+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Neden evlenemiyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  NurIsik
  Devamlı Üye
  Reklam

  Neden evlenemiyorum

  Reklam

  Neden evlenemiyorum Mumsema Selamun aleykum kardesler,

  Cok uzun zamandir evlenmeyi murad ediyorum. Fakat öyle gözüküyorki ne maddi nede manevi olgunluga sahibim bunun icin. Cok cirpindim, cok kisiyi vesile ettim, yalvardim, fakat netice cikmadi. Internetden bile aradim, fakat olumlu netice cikmadi. Bu dünyada sadece Babam kaldi. Kendisi yasli. Yani evlenecegim zaman yapayalniz kalmis olacak. Bu yüzdende evlenecegim kisi Babamin ayni evde en azindan ayni binada kalmasina razi olmasi lazim. Cünki Babami terk edecek degilim, cünki benden baska kimsesi yok. Fakat hangi kiza dedigsem, hepsi bunu redetti. Bende kücüklügümden beri hic disari hayatim olmadigindan, kizlarla alakam olmadigindan evlilik niyetiyle nerede nasil bir hanimla tanisirim hic fikrim yok, beceremiyorumda. Bu durumda kendimi yalniz ve caresiz hissediyorum.

 2. 2
  Misafir

  Yorum: Neden evlenemiyorum


  Reklam


  Allah sabredenlerle beraberdir ( Bakara. 249. ) Senin imtihanında bu gibi görünüyor . Sana düşen bütün baştan çıkarmalardan, anneye babaya itaatsizlikten vefasızlıktan Allaha sığınmaktır . Rabbim yardımcın olsun. Sen doğru yoldasın kim ne derse desin hiç kendini sıkıntıda hissetmene gerek yok . Aynı şekilde eş aramaya devam etmelisin . Rabbim sana layık bir eş nasip eder İnşaallah.
  Seninle ve senin gibi Allah korkusuyla yaşayanlarla gurur duyuyorum. Rabbim seni bu dünyada da ahirette de mutlu eylesin .

 3. 3
  Hüda
  Üye
  Kardesim, ben cok aradim. Tanidigim herkese defalarca, ama gercekten defatca yalvardim, nolur yardim edin diye. Bütün kizlar hemen benden SIKILIP beni rededdiler. Artik herkez bana "Internetden bulmalisin" diyor. Onuda yaptim, fakat oradada bir süre sonra iliskiyi kesiyorlar, neticeye varamadim. Evlenebilmek icin bu isi ya kücüklükten ögreneceksin, yada görücü usulü yardimiyla olacak. Fakat ikiside bende malisef mevcut degil. Bu durumda imkanlarim artik iflas etti. Bunun ötesine gidecek olursam, artik flört ve gayri mesru iliski gelir. Bunuda ben istemiyorum.

+ Yorum Gönder