+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İnternetden kitap yükleyip okuyabilirmiyim? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Gül988
  Devamlı Üye
  Reklam

  İnternetden kitap yükleyip okuyabilirmiyim?

  Reklam

  İnternetden kitap yükleyip okuyabilirmiyim? Mumsema Selam aleyküm . Hoca bana Tam İlmihali oku demiş , Burdada (yurt dışında) o kitap bence bulunmuyor , ben internetden kitabı yükleyip okuya bilirmiyim acaba ?

 2. 2
  Misafir

  Yorum: İnternetden kitap yükleyip okuyabilirmiyim?


  Reklam


  Ben alım değilim ancak lisansına bağlı olduğunu biliyorum. Eğer lisansına göre serbest kullanıma açık degilse haram ve kul hakkıdır. Örneğin bir roman okumak istiyorsun, bu kitaptan açıkça kâr etmek isteniyor. Büyük ihtimalle haramdır. İnternete yüklenen kitapların çoğu korsan. Eğer internetten kitabın dağıtıcılarından izinli ise helal, değilse haramdır. Bazı kitap satıcıları insanlara kitabı ücretsiz dağıtmak istiyor ve kullanımı ücretsiz olarak internetten indirmene izin veriyor.

 3. 3
  Rose_love
  Devamlı Üye
  Selamun Aleykum kardesim, bazi kitaplarin internet satisi da var, bazilari da bedava. Bence bir sorun olmaz, ama bende merak ettim simdi. InsaAllah dogrusunu bilen biri cevaplar.

 4. 4
  Gül988
  Devamlı Üye
  Aleyküm salam .Ya ben o hocadan sordum , evet , okuyabilirsin dedi ve linki gönderdi . Cevapladıgınız icin de teşekkürler , Allah razı olsun.

+ Yorum Gönder