+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bilmeden domuz eti veya domuz yağı içeren bir şey yemek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. MertK
  Devamlı Üye
  Reklam

  Bilmeden domuz eti veya domuz yağı içeren bir şey yemek

  Reklam

  Bilmeden domuz eti veya domuz yağı içeren bir şey yemek Mumsema Yukaridada belirttigim gibi bilmeden yani haberim olmadan domuz eti veya domuz yagi iceren birsey yesem bana gunah yazilirmi?

 2. Mucahid
  Devamlı Üye

  Yorum: Bilmeden domuz eti veya domuz yagi iceren birsey yemek...


  Reklam


  Bilmeden yapılan tüm günahlardan sorumlu değiliz

 3. hayırlısı23
  (Cezalı)
  Bilmediğimiz de o kadar çok şey var ki. Örneğin domuzdan elde edilen yapılan 180 farklı üründen 40 tane en çok kullanılanın fotoğrafını atıyorum. Mermiden tutun yoğurda sabuna ekmeğe insülin iğnesine kadar herşeyde domuz kullanıyor yazılana göre. Sık kullandığımız şampuan, kağıt diş macunları ve ayakkabılarda bile heryerde kullanılıyor denilene göre. Bu durumda ne yapacağız peki, çok karmaşık ve kötü bir durum müslümanlar için. Ama bu tür ürünler de hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Sizce ne yapmalıyız arkadaşlar
  Buyrun fotoğrafta hepsi var 4. MertK
  Devamlı Üye
  Vay be, hic bilmiyordum.. Gosterdigin iyi oldu

 5. hayırlısı23
  (Cezalı)
  diş macunu şampuan sabun vs. bunların hepsinde var demekki, ne yapacağız bu durumda admin birisi cevap yazsa, kullandığımız şeylerin üstünde domuz ürünü vardır demiyor ama besbelliki çoğunda var ve saklıyorlar ne yapacağız

 6. MertK
  Devamlı Üye
  Kardesimizin sorusuna cevap veren yokmu, bende cok merak ediyorum.

 7. MERAK EHLİ
  Devamlı Üye
  Şöyle bir şey var yemek yasak, günah. Ama sağlık olarak kullanılıyorsa sıkıntı olmaz. Ve şuan türkiyede yaşıyoruz. yenilen içilen ürünler denetimden geçiyor. üstünde trans yağı var veya yok yazıyor. %99 a yakınında yok. Ondan dolayı sıkıntı olmaz. Ama eğer bilmeyerek yemiş isek de tövbe etmemiz lazım. Bilmeyerek de olsa ALlah'ın yasakladığı bir şey yapmış oluyoruz. Onun için bilerek veya bilmeyerek yaptığımız tüm günahlardan, hatalardan ve yanlışlardan dolayı Allah'a sığınıp tövbe etmeliyiz. Bilmeden yaptığımız tüm günahlardan sorumlu değiliz demek büyük hataya götürür bizi. Allah herkese akıl verdi düşünüp tartalım diye. Eğer dikkat etmeyip ne olursa olsun sonuçta ben bilmeden yaptım demek olmaz. Yenen şeyleri içilen şeyleri inceleyip sorup tüketilmelidir.

 8. MertK
  Devamlı Üye
  Tamam sagolun, Allah razi olsun.

+ Yorum Gönder