+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dışarıda helaya gitmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. qwert123
  Üye
  Reklam

  Dışarıda helaya gitmek

  Reklam

  Dışarıda helaya gitmek Mumsema Selamun Aleyküm ben bazen okulda veyahutta caminin altındaki helaya giriyorum ayaklarıma ve bacaklarıma su gelmiyor ama giydiğim ayakkabıya her seferinde su çarpıyor direk idrar temas etmiyor ama temizleme sırasında su çarpıyor ben de hep eve geldiğimde ayakkabimi siliyorum ama gelene kadar zaten kuruyor sizce hep böyle silmeli miyim ne yapmalıyım yardım edin

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Dışarıda helaya gitmek


  Reklam


  Aleykum selam. Üzerindeki elbiselere ve tenine necis değmedikten sonra ayakkabına değmesinin sana zararı olmaz. Zaten ayakkabı necasetten korunmak içinde giyilir. İstersen temizleyebilirsin ama buna mecbur değilsin.

 3. qwert123
  Üye
  Peki bu ayakkabı ile cenaze namazı kılabilir miyim (kurumuş halde) veyahutta kuruduktan sonra tekrar islansa sorun çıkar mı ya da kuruduktan sonra ayağım carpsa sorun olur mu?

 4. arifselim
  Yönetici
  Ayakkabıda necaset varsa onunla ne namaz nede cenaze namazı kılınmaz. Namazlarda dikkat etmen ve gerektiğinde temizlemen gerekir.

  Ebû Mesleme şöyle diyor: Enes bin Malik'e (ra). "Peygamber (asm) ayakkabıyla namaz kılar mıydı?" diye sordum. Enes: "Evet!.." dedi. (Buhari, Salât, 24; Tirmizi, Salât, 181)

+ Yorum Gönder