+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Günde tek vakit namaz kılınır mı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. alonsof1
  Üye
  Reklam

  Günde tek vakit namaz kılınır mı

  Reklam

  Günde tek vakit namaz kılınır mı Mumsema Selamün Aleyküm , arkadaşlar namaza başlamak istiyorum önce hiç kılmıyordum sadece Cuma namazını kılıyordum. Şimdi mesela sadece öğle namazını kılmak istiyorum , yani günde tek vakit namaz kılmak o da öğle namazı bu durumun bir sakıncası var mı bir sorun olur mu , yoksa olmaz mı günde tek vakit kılsak bile. Ve ek olarak namazda süreklilik şart mı ? Yani bir başladığımızda hiç bırakmayacağız mı ? Mesela haftanın 6 günü tek vakit olarak öğle namazını kıldım , 1 günü kılmadım. Peki bu bir sorun mu ?

 2. klav
  Özel Üye

  Yorum: Günde tek vakit namaz kılınır mı


  Reklam


  Müslüman olmanın 5 tane şartı var. Beş vakit namaz bu şartlardan biridir. Allah'ın bu emrini kulları ile pazarlık edemezsin. Kayıtsız şartsız namaz aralıksız her gün 5 vakittir. Bunu hiç kimse değiştiremez.

 3. alonsof1
  Üye
  Evet. Teşekkür ederim.

 4. VESSELAM
  Üye
  Aleykum Selam, Çok az kişi vardır ki ömründe 5 vakit Namazında devamlılık getirsin. Yani ömrü boyunca 5 vakit Namazı aralıksız kılan yok denecek kadar az kişi vardır. 5 Vakit Namaz FARZDIR. Dörde, üçe veya herangi bir sayıya indirmek söz konusu dahi olamaz. Namazlarında devamlılık getiremediğinde ise Tövbe et ve tekrar başlamaya çalış. Allaha emanet olun.

+ Yorum Gönder