenin rengini belli edecek kadar ince olmamalıdır. Böyle bir elbise ile kılınan namazı yeniden kılmak gerekir. Başörtüsü de alttan saçını gösterecek şekilde ince olmamalı, sık dokunmuş başörtüsü kullanmalıdır. Namazda giyilen elbise fazla dar olmamalıdır. Bu takvaya ve namazın âdabına uygun düşmez.

 3. LeyL!
  Devamlı Üye
  Rabbim dosdoğru ve huşu ile namazımızı kılanlardan eylesin
  Cezâkellâhu hayran (Allah hayırlı mükâfaat versin)

+ Yorum Gönder
namaz kıyafeti nasıl olmalı,  hangi kıyafetlerle namaz kılınmaz,  namazda kılık kıyafet,  namazda kıyafet,  namaz kılarken kıyafet nasıl olmalı,  hangi kıyafetle namaz kılınmaz,  namaz kılarken kılık kıyafet nasıl olmalı