+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Öğretmenim suretli resimler çiziyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  AnakinSkywalk
  Üye
  Reklam

  Öğretmenim suretli resimler çiziyorum

  Reklam

  Öğretmenim suretli resimler çiziyorum Mumsema Allahın selamı üzerinize olsun. Özel bir anaokulunda çalışıyorum öğretmenler olarak hepimiz namazımızı kılıyoruz elhamdulillah. Ancak suret çizmek büyük günahmış ben bilmiyordum çok vicdan azabı çekiyorum ama çocukları eğitimi daha sevimli hale getirmek için yapıyordum. Ve çocuklara dini eğitimi hareketli müzik aletli ilahiler ile veriyoruz dinlemek ve dinletmek istemesemde mecburen eğitim sistemimizde bu var. Bu anaokulunda namazı falan kılabiliyorum baika yerde türbanımı açmamı istiyorlar bırakmakta istemiyorum ne yapıvam? Allah rızası için yardım edin

 2. 2
  imam
  Üye

  Yorum: Öğretmenim suretli resimler çiziyorum


  Reklam


  Çocukların eğitimi için resim çalışmaları yapmak caizdir. Müzik de bir şey olmaz ama örtünüzü asla açmamalısınız.

 3. 3
  öylesine
  Üye
  Allah'ın selamı sizinde üzerenize olsun.Çocuklar için olan bu işlerde peygamberimiz bişe dememiş kardeşim.çocuklar için oyuncak yapıp resim çizebilirsin.peygamberimiz oyuncaklarla oynuyan çocuklara bişe demediğini görüyoruz burdan hareketle bu oyuncakları yapanlara da birşey demediği anlamı çıkar.yani sorun yok.

 4. 4
  AnakinSkywalk
  Üye
  Allah sizlerden razı olsun. Çok kötü oldum tevbe namazını kıldım ağlarayarak dualar ettim. İçimi birazda olsa rahatlattınız ben şuan çalıştığım anaokulunda çok mutluyum çok iyi insanlarla çalışıyorum herşeyden önce ibadetime karışan yok birbirimizi namaza kılacağımız zaman sınıflarınun başında duruyoruz o yüzden ayrılmak da istemiyorum. Müzik konusunda da müdüre hanımla konuşup orta yolu bulacağım Allahın izni ile, benim niyetim tövbe haşa ne tapmak nede başka bişey eğitim amaçlı yapıyorum. Rabbim hayırlı olan neyse onu göstersin inşallah. Tekrar Allah razı olsun.

+ Yorum Gönder