+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bilmeden yalnış dini bilgi vermek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Gül988
  Devamlı Üye
  Reklam

  Bilmeden yalnış dini bilgi vermek

  Reklam

  Bilmeden yalnış dini bilgi vermek Mumsema selam aleyküm arkadaşlar. Ahmed Hulusi (2/BAKARA-34: Meleklere: "Secde edin Adem'e" dediğimizde secde ettiler (yoktan varolmuştaki Esmâ'dan meydana gelmiş varlığa - Esmâ mertebesine). . . Ancak İblis, benliğinin yüceliğinden (enfüsünde gördüğüyle âfaktaki hakikatten perdelenerek) inkâr etti. Hakikati inkâr edenlerden (kâfir) oldu.)
  ben bilmemişdim bu ayeti yani estagfurillah öyle sanıyordum ki Allah'a secde ediyorlardı . ve yalnış yazmışım . bugün oğrendim.. İn Shaa Allah günaha girmemişimdir ve ya dinden cıkmamışımdır inkar etmiyor bilmemişdim sadece..

 2. imam
  Üye

  Yorum: Bilmeden yalnış bilgi vermek


  Reklam


  Kuranı kerim meali konusunda diyanetten şaşmayın, başkasının mealleri hepsi hatalı boş ver yukarıdaki ismi

 3. Gül988
  Devamlı Üye
  Yani Ademe (aleyhisselam) secde edin diye emredilmişti . Ben de Allah'a secde ettiklerini diye biliyordum şimdiye kadar ama ögrendim bugün duzeltdim kendimi. Yani bilmemişim .cevabınızı anlamadım ki kardeş

 4. yusufcekici
  Üye
  Aleykes Selam.
  Kardeşim; Kesin Bir Bilgiyle Bilmediğimiz Hiçbirşey Hakkında Öğretici Bir Bilgi Vermemeliyiz ve Helede Bu Din İle Alakalı Bir Konu İse ALLAH Muhafaza Haince Bir Planla Yapılırsa Yani Yanlış Bilgi Doğru Bilgi Gibi Söylenirse Şirke Kadar Gider Lakin Sen Bilmeden Yanlışlıkla Yapmışsın O Bilgiyi Verdiğin Kişilere Yanıldığını Söyle Sonra Doğrusunu Söyle ve Haklarını Helal Etmelerini Dile, Sonrada ALLAH'a Tevbe İstiğfar Et. Bilmeden Yanlış Bilgi Vermek Şirk, Küfür Değildir. Ama Kul Hakkı Olur.
  Velhamdulillehi Rabbil Alemin.

 5. imam
  Üye
  Bilmiyordun öğrendin bunda bir sakınca yok ki

 6. VESSELAM
  Üye
  Aleykum Selam, Yöneticilerimizde rica ediyorum sitenin başlığına "BİLMEDEN YAPTIĞINIZ ŞEYLERDEN SORUMLU DEĞİLSİNİZ" Diye afiş asın. Site içerisinde yüzlerce Bilmeden yaptığımız şeylerden sorumlumuyuz diye soru var. Birde Kur'an meal bakacağınız zaman Diyanet Kur'an Portalı yazmanız yeterli, Oradan bakınız.

 7. Gül988
  Devamlı Üye
  Tamam kardeşim anladım . Teşekkür ederim

+ Yorum Gönder