+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül abdesti alırken atıyorum haberimiz olmadan biyerimizi yıkamayı unutmuşuz sizce gusül abdesti kabul olurmu ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. GokhaN
  (Cezalı)
  Reklam

  Gusül abdesti alırken atıyorum haberimiz olmadan biyerimizi yıkamayı unutmuşuz sizce gusül abdesti kabul olurmu ?

  Reklam

  Gusül abdesti alırken atıyorum haberimiz olmadan biyerimizi yıkamayı unutmuşuz sizce gusül abdesti kabul olurmu ? Mumsema Öncelikle Selamun aleyküm sorum şu gusül abdesti alırken atıyorum haberimiz olmadan biyerimizi yıkamayı unutmuşuz sizce gusül abdesti kabul olurmu ?

 2. hat
  Üye

  Yorum: Gusül abdesti alırken atıyorum haberimiz olmadan biyerimizi yıkamayı unutmuşuz sizce gusül abdesti kabul olurmu ?


  Reklam


  Ve Aleyküm Selam Unutulmuş Yer hatırladığında orayı yıkarsın sorun olmaz

 3. İslam
  Kur'an Hadimi
  Bedenimizin her tarafını yıkamadan gusül olmaz ama unutulan yer için yeniden gusül almaya gerek yoktur, sadece kuru kalan yeri yıkamanız yeterlidir.

 4. Misafir
  peki kardeşim kuru kalan yeri hatırlamıyorsak nabacagız haberimiz olmassa

 5. emre
  Devamlı Üye
  hatırlamıyorsan kuru bir yer kaldığını nasıl biliyorsun

 6. Misafir
  kardeşim örnek veriyorum mesela gusül abdesti aldık ya ben her yeri ıslandı diye biliyorum ama ya kuru yer kalmışsa ? onu diyorum siz yanlış anladınız yani vücudun heryerini yıkarken heryerini yıkamışız sanıpta ya kuru yer kalmışsa yani hatırlamamız imkansız bu durumda onu diyorum anlatmasıda ne zor bunun anladınızmı ?

 7. emre
  Devamlı Üye
  Ya diye bir şey olmaz. Her tarafı ıslatmaya gayret edip yıkanacaksın. Yıkanıp çıktıktan sonra acaba kaldımı diye düşünmeyeceksin. Gözünle görmedikten sonra sıkıntı yok. Tabi baştan salma gusülde almayacaksın. Elinden geleni yap gerisini düşünme.

 8. Ümmet06
  Üye
  Kardesim mesela dedinki kulağımın içini yıkamadım hemen suyla kulağının icini yıkaman yeterli kısacası sadece yıkamadığın yeri yıkarsan sorunyok komple gusulu birdaha almana gerek yok vesveseye ehemmiyet verme selam ve dua ile.

 9. GokhaN
  (Cezalı)
  saolun cevaplarını için

+ Yorum Gönder