+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Evde duramıyorum eve ayak bastım mı her taraf kararıyor üstüme yük biniyor nasıl kurtulurum? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sümeyye16
  Üye
  Reklam

  Evde duramıyorum eve ayak bastım mı her taraf kararıyor üstüme yük biniyor nasıl kurtulurum?

  Reklam

  Evde duramıyorum eve ayak bastım mı her taraf kararıyor üstüme yük biniyor nasıl kurtulurum? Mumsema Evde duramıyorum eve ayak bastım mı her taraf kararıyor üstüme tonlarca yük biniyor.bundan kurtulamıyorum nasıl kurtulurum?
  Ben çalışıyorum evde felçli bi annem var.ben yokken bakıcım ilgileniyor sağolsun ama ben eve girdim mi her taraf kararıyor.başımı kaldırmak istemiyorum oz abilerle sorunlarımız oldu annemin bakımı sırasında hiç kimse yardım etmedi eşlerinden dolayı.ama çok guzel tribune oynarlar sık sık ziyarete gelip anneme karşıdan nasılsın anne der cep telefonunu çıkarır tum sulaleyi arar biz annemdeyiz annemin selamı var derler.ben ilk zamanlar böle değildim.rahattım eve geliyordum temizlik annem her işime yetişiyordum.şimdi eve girdim mi sadece amaçsız amaçsız ve bomboş oturmak ıstıyorum.saki üstümde tonlarca yuk oluyor.annemin bana yüklediği bi durum yok depresyon demeyin buna çunku bu durum dışarda olmuyor kapının dışında gayet iyiyim.psikologa da gidiyorum ama evdeki beni anlattığımda onunda açıklaması yok.çünkü dışarda gayet iyiyim.2 defa eve abilerimin eşleri geldi.odamdaki takılarımın hepsi kopmuş ve yerdeydi.hatta gumuş kolyeyi nasıl olmuşsa 2ye kıvırmışlar vav harfini hemde.sormadım çünkü ben yaptm demezler ki.hala kilitlemiyorum çunku annem ayıp olur düşüncesinde.asıl korkum şu benim abilerimin eşleri hoca denilen kavramdan hiç uzak durmadılar.kendi kızı bile kullandığı eşyaların içinde 3 4 tane muska yakaladığını tlf da ağlayarak hala neden böyle yapıyor diye anlattı.annemin tek kalesi malesef benim.ben düşersem annem e huzurevi yolu görülür.bana yardım edin toparlanmam lazım.benim yengelerle ve abilerle iletişimim nerdeyse 0 mecburen kurulan sozcukler dışında evde de dışarda da karşılaşsak iletişim yok.benim anneme sahip çıkmamı beklemiyorlardı yapamaz duşuncesi vardı 5 sene oldu ve akrabaların da bu durumumuz karşısında sessiz kalmayıp onları eleştirdiklerini duydum.ben annemi zaten o cehennemin içine sokmak istemiyorum ama bu hisler benim evde tüm dengemi bozuyor.akıl ve yardım istiyorum

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Evde duramıyorum eve ayak bastım mı her taraf kararıyor üstüme yük biniyor nasıl kurtulurum?


  Reklam


  Selamun aleykum hanım kardeşim. Allah sana bu dünyada Allah'a kulluktan sonra en büyük, en şerefli ve en yüce bir mevkiyi bir nimeti ihsan etmiştir. Bu nimette senin bu durumda olan olan annene yaptığın hizmetindir. Kim ne derse desin ve ne yaparsa yapsın sen bu üstün şereften asla vazgeçme. Allah sana zorlukları kolaylaştıracak inşaallah. Onlar geçici olan dünyayı sen ise ebedi olan bir yurdu tercih etmişsin. Hiç karşılaştırmak bile mümkün müdür? Öyleyse sabırlı ol ve şeytan ile şeytanlaşanların hilelerine sakın kanmadan yoluna devam et. Senin evine girdiğinde hissettiğin bu hisler büyük ihtimalle psikolojik olarak yaşadığın olumsuzluklardan olabilir. Eğer ki sihiriden şüphen varsa evde sık sık felak ve nas surelerini okursan geçer Allah'ın izniyle. Allah yardımcın olsun.

+ Yorum Gönder