Konusunu Oylayın.: İnsan içinde kaba hareketler yapan tüküren orasını burasını hunharca kaşıyanlar kul hakkına girer mi?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
İnsan içinde kaba hareketler yapan tüküren orasını burasını hunharca kaşıyanlar kul hakkına girer mi?
 1. 12.Kasım.2016, 20:47
  1
  hayırlısı23
  (Cezalı)

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 01.Ekim.2016
  Üye No: 109829
  Mesaj Sayısı: 281
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 0

  İnsan içinde kaba hareketler yapan tüküren orasını burasını hunharca kaşıyanlar kul hakkına girer mi?


  İnsan içinde kaba hareketler yapan tüküren orasını burasını hunharca kaşıyanlar kul hakkına girer mi? Mumsema Şimdi arkadaşlar hergün sizin de gördüğünüz gibi serseri kabadayı kabadayı yürüyen sağa sola hayvanca tüküren, kadın bayan dinlemeden cinsel organını arsızca kaşıyan, insanları bu hareketleri ile tedirgin eden canını sıkan tipler insanların kul hakkına girmiş oluyorlar mı acaba? Çünkü onları bu hareketlerinden dolayı uyarsak biz suçlu oluyoruz ya kavga çıkar ya da kan çıkar. Mecbur eyvallah çekip uzaklaşıyoruz ama bu durum bende içimde kalıyor. Çünkü hakkımı alamadığımı düşünüyorum korktuğumdan cevap veremiyorum çünkü kavga çıkmasın diye. Allah aşkına bu tür kırolara karşı ne yapmalıyım? Ben bunun hakkını öbür tarafta alırmıyım beni rahatsız ettiği için? Gerçekten beni rahatsız ediyor bu durum


 2. 12.Kasım.2016, 20:47
  1
  (Cezalı)  Şimdi arkadaşlar hergün sizin de gördüğünüz gibi serseri kabadayı kabadayı yürüyen sağa sola hayvanca tüküren, kadın bayan dinlemeden cinsel organını arsızca kaşıyan, insanları bu hareketleri ile tedirgin eden canını sıkan tipler insanların kul hakkına girmiş oluyorlar mı acaba? Çünkü onları bu hareketlerinden dolayı uyarsak biz suçlu oluyoruz ya kavga çıkar ya da kan çıkar. Mecbur eyvallah çekip uzaklaşıyoruz ama bu durum bende içimde kalıyor. Çünkü hakkımı alamadığımı düşünüyorum korktuğumdan cevap veremiyorum çünkü kavga çıkmasın diye. Allah aşkına bu tür kırolara karşı ne yapmalıyım? Ben bunun hakkını öbür tarafta alırmıyım beni rahatsız ettiği için? Gerçekten beni rahatsız ediyor bu durum


  Benzer Konular

  - Düşmana (pkk, fetö, vs) küfür etmek sövmek hakkına girer mi dövmek hakkına girer mi

  - Yaptığım şey kul hakkına girer mi?

  - Aldatmak kul hakkına girer mi?

  - Zina kul hakkına girer mi?

  - Karşındakinin isteği dışında o kişiye bakan yani göz zinası yapan kişi kul hakkına girer mi?

 3. 13.Kasım.2016, 18:20
  2
  VESSELAM
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 01.Ekim.2016
  Üye No: 109826
  Mesaj Sayısı: 138
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 16
  Bulunduğu yer: Kâinat

  Yorum: İnsan içinde kaba hareketler yapan tüküren orasını burasını hunharca kaşıyanlar kul hakkına girer mi?
  Selamun Aleykum, Tükürmenin günah olduğunu biliyorum, hele ki Kıbleye doğru tükürmek daha çok günah. Bayan olsun Erkek olsun karşısında rahatsız edici hareketler yapmak kul hakkına girer. Kavga çıkarmanın bi anlamı yoktur. Kavga çıkmasın diye olay yerinden uzaklaşmanız, Günah işlemekten vazgeçmektir ki bu Sevaptır. Bu tür insanlara karşı düzgün bir dille uyarabiliyorsak uyaralım, uyaramıyorsak (kavga çıkacağını düşünüyorsak) içimizden kendisine Hidayet dileyebilirsiniz. Unutmayın kavga en son çözüm dahi değildir. En doğrusunu Allah bilir Vesselam. Allaha emanet olun.


 4. 13.Kasım.2016, 18:20
  2
  Üye  Selamun Aleykum, Tükürmenin günah olduğunu biliyorum, hele ki Kıbleye doğru tükürmek daha çok günah. Bayan olsun Erkek olsun karşısında rahatsız edici hareketler yapmak kul hakkına girer. Kavga çıkarmanın bi anlamı yoktur. Kavga çıkmasın diye olay yerinden uzaklaşmanız, Günah işlemekten vazgeçmektir ki bu Sevaptır. Bu tür insanlara karşı düzgün bir dille uyarabiliyorsak uyaralım, uyaramıyorsak (kavga çıkacağını düşünüyorsak) içimizden kendisine Hidayet dileyebilirsiniz. Unutmayın kavga en son çözüm dahi değildir. En doğrusunu Allah bilir Vesselam. Allaha emanet olun.

+ Yorum Gönder