+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Araba ev tatil vs. çekilişlere katılmak günah mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. hayırlısı23
  (Cezalı)
  Reklam

  Araba ev tatil vs. çekilişlere katılmak günah mı?

  Reklam

  Araba ev tatil vs. çekilişlere katılmak günah mı? Mumsema Arkadaşlar evlenmek istiyorum yaklaşık 15 bin dolar civarı bir paraya ihtiyacım var birşeyleri kurup yerine oturtabilmem için ve asgari ücretle para falan birikmiyor bu ülkede. Bu alışveriş merkezlerinde yapılan araba çekilişlerine falan sırf bu parayı kazanabilmek için katılsam ve çıktığını düşünelim bu para helal olur mu? Çekilişin bana çıkacağının garantisi olmadığını biliyorum ama çıkarsa ve benim niyetim de zinaya bulaşmamak için para biriktirip evlenmek olduğuna göre bu para helal olur mu?

  Biraz karışık bir soru oldu kusura bakmayın, şimdiden teşekkürler

 2. İslam
  Kur'an Hadimi

  Yorum: Araba ev tatil vs. çekilişlere katılmak günah mı?


  Reklam


  Alışveriş merkezlerinde yapılan çekilişler helaldir ama ümidinizi onlara değil Alalha bağlayın.
  Her farz namazdan sonra Kulillehumme malikel mulk ayetini okuyun

 3. loser
  Üye
  Türkiye'de sabit maaş ile kredi çekmeden düzgün bir ev ve araba alma ihtimali sıfır. 2000 TL maaş alıyor diyelim. 200 bin TL de ev olsa ve hiç para harcamadan birikse 100 ayda anca o para birikir. Zaten 100 ay sonra o evin fiyatı da 300 bin TL olur. Hadi diyelim 100 bin TL'ye ev bulduk. O da nasıl bi evse artık çevresi uyuşturucu satıcılarından, hırsızdan, magandadan geçilmiyordur ama neyse. Yine de hiç yemeden, içmeden 50 ayda 100 bin TL birikir. Tabi bu geçen zamanda o paradan 1 ekmek bile almamalısın.
  Bence her gördüğümüz çekilişe katılmak gayet mantıklı. Sonuçta ortada kumar yok, faiz yok.

 4. hayırlısı23
  (Cezalı)
  Loser çok haklısın, dünyanın yaşam kalitesi en düşük ülkesiyiz, Meksika bile bizden daha mutlu yaşıyor emin ol. Ben bütün bu gereksiz vergiler olsun, adaletsizlikler olsun, suçluların geri sokağa salınması olsun, konuşma özgürlüğünü ve insan haklarını elimizden alan, dökülen asfaltın çöpün eğlencenin bile vergisini ekstrem bir şekilde bizden alan ve yiyen bu hükümete hakkımı helal etmiyorum artık kimler sorumluysa yedikleri lokma boğazlarında kalır inşallah haram zıkkım olsun!!
  Çekilişle hayal kuruyoruz işte belki birşey çıkar da rahata ereriz diye Allah'ım sen herşeyi görüyorsun sen sonumuzu hayır eyle..

 5. hayırlısı23
  (Cezalı)
  İslam, tamam dua edelim de dua edince inşallah Allah kapı açar demekle de zengin olunuyor mu ki? Hani insan kaderini kendisini belirliyordu, oldu o zaman hiç çalışmayalım oturup rızık isteyelim. Misal ben anlamıyorum bir evli çift karnını doyuramadığı halde iş garantisi olmadığı halde gidiyorlar 5 6 tane çocuk yapıyorlar Allah rızkını verir diye. Bu nasıl bir mantık ben anlamıyorum. Önce işini paranı geleceğini garanti altına alıp sonra çocuk yapmayı düşünmek lazım değil mi? Sonra o çocuklarda kalitesiz bir yaşam sürüyor onlar da işşiz kalıyorlar onlar da çocuk yapıyorlar böyle böyle saadeet zinciri gibi işsiz eğitimsiz cahil bir toplum ortaya çıkıyor. Haksızmıyım, yanlışım varsa düzeltin lütfen

 6. loser
  Üye
  Pek kafana takma arkadaşım. Faize bulaşmaktansa kirada otur daha iyi. Dünyanın sonu değil. Ayrıca dikkat edersen tv lerde bile hocalar açık açık kredi çekerek ev almayın, haramdır diyemiyorlar. Lafı sürekli dolandırıyorlar. Cevap vermekten kaçınıyorlar.

 7. hayırlısı23
  (Cezalı)
  evet haklısın fazla kasmıyacam bundan sonra, kasıyorum da ne değişiyor sanki

+ Yorum Gönder