+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gösteriş için namaz kılmak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Esma
  Üye
  Reklam

  Gösteriş için namaz kılmak

  Reklam

  Gösteriş için namaz kılmak Mumsema Selam aleyküm arkadaşlar
  Size bahsetmiştim ki okuldaki sinifyoldaşlarım ve öğretmen başka bir yere gidiyorlar 6 saatlik . Öğretmen de her zaman bana ora gitmek lazım oldugunu söylüyordu ben de gidemem diyordum cunki 6 saat arasında ben Nasıl namazımı kılcam . 1-2 hafta söylemedim ama yene zorladı beni en sonunda ben de soyledim o tabi hristiyanmı ateist mı bilemiyorum ama anladı belkide . Benim Bi musluman arkadaşım daha var onda gitmiyor ve bana sordu ki o arkadaşım da mı o yüzden gitmiyor ? Ben de soyledim ki hayır onun babası izin vermiyor , o namaz kılmıyor ( ve bu kelimeyi söylerken sanki içimde ben namaz kılıyorum ama o kılmıyor .haşa haşa diye içimden Bi hiss geçti ve bende o kelimeyi soyledim ) söyledikten sonra ne söylediğimi anladım şimdi içim rahatsız Allah biliyor ben sadece Onun icin kılıyorum namazı , gösteriş icin degil ..

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Gösteriş için namaz kılmak


  Reklam


  Aleykum selam hanım kardeşim. Sanırım yurt dışında ikamet ediyorsun. Zaruret olmadığı sürece uzun mesafe yolculuklarına çıkman namaz dışında zaten caiz değildir. Eğer güvenilir bir grupla olursa ve bir zaruret durumu ise o zaman gitmen caiz olur. Elbette namazlarını da ihmal etmemelisin ve kılmanın çaresini aramalısın. Arkadaşın için sarfettiğin sözleri istemeyerek olmuşsa tövbe edersin. Senin ihlasını da rabbin bilir kendini üzme.

 3. Misafir
  Malikide bazi namazlarda ve ozellikle gece namazlarinda sesli kiraat var ya.Peki maliki birisi nasil camide sesli kiraat yapacak ordakiler rahatsiz olmazmi?

 4. arifselim
  Yönetici
  Maliki veya diğer mezhepler olsun farketmez, camide de olsa sesli okunan yerleri sesli okuyabilir. İnsanlar başka ibadetlerle meşgul ise uygun bir köşede namazını kılabilir.

 5. Misafir
  Selamun Aleykum Malikide iftitah tekbiri ve sag tarafa verilen selam sesli verilir diye okudum.Peki sessiz kiraatli namazlarda mi tek basina kilan ve imam bunlari sesli soyleyecek? 2)Malikide sabahin farzinda rukudan once kunut okudan once hanefiler gibi tekbir getirilirmi ve eller kaldirilirmi ve bu kunutu okurken ellerin ne durumda olmasi daha iyidir? 3)Malikide sag tarafa esselamu aleykum verahmetullahi veberekatuhu seklindemi selam verilir?

+ Yorum Gönder