Konusunu Oylayın.: Cumaya gidememek.

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Cumaya gidememek.
 1. 17.Kasım.2016, 18:39
  1
  woodyinho
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 17.Kasım.2016
  Üye No: 110237
  Mesaj Sayısı: 1
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Cumaya gidememek.


  Cumaya gidememek. Mumsema Selamun aleyküm değerli ve güzel insanlar. üniversite okuyorum başıma böyle bir durum geldi. Yarın günlerden cuma ve saat tam 13:00'a sınav koymuşlar. Bu saat tam Cuma namazı saatine denk geliyor. Söyle bir durum var eğer sınava girmezsem dersten kalırım ve kaldığım zaman o ders için 500 lira para vermek zorunda kalıyorum, çünkü özel üniversite de okuyorum . Dersin hocası ile konuştum Başka bir saate alabilir miyiz sınavı diye oda böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyledi. Açıkçası namaz gitme imkanım çok düşüyor Çünkü 13 de ezan okunuyor ve tam o sıra sınav başlıyor. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Ne yapmalıyım sizce ? Çünkü daha şimdiden kabir azabı gibi azap çekmeye başladım cumayı kilamamaktan çok korkuyorum ve hayatımda sadece bir kere kaçırdım Cuma namazını. Başka da hiç kaçırmadım Cuma namazini yalvarırım yardım edin çok kötü bir durumda kaldım.


 2. 17.Kasım.2016, 18:39
  1
  woodyinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye  Selamun aleyküm değerli ve güzel insanlar. üniversite okuyorum başıma böyle bir durum geldi. Yarın günlerden cuma ve saat tam 13:00'a sınav koymuşlar. Bu saat tam Cuma namazı saatine denk geliyor. Söyle bir durum var eğer sınava girmezsem dersten kalırım ve kaldığım zaman o ders için 500 lira para vermek zorunda kalıyorum, çünkü özel üniversite de okuyorum . Dersin hocası ile konuştum Başka bir saate alabilir miyiz sınavı diye oda böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyledi. Açıkçası namaz gitme imkanım çok düşüyor Çünkü 13 de ezan okunuyor ve tam o sıra sınav başlıyor. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Ne yapmalıyım sizce ? Çünkü daha şimdiden kabir azabı gibi azap çekmeye başladım cumayı kilamamaktan çok korkuyorum ve hayatımda sadece bir kere kaçırdım Cuma namazını. Başka da hiç kaçırmadım Cuma namazini yalvarırım yardım edin çok kötü bir durumda kaldım.

 3. 17.Kasım.2016, 23:37
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 27,651
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Cumaya gidememek.
  Aleykum selam kardeşim. Halkı müslüman olan bir ülkede cuma namazını tartışmak bile kabul edilebilecek bir şey değildir. Bu durumun gerçekten üzücü bir durumdur. Sen elinden geleni yinede yapmaya çalış. Sana bu geçerli bir mazerettir diyemeyiz. Allah yardımcın olsun.


 4. 17.Kasım.2016, 23:37
  2
  Yönetici  Aleykum selam kardeşim. Halkı müslüman olan bir ülkede cuma namazını tartışmak bile kabul edilebilecek bir şey değildir. Bu durumun gerçekten üzücü bir durumdur. Sen elinden geleni yinede yapmaya çalış. Sana bu geçerli bir mazerettir diyemeyiz. Allah yardımcın olsun.

 5. 18.Kasım.2016, 00:01
  3
  VESSELAM
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 01.Ekim.2016
  Üye No: 109826
  Mesaj Sayısı: 138
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 17
  Bulunduğu yer: Kâinat

  Yorum: Cumaya gidememek.

  Ve Aleykumusselam, "Kişi okuldan atılma gibi bir durumla karşı karşıya kalırsa Cuma Namazını kılmayabilir. Cumaya gidemeyen kılamayan Öğle Namazını kılmak zorundadır. Okuldan atılacağı bir durum yada Sınıfta kalacağı bir durum hasıl olacaksa o zaman derse gitmeli, Günahı kendisinin Cumaya gitmesine izin vermeyenlerin boynunadır." / Kaynak Furkan Vakfı 6. 18.Kasım.2016, 00:01
  3
  Üye
  Ve Aleykumusselam, "Kişi okuldan atılma gibi bir durumla karşı karşıya kalırsa Cuma Namazını kılmayabilir. Cumaya gidemeyen kılamayan Öğle Namazını kılmak zorundadır. Okuldan atılacağı bir durum yada Sınıfta kalacağı bir durum hasıl olacaksa o zaman derse gitmeli, Günahı kendisinin Cumaya gitmesine izin vermeyenlerin boynunadır." / Kaynak Furkan Vakfı

+ Yorum Gönder