+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Günde tek vakit namaz kılınır mı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  alonsof1
  Üye
  Reklam

  Günde tek vakit namaz kılınır mı

  Reklam

  Günde tek vakit namaz kılınır mı Mumsema Selamün Aleyküm , arkadaşlar namaza başlamak istiyorum önce hiç kılmıyordum sadece Cuma namazını kılıyordum. Şimdi mesela sadece öğle namazını kılmak istiyorum , yani günde tek vakit namaz kılmak o da öğle namazı bu durumun bir sakıncası var mı bir sorun olur mu , yoksa olmaz mı günde tek vakit kılsak bile. Ve ek olarak namazda süreklilik şart mı ? Yani bir başladığımızda hiç bırakmayacağız mı ? Mesela haftanın 6 günü tek vakit olarak öğle namazını kıldım , 1 günü kılmadım. Peki bu bir sorun mu ?

 2. 2
  klav
  Özel Üye

  Yorum: Günde tek vakit namaz kılınır mı


  Reklam


  Müslüman olmanın 5 tane şartı var. Beş vakit namaz bu şartlardan biridir. Allah'ın bu emrini kulları ile pazarlık edemezsin. Kayıtsız şartsız namaz aralıksız her gün 5 vakittir. Bunu hiç kimse değiştiremez.

 3. 3
  alonsof1
  Üye
  Evet. Teşekkür ederim.

 4. 4
  VESSELAM
  Üye
  Aleykum Selam, Çok az kişi vardır ki ömründe 5 vakit Namazında devamlılık getirsin. Yani ömrü boyunca 5 vakit Namazı aralıksız kılan yok denecek kadar az kişi vardır. 5 Vakit Namaz FARZDIR. Dörde, üçe veya herangi bir sayıya indirmek söz konusu dahi olamaz. Namazlarında devamlılık getiremediğinde ise Tövbe et ve tekrar başlamaya çalış. Allaha emanet olun.

 5. 5
  imam
  Üye
  ömrü boyunca 5 vakit Namazı aralıksız kılan yok denecek kadar az kişi vardır.
  Mazeret olmadan farz namazları terk etmeyen bir sürü müslüman vardır

+ Yorum Gönder