+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İstihareye yatmak için yapılması gerekenler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. rüyamsare
  Üye
  Reklam

  İstihareye yatmak için yapılması gerekenler

  Reklam

  İstihareye yatmak için yapılması gerekenler Mumsema merhaba sevdiğim adamla ailem arasında kaldım o kişinin benim için hayırlı olup olmadığını öğrenmek için istihareye yatmak istiyorum.
  istihareye persembe gecesi mi yatmak gerekiyor ?

 2. imam
  Üye

  Yorum: İstihareye yatmak için yapılması gerekenler


  Reklam


  - İstihareden önce istişare gelir, aile izin vermemişse istiharenin bir anlamı olmaz.
  -İstihare için gün ve yatma şartı yoktur, 2 rekat namaz ve duadan ibarettir.

 3. munzir
  Devamlı Üye
  istihareye yatmak kuranda var mi?

  İstihare Kuranda yok ama sünnette var.
  -----------------------------------------------

  ‘İstihare’ tartışamaz derece bir Sünnet’tir. Lakin istiharenin rüya ile bir ilgisi yoktur. Ashabı kiram -Allah onlardan razı olsun- rüyaya yatmadılar. İstihare, iki rekât namaz kıldıktan sonra dua etmek ve iki üç gün içinde kalbine gelecek işaretlere dikkat etmektir. Siz, kendi kendinize yatıp durduğunuz şeye istihare adını vermişsiniz. Yapacağınız şey önce İSTİŞARE etmek olmalıydı.

 4. rüyamsare
  Üye
  ailem onay vermedi evet ama bir çok kişide onun benim için iyi olduğunu beni mutlu edebileceğini düşündüğü için onun benim için hayrlı olup olmadığı konusnda kararsız kaldığım için Allahtan yardım istemek için istihareye yatmak istiyorum

 5. imam
  Üye
  rüyamsare kardeş

  İstihare yaptın gönlün kabul etti hayılı olabileceğini peki aileni çiğner geçer misin?

 6. rüyamsare
  Üye
  ailemin rızası olmadan yapamam ama onlarında beni anlaması gerekir onlara hak vermiyor değilim bana bizim hayallerimiz boyle değildi diyorlar ama ben bu dünyaya baskalarının hayallerini gerceklerstirmek için gelmedim ben Allaha kulluk etmek için geldim ve benimde hayallerim var kendi hayallerimi yasamak istiyorum

+ Yorum Gönder