+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tövbemi bozdum defalarca ama halen yığılmadan tekrar etmek istiyorum ne yapmam gerekir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Kaan11
  Üye
  Reklam

  Tövbemi bozdum defalarca ama halen yığılmadan tekrar etmek istiyorum ne yapmam gerekir?

  Reklam

  Tövbemi bozdum defalarca ama halen yığılmadan tekrar etmek istiyorum ne yapmam gerekir? Mumsema Cümleten Selamün Aleyküm,
  Bütün Müslüman kardeşlerime Allah şifalar versin, dertlerine deva versin. Muratlarını gerçeğe kavuştursun, Resulullah'a (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)'e komşu eylesin, Cennetliklerden eylesin, Günahlarımızı bağışlasın, Tövbemizi kabul eylesin... (Amin)

  Kardeşlerim defalarca tövbemi bozmak durumunda kaldım, Mastürbasyon durumu var. Engel olamıyorum, ha dayanabiliyorum ama yapmadan durmak imkansız. Buna rağmen hep tövbe ediyorum ve Allah'a yalvarıyorum. Ümidimi kesmiyorum ama artık nereye kadar. Şu durumdan tamamen kurtulmak için ne yapmam gerekir? Engel olmak istiyorum ama olmuyor bir türlü? Yardım ederseniz çok ama çok sevindirirsiniz şu günahkâr kardeşinizi.

  Allah hepinizin işlerinde hayrı ve bereketi eksik etmesin... (Amin)

 2. 2
  arifselim
  Yönetici

  Yorum: Tövbemi bozdum defalarca ama halen yığılmadan tekrar etmek istiyorum ne yapmam gerekir?


  Reklam


  Aleykum selam. Tövbe defalarca bozulsa bile tekrar samimiyetle edildiğinde Allah tövbeleri kabul eder. Mastürbasyondan kurtulmak için iradenle mücadele etmelisin. Seni mastürbasyona yönlendiren şeylerden veya ortamlardan uzak durmalısın. Kendini iyi ve faydalı işlerle meşgul etmelisin. Günde beş vakit namazlarını asla ihmal etmemelisin. Mutlaka haftada bir kaç dini sohbet ortamına katılmalısın. Allah yardımcın olsun.

 3. 3
  Kaan11
  Üye
  Elhamdülillah, Allah Razı Olsun. Tavsiyelerinize uyacağım.

+ Yorum Gönder