+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allah'ın dünyaya karışmadığını düşünüyorum. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. CeyhuN_
  Devamlı Üye
  Reklam

  Allah'ın dünyaya karışmadığını düşünüyorum.

  Reklam

  Allah'ın dünyaya karışmadığını düşünüyorum. Mumsema Merhabalar. Diyeceklerim yanlış anlaşılmasın lütfen. Rabbimi çok seviyorum ve bütün kalbimle sağdığım. Lakin bazı olaylar oluyor ki çok sorguya itiyor beni. Ben bu sene üniversite sınavına gireceğim ve çevremdekiler sürekli dua etmemi, Allahın bana yardım edeceğini söylüyor.

  Sürekli denk geliyoruz, üç yaşında çocuğa tecavüz, 5 yaşındaki çocuğa tecavüz, 2 yaşında bebeğe tecavüz edip yakıp öldürdü gibisinden olayları. Geçen yıllarda bir olay oldu, şerefsizin teki ergenlik çağındaki kızını bodruma kapattı ve 20 seneyi geçik süre boyunca tecavüz etti. Doğan bebeklerin kimisi öldü, kimisi anneleriyle bodrumda hapis hayatını sürdürdü. İnanmayanlar olayı araştırabilir. Adamın ismi Josef Fritzl. Doğan 7 çocuktan sadece 3 tanesi hayatta kaldı ve bodrum küçük olduğundan dolay kambur bir şekilde yaşıyorlar artık.

  Böyle binlerce olay var. Uzun lafın kısası, Rabbim bu insanlara yardım etmediyse benim sınavıma da yardım etmez diye düşünüyorum. Kafam çok karışık, lütfen doğrusunu bilmeme yardım edin.

 2. imam
  Üye

  Yorum: Allah'ın dünyaya karışmadığını düşünüyorum.


  Reklam


  İnsanların yaptığı kötülüğü neden Allaha mal ediyorsun?
  Allah her kötülüğe engel olsa neden sınava tabi tutusun, sınavın ne anlamı kalır?
  Sendeki anlayış şudur: "Allah neden bize özgür irade verdi, neden bizi kötülük yapmayan melekler gibi yaratmadı"
  ------------------
  Teşbihte hata olmaz
  Bir öğretmen neden öğrencilerin sınavda yanlış yapmalarına engel olmuyor neden sınavda cevapları vermiyor gibi bir şey

 3. VESSELAM
  Üye
  esselamü aleyküm kardeşim.

  Sana şimdi bir link vereceğim 3d mekanlar ile alakalı. girip iyice bir bak. bakmadanda aşağıya yazacağım yazıyı okuma. http://www.3dmekanlar.com/tr/samanyolu.html  Bunca gezegen, Bunca yıldız, Bunca inanılmaz şekilde tasarlanmış gezegenler her biri bir kum tanesi gibi duruyor değilmi? Milyonlarca samanyolu. Attığım linkten dünyayı oradaki herhangi bir gezegen gibi düşün. Kum tanesi kadar diğer gezegenlerin yanında duruyor. Ve o samanyoluda başka bir samanyolunda kum kadar küçük, ve o samanyoluda başka bir samanyolu içinde kum kadar kalıyor. Burdan evrenin inanılmaz büyüklüğünüde anlayabiliriz. Şimdi soruya gelelim.

  Allah'ın dünyaya karışmadığını düşünüyorum.
  Sence bunca gezegen boşuna mı yaratıldı? Sence yokluğa gitmek için mü dünyaya geldik? Eğer sen Allah c.c dünyaya karışmadığını düşünüyorum dersen büyük bir inkar içindesin. Allah dünyayla ilgilenmeseydi bunca rızık nereden gelecekti? İmtihan diye bir şey vardır. Öyle imtihanlar vardır ki. Kişi zarar görmez sadece duyar ve izler. Bahsettiğiniz tecavüz olayları gibi. Kişiye örneğin size, başkasına yapılan tecavüzlerin bir zararı oluyor mu? Bazen öyle imtihanlar oluyor ki sadece işitip görmekle ne tepki verecek diye imtihanlar oluyor.

  Rabbim bu insanlara yardım etmediyse benim sınavıma da yardım etmez diye düşünüyorum.
  Rahman Ve Rahim Olan Allahın Adı İle.

  -> Ey İsrailoğulları ! Size verdiğim nimeti hatırlayın. Bana verdiğiniz sözü yerine getirin ki ben de size verdiğim sözü yerine getireyim. Yalnız benden korkun. / Bakara 40.

  -> Ey İsrailoğulları! Size verdiğim nimetimi ve (bir zamanlar) sizi cümle âleme üstün tuttuğumu hatırlayın. / Bakara 122.

  -> Her nereden yola çıkarsan yüzünü Mescid-i Haram'a doğru çevir, ve her nerede olsanız yüzünüzü ona doğru çevirin ki insanlar için aleyhinizde bir delil olmasın. Ancak içlerinden haksızlık edenler başka. Siz de onlardan korkmayın, benden korkun. Hem üzerinizdeki nimetimi tamamlayayım, hem gerek ki doğru yolu bulasınız. / Bakara 150.


  -> Kim Allah'a ve Peygambere itaat ederse, işte onlar, Allah'ın kendilerine nimet verdiği peygamberlerle, sıddıklarla, şehidlerle ve iyi kimselerle birliktedirler. Bunlar ne güzel arkadaştır. / Nisa 69.

  Allaha emanet olun.

 4. öylesine
  Üye
  Allah dünyaya o kadar karışmıyor ki gözümüzün altın da kaşımız çıkıyor.ağır ironi içerir...ya kardeşim düşünsene gözün üstün de niye kaşın var.

  Ha dersen ki sakat doğumlar vs. Siz de Allah'ın emirlerine uyun da Allah rahmet etsin.zina yap,içki iç,Allah'ın yarattığını boz,sağlığına dikkat etme,vücudun kimyasını boz,başkasının malına ırzına gözünü dik insanları strese sok,kimyasal silah kullan vs. ondan sonra Allah'a. suç at.

  Allah yarattıklarımızı bozmayın diyor değil mi!kim düzeltecek bu dengeyi bozarsanız Allah'tan başka?

+ Yorum Gönder