+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Madalyada çapraz Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Gül988
  Devamlı Üye
  Reklam

  Madalyada çapraz

  Reklam

  Madalyada çapraz Mumsema kardeşim spor da kazandi ona madalya verdiler üstünde de rusyanın hanedan arması var onlarda da çapraz lar var kardeşimin boynuna takması günah olur mu ve ya böyle bi şeyi evde saklamak olur mu (bizim pasaportlarımızdada aynı şey)

 2. VESSELAM
  Üye

  Yorum: Madalyada çapraz


  Reklam


  Çok soru sormak şeytandandır. Laf olsun torba dolsun diye konu açmayalım. Yanlış anlamayın size söylemiyorum sitede çok fazla boş soru açan var. Soruya gelince madalyada Dine hakaret gibi bir sembol yok neden günah olsun? Günah değildir İnşaallah.

 3. Gül988
  Devamlı Üye


  ruslarin hanedan arması budur

 4. VESSELAM
  Üye
  Sağ alt köşesindeki + sembolü haç işareti ise bunu takması caiz değildir. Ayrıca bu takmasına göz yumanda günaha girer. Fakat bunu takmassa okuldan atılma, Ceza verilme, Disipline gönderilme gibi bir durum Yani kesinlikle takması gerekiyorsa "Allahım beni affet" diye Dua etmesi İnşaallah yeterli olacaktır. En doğrusunu Allah bilir Vesselam. Allaha emanet olun.

 5. Gül988
  Devamlı Üye
  Peki takmamak . Evde saklamak da gunah mı ?

 6. VESSELAM
  Üye
  Evde saklaması dediğim gibi mecburi bir şey ise günah değildir. Şöyle ki o armayı okula giderken takıyorsa, mecbur o arma evde duracak bir yere gömüp ordan çıkarıp almak gibi bir şey olamaz. Dua etsin kardeşiniz "Allahım Beni affet mecburi yapıyorum" diye. En doğrusunu Allah bilir. Vesselam, Allaha emanet olun.

 7. Gül988
  Devamlı Üye
  Teşekkür ederim . Bir mecburiyeti yok gerçi sadece madalya kazanmış ben makasla o haç işaretin goturdum ordan

+ Yorum Gönder