+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Jelatin yemek günah mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Gül988
  Devamlı Üye
  Reklam

  Jelatin yemek günah mı?

  Reklam

  Jelatin yemek günah mı? Mumsema Selam aleyküm. Bu 1-2 haftada ögrendim ki jelatin yemek sakıncalıdır . Ben kardeşim icin meyve suyu almışdım ama üstünde "ağartılmış " diye Bi şey yazıyordu , internete girdim orda da 1 kişi ağartılmış meyve suların içinde de jelatin var diyordu . Ben de götürdüm kardeşimin çantasından onları içme dedim ve pencereye koydum . İçmedi .
  Akşam ben uyurken arkadaşıyla içmişler o meyve sularını . Sorum şu : onların Besmele çekip çekmediğini bilmiyorum ama bilmemişler. Hem bende günaha girmişmiyim, o meyve sularını atmadığım icin ??

 2. Şem'a
  YÖNETİCİ

  Yorum: Jelatin yemek günah mı?


  Reklam


  Kardeş çok takıntılısın
  Jelatin maddesi domuzdan olmadıktan sonra haram değil ki

 3. yusufcekici
  Üye
  Es Selemu Aleykum.
  Jelatin Yemek Günah Mı Bilmiyorum Bunu Araştırıp Size Cevap Vermeye Çalışacağım Lakin Şöyle Bir Şey söz Konusu Eğer Bir Şey Günah İse Onu Gücümüzün Yettiği Derecede Yok Etmek Durumundayız Lakin Bakın Durumumuzun Yettiğince. Zira Peygamber Aleyhisselam

  “Bir Kötülük Gördüğünüzde, Onu Elinizle Düzeltin; Eğer Buna Gücünüz Yetmezse, Dilinizle Düzeltin; Eğer Buna Da Gücünüz Yetmezse Kalbinizden Buğzedin; Buğzetmek İmanın En Zayıf Fiilidir.” (Kaynağı) Çok Ünlüdür Bilinen Sahih Bir Hadistir

  Lakin Bu Durum Onu Ne Pahasına Olursa Olsun Düzelt, Yok Et Anlamında Değildir. Siz Yanlış Olduğunu Söylersiniz Sözünüzün Geçtiği Biriyse Elinden Alır Yok Edersiniz. Ama İllada Ben Bunu Yapacağım Diyenede Birşey Yapılmaz Tabi Bu Kardeşin İçin Başkadır, Kardeşe Ablaya Anneye Babaya Abiye Biraz Daha Fazla Israr Gerekir. Eğer Atmadınız Diyede Bir Günah Söz Konusu İse Bilmeden Hataen Olmuştur Rabbim Affeylesin Tevbe Ederseniz Hiçbir Sıkıntı Kalmaz ALLAH'ın İzniyle.

  Yalnız Unutmayın Jelatin Konusunu Araştıracağım Bu Söylediklerim Jelatin İçin Değildi Kesin günah Olan Birşey İçindi.
  Velahmdulillehi Rabbil Alemin.

 4. Gül988
  Devamlı Üye
  teşekkür ederim kardeş
  araştırıp yazarsın İn Shaa Allah

 5. Misafir
  Jelatin sığır etinden üretilir. Haram değildir.

 6. MertK
  Devamlı Üye
  Yarin okul gezisi var diye jelibon aldık ama icinde jelatin ve alkol varmis bizde bilmiyorduk simdi bunu atsakmi, yesekmi bilemedim? Bunu mesala atsak gunah yazılırmı?

 7. Destiny
  Üye
  Jelatin Bu Çağın Afetidir. | Nureddin Yıldız

 8. MertK
  Devamlı Üye
  Benim aldigim jelibonun ustunde sadece jelatin yaziyor simdi bu domuzmu degilmi bunu bilmiyorum. Bunu atmalimiyim?

+ Yorum Gönder